Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan származik a fény...

Honnan származik a fény koktél? Külföldön milyen néven ismert? Egyáltalán ismerik külföldön valamilyen formában?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy magyar találmány a fény koktél, de pontosabb infóm nincs róla. Érdekelne hogy máshol ismerik-e? Olvastam szénsavas koktél recepteket (általában szódával) de arról hogy közvetlenül a szifonba töltik a piát, arról nem.
2017. júl. 1. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi találmány, szerintem külföldön nem ismerek, vagy ha igen, akkor nem azt, amit mi találtunk fel, és nyilván nem így hívják.
2017. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

# 1


Igazad van! Mint pl. a fröccs vagy a kovászos uborka (ami amúgy jó másnaposságra). Azt hazudják mindkettőre hogy német találmány. De akkor most már legalább biztos lehetek benne hogy a fény HUNGARIKUM!

2017. júl. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!