Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Németh András sörfőző mester...

Németh András sörfőző mester söre, a Borsodi Mester volt már külföldi sörversenyen?

Figyelt kérdés
Szerintem hasznos lenne ha megismerné a külföldi sörkedvelő közösség, mert ha kialakulna a megfelelő igény a Borsodi Mesterre, akkor külföldre lehetne exportálni is, ezzel jelentős bevételnövekedést okozva a Borsodi Sörgyárnak és Magyarországnak.

#sör #borsodi #magyar sör #Borsodi Mester
2018. aug. 3. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Most elképzeltem, ahogy a külföldiek közelharcot vívnak a Borsodi Mesterért :DDD

Na de komolyan, hagyjuk már, nagyon nem az a szint.

2018. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már sörből is van Arany Málna díj vagy mi?
2018. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trevor. ***** válasza:
Ezzel a sörrel nem kéne nagyon versenyre indulni :D. Jobb, mint a sima Borsodi, de ennyi. Egyszer vettem, többet tuti nem veszek, van ugyanannyiért jobb.
2018. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem volt versenyen, de egyébként valszeg minden országnak van hasonló söre és exportra általában a nagy nevű vagy régebben befutott sörök kerülnek, mint pl. a Staropramen, amit Magyarországról szállítanak Lengyel- és Horvátországba.
2019. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem például pont a Borsodi Mester az egyik kedvenc söröm. Az alapíze kb. ugyanaz, mint a Staropramen-nek, csak kevésbé keserű! A Kozel is cseh sör, de az meg nagyon minimálisan keserű, teljesen lágy íze van! A Borsodi Mester teljes ízvilága gyakorlatilag a 2 között van, így amondó vagyok, hogy a cseheknél mindenképp érdemes lenne próbálkozni vele, illetve a németek az egyik legnagyobb sörivók, és gondolom Németországban is vannak import sörök is, nem csak németek, tehát az is optimális piac lenne az exporttal való próbálkozásra!
2019. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

#5 A világos Kozel és világos Staropramen is Magyarországon készített utángyártott verzió, egyik sem az eredeti.


Kérdező, komolyan, de vegyél le a boltban a polcról egy Leffét, egy Békésszentandrási Monarchistát vagy akár egy Paulaner-t, kíváncsi vagyok az után is ilyen büszkén beszélnél a Borsodi Mesterről. Amúgy is a Borsodi a SAB Miller nevű Dél-Afrikai sörkonzorcium tulajdonában van, hozájuk folyik a gyár profitja, nem az országot gazdagítja.

2019. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
LoL
2019. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Paulaner okés, de a Leffe (Blond) eléggé intenzíven édeskés, valakinek tutira nem jön be! Nekem például nagyon ízlik, de vannak, akik a keserűsége mellett biztosan kifogásolnák a jól érezhető édes ízt, mondván, hogy a sör csak keserűn jó!
2019. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6.: ha utánanéznél mielőtt okosat írsz, akkor tudnád, hogy

1) a Borsodi már évek óta a MolsonCoors tulajdonában van

2) ha magyar lenne a tulaj, akkor sem "az országot gazdagítaná", mivel (ez nem csak a Borsodira igaz) ígyis-úgyis pl. jövedéki adót fizet az országnak, illetve magyarokat foglalkoztat, akik többnyire Magyarországon költik el a pénzüket, ami Magyarországon adózik

3) a magyar Staropramen laboratóriumi tesztek eredménye alapján nagyon közel áll minőségben a cseh eredetihez, kb. ez áll hozzá a legközelebb az összes más országban főzötthöz képest

2019. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!