Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefre leégése ellen mit...

Kovács gábor lajos kérdése:

Cefre leégése ellen mit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


Ha főtezed a pálinkát, akkor vsz dupla falú edényben főzik, amiben nem ég le. Professzionális körülmények között kivitelezhető az is, hogy mozgatva legyen főzés közben a cefréd (bár ez egy régebbi technológia, létezik még).


Ha otthon főzöd saját kis berendezéseddel, akkor tartsd be a pálinkafőző apparátusod gyártójának előírásait, és reméld a legjobbakat.

2017. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen főződ van? A túl sietős lepárlás is lehet az egyik ok.
2017. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Kisebb lángon főzöd le a cefrét és/vagy amennyiben túl sűrű a cefre, akkor azt vízzel hígítod. Mindkettőnek nyilván az a vonzata, hogy megnövekszik a főzési idő. =/
2017. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Nézd meg a gyártó leírását, a legtöbb gyártó leírja az összes trükköt. Párat említettek, de nem írom le az összeset, vedd a fáradtságot és írd be a keresőbe, ha már ilyen drága hobbiba kezdtél.


A leégésnél a kedvencem a magas cukor tartalom. Ha még nem fogyasztotta ez a cukor nagy részét valamilyen baktérium, akkor a cukor könnyen letapad az edény falára, az edény így nem tudja átadni a hőt és egyre melegebb lesz.

2017. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:
65%

A jobb otthonfőzők közt van az a mondás, hogy szimplafalú üstből kétféle létzik: amelyikben már égett le cefre és amelyikben ezután fog.


A keverő nem a „professzionális körülmények” kiváltsága. Ha olyan főződ van, ami se nem duplafalú/duplafenekű, se nem keverős, akkor az cefrefőzésre nem valami jó megoldás.


A hagyományos módszer az volt (a megfelelő hígítás mellett), hogy addig kavargatják a cefrét főzés közben, amíg forrni nem kezd, és csak utána teszik fel a sisakot, majd gyenge lángon folytatják, de ez sem garancia a leégés ellen.


Emellett ki is lehet bélelni az alját bizonyos dolgokkal, pl. leégésgátló rács (ami csak a folyadékot engedi az aljára), szendvicsfenék, stb.

2017. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem dupla falu az üstöm,de egy helyen ,sajnos lyukas,és nincs lakatos aki megcsinálná. A következő trükköt alkalmazom. Calvados technológia. A franciák almaborból főzik a világhírű Calvadost. Én is. 1 vesszőkosár,lecsöpögtetve,alma,körte ,megy,cseresznye,szilva,bor és lefőzve.-
2017. nov. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom szokott főzni, három dologra szokott figyelni. Egyrészt kellően fel legyen higítva a cefre, kevergetni kell felfűtés közben, illetve lassan kell felfűteni.


igaz időigényesebb és drágább, de itt is ha valaki minőséget szeretne, azért tenni kell.

2017. nov. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tetess a főzőre egy plusz köpenyt hogy duplafalú legyen
2017. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 1947 válasza:
85%
Az edény aljára szalmát kell tenni a cefre betöltése előtt. és nem lesz leégés.
2017. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ez má vót válasza:
79%

Ha szimpla falú, keverő nélküli főződ van, az csak folyékony cefre főzésére alkalmas, mert a cefrében lévő szilárd darabkák leülnek a főző aljára és a legóvatosabb melegítés mellett is előbb-utóbb szenesedni kezdenek.

Egyébként már a cefre elkészítésekor lényeges hogy ne legyenek benne nagyobb szilárd darabok, egyrészt mert az a cél hogy az élesztőgombák az összes cukormolekulához hozzáférjenek és alkoholt készítsenek belőle, másrészt a gyümölcs aromái és ízanyagai is így tudnak a főzés közben a párlatba vándorolni. Ezt pedig a cefrézett gyümölcs pépesítésével érjük el, másik fegyverünk pedig a pektinbontó enzim, ami -nomen est omen- a gyümölcs sejtfalában lévő pektin lebontásával gyakorlatilag elfolyósítja az alapanyagot.

Pépes állagú gyümölcscefréből csak keverőlapátos vagy duplafalú főzővel lehet jó minőségű pálinkát készíteni. A leégett, "odakozmált" cefre kellemetlen ízű szagú aromái tönkreteszik a pálinkát.

2017. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!