Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Két hete lejárt sör iható még?

Két hete lejárt sör iható még?

Figyelt kérdés
megláttam leértékelt áruk közt másfél literes kozelt, de valamit trükközhetett a bolt, ugyanis nem közelei lejáratú volt az, hanem már 6.-án lejárt, itthon vettem észre. ma van 21. tudom hogy sokmindenre rá lehet még számolni egy kis időt de sörnél mennyi idő ez, 2 hét után még jó lehet?
2018. jún. 21. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja. Bontsd fel, ha szénsavas, nem poshadt, akkor iható.
2018. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán. A bolt meg örüljön, hogy te vetted meg, nem valami nébih-es jószág.
2018. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
teljesen jó emberek! nem is tudom miért húzzák ennyivel rövidebbre a határidejét, gondolom elővigyázatosság de ugyanolyan mintha szavi időn belül lett volna
2018. jún. 21. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baja.
2018. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Persze hogy iható. Más országokban nem is azt írják rá mint nálunk. "Best before" annyit jelent, hogy legjobb (dátum) előtt Németeknél "mindesthatbar bis... " vagyis (dátum)-ig legalább eltartható.

Ott vannak a rozé borok. A borászok tudják, hogy a szüretet követő év szüretéig, esetleg karácsonyig érdemes meginni, utána rohamosan veszít az élvezeti értékéből. Ennek ellenére épp ma láttam 2015-ös rozét a Penny marketben.

2018. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nyáron kedvezményesen jutottunk Pécsi sörfőzde söreihez - ezért túl sokat vettünk belőle. A tárolást a pincében oldottuk meg, mégis volt, ami megromlott idő előtt és ugyan abból a kartonból volt, ami lejárat után is jó volt. Nem a Pécsi sörről szól a történet, mert bármelyik sörrel megeshet ugyan ez.


A romlott sörnek megérzed a savanyú, poshadt ízét, de még a szaga is megmaradt az orromban.


Azt tanácsolom, hogy kóstold meg. Érezni fogod, ha tényleg lejárt.

2018. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak még az égvilgáon semmi baja nem lehet, egyébként szinte minden élelmiszer tovább jó mint a lejárati dátum, azokat úgy írják rá, hogy addig tuti, és hagynak rá egy keveset, mert nem lehet kiszámolni, hogy most eddig a napig jó.

A sörök egyébként átlagosan, ha hidegen vannak tárolva 1-2 hónapot kibírnak a lejárati dátum után anélkül, hogy bármi történne velük.

2018. jún. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Másfél literes gondolom PET palackos. A PET palack a lehető legszarabb csomagolás egy sörnek. Átveszi a műanyag ízét és szagát, kicsit oldódhat is a palack az alkohol miatt, a fény is többet árt neki, mint egy üveges vagy dobozos kiszerelésűnek és nem is tartható el addig, mint egy üveges vagy dobozos. Ezért mennek piacra nagyon rövid szavatossági idővel. Szerintem a PET-es sör kifejezetten szar, illetve egyáltalán nem egy környezetbarát csomagolás.
2018. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!