Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bűntudatom van miután megittam...

Bűntudatom van miután megittam 1-2 sört. Ez normális?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok,heti 1x 2x néha 3x megiszok 1-2 sört és utána nagyon rossz érzéseim vannak, hogy kárositottam a szervezetemet.

2018. febr. 1. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem normális, hogy ha neked ez nem OK, akkor folytatod (na jó, de, az emberek nem logikus lények).


Nem értek egyet a gondolkodásoddal, bár az alkohol sejtméreg, szóval megértem, ha nem akarod inni, de akkor ne idd. Rossz, ha önmagaddal ellentétben vagy s még bűntudatot is okoz ez (mert nálam nem tenne. én evéssel tudok kettős-hármas lenni, de a harmóniámat nem töri meg).

2018. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy kársoítod... főleg nem 1-2 sörtől.. kis mennyiségben azt mondják egészséges!
2018. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha társaságban csinálod mindezt, akkor nincs gond, a bulival jár.

Ha viszont nőként otthon és egyedül RENDSZERESEN sörözgetsz, abból előbb-utóbb nem fog jó kisülni.

Nem sokára kerül mellé egy kis Unikum is, vagy egyéb "gyorsító" (vagy már került is?) és mire észbe kapsz már az ital rabja leszel.

A nők egyedül iszogatása az alkoholizmus előszobája és mindig lelki okai vannak, amiken - talán még időben - lehetne és kellene változtatni.

2018. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem normális. Nekem akkor van bűntudatom ha nem iszok sört. Ha rossz érzésed van tőle neeeee iiiigggyyááááál.
2018. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Semmi probléma nincs az otthon egyedül iváéssal. Én nőként is jobbára itthon iszom. Nem sok esélyt látok az alkoholizmusra, ugyanis 1-2 dl sör (jó, annál szükségem van a párom hozzájárulására is, azt nem egyedül iszom) elfogyasztása után 1-2 hónapig garantáltan nem nézek alkoholra, nem kívánom. Remekül elvagyok az évi 1-2 sör, pár dl bor és pár feles mennyiségemmel, már sok-sok éve.

Nyilván nem lehet általánosítani, de nem is értem, mit számít, hogy egyedül iszik-e az ember. Lehet, hogy egyes nők egyedül bátrabbak, de ez nekem elég gyenge ok.

2018. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell ezért bűntudatodnak lenni.

Gondolom, a hasonló korábbi beszólások miatt van, mint amit itt is írtak, hogy milyen gáz nőnek otthon egyedül inni.

Semmi gáz nincs benne. Ha nincs alkohol problémád, ha nem bánatodban iszol, ha nem azért, hogy berúgjál és ne érezz semmit, akkor semmi baj nincs azzal, hogy időnként iszol valamit. Főleg sört. Nekem is van egy kedvenc söröm, nyáron szoktam iszogatni. 1,4% az alkoholtartalma :D Szóval másnak ez üdítő :D

2018. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem normális a sört azért isszuk, mert piszkosul jól tudd esni....én is sörözök hétvégente igaz férfi vagyok, de ha nő lennék is söröznék :-) Mindenki saját hatáskörében eldönti, hogy iszik vagy nem iszik, mikor iszik, mennyit iszik stb. Ettől a szervezeted meg nem károsodik ne aggódj!


tessék egy jó cikk: [link]

2018. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De akkor miért csinálod? Ez az eset másképp leírva.

Tudom, hogy ha elvárom a karomon az eret, elvérezhetek stb. Bűntudatom is van. Mégis csinálom.



KÉRDEM: MIÉRT?

2018. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!