Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Lovassy borok milyenek...

A Lovassy borok milyenek számítanak?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból, kipróbálás képen, vettem egy üveggel, 700 ft-ot adtam egy üveg Lovassy Merlot-ért. Hétvégén majd megbontom. Szerintetek megérte az árát? Milyen minőségi szint a Lovassy borok?

2018. júl. 5. 20:15
 1/8 Mojjo ***** válasza:
65%
Olyan, hogy én nem szívesen hívom bornak. Ez az a szint, amikor az ember nem olcsón vesz bort, hanem igencsak drágán vesz valami bornak csúfolt löttyöt. Fogadd őszinte részvétem.
2018. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz a véleményedet. A kíváncsiság nagy úr volt most. Legközelebb jobban utána nézek, hogy mit veszek meg.
2018. júl. 5. 20:37
 3/8 Mojjo ***** válasza:
92%

@2: Ugyan, néha ilyen is kell, hogy az ember képben legyen ezzel a kategóriával. Meg amíg nem kóstolt minimum egy-kétszáz féle bort, ki sem alakul benne az, hogy igazán meg tudja különböztetni őket és nagyon zavarja, ha gyenge.


A Lovassy borok tipikusan nagyon szellősek, kevésbé eufemizálva tartalmatlanok. A szőlőtőkék, amikről lekerülnek a szőlők valószínűleg túlterheltek, a szüret alighanem idejekorai, így nem zajlik le az aromás, illetve a fenolos érés, illetve az almasavnak sincs esélye sem lebomlani a szőlőben. Utólagos almasavbontást szinte biztos nem végeznek, sosem éreztem a tejsav jellegzetes ízét és textúráját Lovassy borban, de húzós savakat annál inkább, ami az almasav jelenlétére utal.

A fenolos érés nem szintén nem tud lejátszódni a szőlőben, így a tanninok húzósak, kellemetlenek - lennének, ha lennének. De mivel kötfejtéssel/csömöszöléssel aligha bajlódnak sokat, illetve a magát a héjon sem vihetik túlzásba, alig van tannin a vörösboraikban. Ez is hozzátesz a tartalmatlanság érzéséhez.


Ha esetleg édes Merlot-ot vettél, akkor az egyrészt szinte biztosan fel van turbózva mustsűrítménnyel, másrészt meg idő előtt mesterségesen le van állítva az erjedés, hogy az élesztőgombák ne tudják befejezni a munkájukat és maradjon valamennyi cukor abban a borban - ha megnézed, nagyon alacsony, 10% körüli lesz az alkoholtartalma, ez ennek köszönhető.


Szóval sok baj van. Ugyanakkor, ha valakit hobbiból érdekelnek a borok, vagy szakmabeli, pl sommelier, annak tanulságos, sőt, szinte kötelező néha ránézni erre a kategóriára, aki meg nem nagy boros, az úgyis teljesen ihatónak fogja találni a fentiek ellenére is.

2018. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:

"magát a héjon sem vihetik túlzásba"


Akarom mondani, héjon erjesztést.

2018. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az érdekes és értékes magyarázatod.


Igen, egy édes Merlot bort vettem.


Gondolhattam volna, hogy ebben az ársávban nem igazán lehet a boltból kellemes érzéseket keltő, élvezhető tartalommal bíró kellemes bort venni. Sajna nem vagyok hozzáértő, most így jártam.

Még egyszer kösz a hasznos út mutató segítségedet.

2018. júl. 5. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sommelier ezért nem tudom szakmai módon igazán elmagyarázni a gondot de egyszerűen arról van szó hogy, attól még hogy valami piros és édes nem gyümölcsös. A legtöbb ember ezt a két dolgot fejben valahogy összerakva elképzel hozzá egy harmadikat ami ott sincs. Konkrétan semmi bor íze ezeknek, csak a színük hasonlít arra amire kéne.
2018. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Alja. Amúgy de, lehet kapni boltban is 700 Ft-ért jó bort. Főleg ősszel vannak nagyon jó akciók, vagy néha a spar-ban egyet fizet, kettőt kap, olyankor remek áron lehet pl. Juhász borokhoz jutni.
2018. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most botlottam bele egy Lovassy szekszárdi cuvée-be és én is azt mondhatom, hogy ez nem minőségi bor. Bornak bor,de a legalacsonyabb szintje. A szőlőfajták benne vannak,amiket ír a cimke,de a legminimálisabb törődést kap.

Ha 2-300 Ft lenne egy üveg ,akkor lenne kb arányban.

Zárójelben megjegyzem,hogy a magasabb ár nem feltététlenül garancia ,h sokkal jobb egy bor. Tényleg csak a saját tapasztalat a mérvadó és nem az ár.

Boroknál van talán a legnagyobb ízlésbeli szubjektitvitás.

Én pld a legolcsóbb 2 literes müanyag palackos bor és a 1000-1500 Ftos üveges minőségi bor között néha nem érzek különbséget,vagy csak alig.

2018. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!