Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Baileys-hez melyik olcsóbb...

A Baileys-hez melyik olcsóbb ital hasonlít?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem, de sajnos iszonyatosan drága... Vannak ilyen olcsóbb krémlikőrök, van olyan, amelyik nagyon hasonlít az ízéhez?
2017. dec. 9. 12:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit értelmetlenül fogalmaztam, bocsánat!
2017. dec. 9. 12:17
 2/6 Phoney ***** válasza:
100%

A részben vagy egészben whisky alapú tejszínlikőrök (cream liqueur) mind hasonlítanak rá többé-kevésbé. Mikor legutóbb kóstoltam, már a whiskys Campona sem volt olyan rossz.


De eredeti „Irish cream”-ek is vannak a Baileysnél valamivel olcsóbban, szóval ha ezt a feliratot látod egy likőrön, akkor bátran kipróbálhatod, mert ez egy eredetvédett ír likőrfajta, nem lehet mást árulni ilyen néven. Ilyen pl. a Carolans, az 3ezer körül is szokott lenni.

2017. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

A Lidl-ben ha odamész a töményes polchoz, akkor az alsóbb polcok tele vannak a kedvencedhez hasonló olcsóbb típusokkal.


De szerintem elmész bármilyen szupermarketbe vagy hipermarketbe és a Baileys alatti polcokon ott találod az erre hasonlítani akarókat.

2017. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elmondottakon kívül házi krémlikőrt anyukám gyakran készített karácsonyra. Amikor vendégek jöttek megkínálta őket. Nagyon finom volt. Lehet, hogy az sem olcsó, de biztos olcsóbb, mint az említett márka.


Gyorsan megtaláltam az arányokat. Szerintem próbáld ki.


2,5 dl rum

2 tubus sűrített tej

0,5 dl tartós tejszín

1 db tejszínes mogyoróaroma

2017. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2017. dec. 9. 23:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Pár éve volt egy olyan, hogy Carolans krémlikőr. Szerintem hozta a Baileys színvonalát, de olcsóbb volt jóval. (Nem tudom, van-e még.)
2018. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!