Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek fél-dekás szeszeke...

Szerintetek fél-dekás szeszeket inni gáz? Csak igénytelen emberek fogyasztják?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 17:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Kőműves actimel... 😁
2018. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 suri gyuri ***** válasza:
71%
Van Kentucky Burbon is ampullában meg Johnny Walker is
2018. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
régebben úgy olvastam,h ezeknek már károsító hatásuk is lehet a nem minőségi alapanyag miatt, így aztán pláne nem éri meg,ha annyiba kerülnek, mint a márkásak... kerülném, mint ördög a szenteltvizet.
2018. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyiba nem kerülnek mint a márkásak. Míg a kommerszek olyan 150-200Ft közt vannak a 4-5cl-sek addig pl. egy 5cl-s Jim Beam vagy Johnnie alsó hangon is 500-600Ft, persze ha veszel egy nagyobb üveggel akkor fele annyiba kerülnek, de ez a kommerszekről is elmondható. Nem mintha bárkit is ezeknek a fogyasztására ösztönöznék, elég proli dolog de ha tényleg annyi lenne mint egy márkásabb ital akkor nyilván nem inná senki őket.
2018. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 kokomfitty ***** válasza:
18%

Azért tragikus a káosz ami itt mértékegység terén megjelenik.

Amiről szó lehet az a fél deciliter alias feles, ahogy a köznyelv a gyakorlatban használta használta, de akármennyit is ittak nem sikerült azt a tudatlanságot elérniük mint ami lejön erről az oldalról.

Ha már valaki egykérdést sem tud feltenni javaslom a nyolc osztály ismétlését a pia helyett

2018. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Phoney ***** válasza:
71%

kokomfitty:


Lehet, hogy Te palotában laksz, de a "féldekás" a szlengben az (eredetileg) 0,5 dl-es patront jelenti, akármennyire is nem SI-kompatibilis megfogalmazás. Rakétának meg munkásgránátnak is hívják, pedig valójában se nem rakéta, se nem gránát :)


Mondjuk ha azt vesszük, hogy a kocsmai közönség centben (a kedvedért: centiliterben) méri a rövidet, akkor a "deka" mint a 10 cent analógiája akár még védhető is.

2018. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

# 14


Egyébként teljesen igazad van. Mikor kevesebbet kerestem, akkor én is a legolcsóbbat kerestem, igaz pár éve még lehetett 3000 alatt 2000 közelében kapni kommerszek. Ma már azok is 3000 körül vannak akár kicsi, akár nagy üvegesek.

Ehhez képest 3 és 4 ezer közt már kaphatóak az alsókategóriás nemkommerszek is. sajátmárkás termékek, royal, kalinka, de a zubrowka, wyborowka, St Nicolaus stb. 1-2 ezerrel feljebb meg a komplett paletta elérhető a középkategóriás világmárkákból és ég és föld a különbség.

A mai átlagkeresetekhez,de a minimálbérhez viszonytva is már megengedhető a középkategória. nyílván annak,aki nem nyakal be naponta egy fél üveggel...de ott azért már komoly bajok vannak, meg azt meg lehet oldani olcsóbban is fajlagosan borral, sörrel esetleg.

Szóval teljesen megéri 1-2 ezerrel többet kiadni,aki nem idült alkoholista.

2018. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 M.Csaba71 válasza:
100%

Akkor vettem ilyet, amikor sürgősen kellett és kevés mennyiség. Pl. elkezdett fájni a tokorom. Nem vicc, hanem tapasztalati tény, hogy töménnyel kiöblögetve a szájat, esetleg gargalizálni és lassan lenyelve meg lehet előzni kezdődő torokfájást. Ekkor egyszerűbb egy ilyet megvenni, mint mondjuk fél liter pálinkát.

Amúgy valóban az igénytelenséggel azonosítják, ezért a szlengben az egyik legszellemesebb neve az, hogy csövesgránát.

(Magyarázat: a csöves megveszi, letépi a kupakját, (megissza), azután jó messzire eldobja az üveget, mint egy kézigránátot.)

2018. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem ha jólesik nem gáz semmi ha arra van pénz akkor szerintem simán meg lehet venni/inni nem gáz én is szoktam pedig nem vagyok se lecsúszott se kétkezi munkás
2018. júl. 14. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!