Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholvásárlásnál meg kell...

Alkoholvásárlásnál meg kell várni amíg napra pontosan be nem töltöm a 18-at?

Figyelt kérdés
A boltokban úgy van kitéve a kasszához, hogy pl 1999.június után születettek szolgálhatók ki alkoholos itallal. Ez most hogy van?
2017. jún. 15. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Betöltött 18 év a korhatár. 17 év 362 nap nem elég.
2017. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha azon a napon akarsz alkoholos italt venni amelyiken betöltöd a 18-at akkor még nem adják ki. Tehát júl.20-án van szülinapod akkor csak júl. 21-től tudsz venni. Boltos ismerősöm mondta úgyhogy hiszek neki.
2017. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem mondjuk nem az volt az első, hogy alkoholos italt vegyek, de ha így van kiírva, akkor szerintem a bolt tulajdonosának édes mindegy, hogy valaki 1-jén vagy 20-án született. Hivatalosan persze be kell tölteni a 18. születésnapot.
2017. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem rosszul lattad, vagy nem emlekszel jo. Junius utani szuletettek csak Junius15-iesek, ma ejfeltol. Aki 16-en szuletett, ki kell varnia a mai ejfelt. em ensem rohantam bulizni meg pialni, csinaltam mar elotte.:))
2017. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Nemértem miért kellett lepontozni mikor így van. Akármelyik boltost megkérdezitek nem fogják kiadni a születésnapotokon, csak utána egy nappal! #2-es vagyok
2017. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Egyszeru. Ha junius 20-an szulettel, junius 20-an ejfel utan kaphatsz. Junius 19-en ejjel 11-kor meg nem. Amint a naptar a junius 20-ra pereg, ihatsz/vehetsz.
2017. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni, csak előfordulhat, hogy elkérik a személyidet.
2017. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-s nem kell boltos megkérdeznem, hogy tudjam hülyeséget beszélsz, mert magam is az vagyok.
2017. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oké, elfogadom az álláspontodat, de én így tudom ahogy írtam. Szerintem az lehet még az eltérés oka hogy a boltok is különböznek. Ismerősöm, ő egy vidéki kisboltba dolgozik. Valószínűleg, sőt biztos más egy vidéki kisbolt mint egy városi nagyáruház.
2017. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 2


Régebben ez tényleg így volt, de ma már ez NEM aktuális. Valaki múltkor egy ilyen kérdésnél linkelt is róla jogszabályt. Akit érdekel, az keressen rá, nekem nincs kedvem keresgélni, mert már láttam úgyis. Az viszont tény, hogy sokan még ma is ebben a hitben élnek, úgyhogy előfordulhat, hogy valakinek a szülinapján megtagadják a vásárlást, de akkor max. hívatod a felettesét a boltosnak.

2017. jún. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!