Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A szesztilalom idején az...

A szesztilalom idején az emberek szégyelték a piálást?

Figyelt kérdés
Amerikában inkább, de az itthoni rövid idő alatt is érdekelne
2018. júl. 14. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom keményen megbüntették őket.
2018. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy szégyelték, 9-ig ""piskótát""ittak, így kérték a kocsmába!
2018. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem szégyellték, miért szégyellték volna?

Idióta döntés volt, Amerikában a szeszcsempészéssel az alvilági csoportok meggazdagodtak, amit úgy tudtak elérni, hogy a csempészett szeszt eladták.

Miért vették meg, ha szégyellték?

Inkább az állammal szembeni ellenállást erősítette az emberekben a tiltás.

Itthon nem is olyan régen volt az, hogy reggel 9 óra előtt tilos volt szeszes italt eladni - kabaré volt, nem is volt sokáig hatályos a rendelet.

Az oroszoknál is volt szesztilalom, ott is röhelyes volt az eredménye.

2018. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
olyat hallottam egy riportfilmben hogy régen nagy keletje volt kis féldekásokat Amerikába exportálni mert az emberek még a szesztilalom után néhány évvel is szégyelték a piálást, ebből gondoltam
2018. júl. 14. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Keverheted a szezont a fazonnal.

A szesztilalom idején büntették a piálást, tehát kénytelenek voltak az emberek rejtőzködve inni.

Ez nem azt jelentette, hogy szégyellték, egyszerűen nem akartak kellemetlenséget maguknak, nem akarták a figyelmet magukra irányítani.

A rendszer miatt lettek zugivók.

Itthon még röhelyesebb volt a reggel 9 előtti szesz-eladási tilalom, az tényleg vicc kategória volt.

2018. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hofi is megmondta, hülyeség a szesztilalom 9 - ig.


"Otthon van pálinka, a gyárban megint van pálinka, csak az úton kell kibírni"

2018. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Szégyell. Hosszú az l, ragozva is.

Itthon egyáltalán nem szégyellték a piálást. A vehemensebbek még ki is röhögték a rendszert, hogy semmi értelme az egész korlátozásnak, ők így is megoldják. Az, akinek problémát okozhatott volna, hogy reggel 9 előtt nem kapott szeszt a kocsmában, annyira súlyos alkoholista, hogy annak az ivás már nem szégyen.

2018. júl. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dehogy szégyellték. Az üzemi WC tele volt Dianás üvegekkel, az nem számított alkoholnak, lehetett venni, én nem mertem meginni. A pályaudvar csomagmegőrzője is forgalmas volt, hazafelé betetted a piát, reggel kivetted. És Hofi, tényleg:

Szibéria, tél, hóvihar. Egyik favágó kiabál a másiknak: -Gyere Szása, van egy üveg vodkám, megisszuk!

-Ne üvölts, te hülye, elvisznek!

-Innét? Hova?!

2018. júl. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.


Hofi, szintén 9 - ig tartó szesztilalomról:


"Ezért jó a Szovjetunióban! Ott már 7 - kor 9 van"

2018. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!