Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Erdélyben milyen sört érdemes...

Erdélyben milyen sört érdemes venni?

Figyelt kérdés
Megyünk oda nyaralni. Az esti iszogatásokra, szalonnasütésre milyen sört érdemes venni? Nem a legnagyobb minőségűt szeretnénk se nem a legtrógerebbet, hanem valami normális ízű, normális árfekvésű sört. Mint itthon pl a dreher, calrsberg, argus, staropramen stb stb.
2018. aug. 6. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A román sörök, amik elfogadható árkategóriában vannak, finomak is. És a népszerűmárkákat ugyanúgy megkapod ott is.
2018. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Silva nagyon jo (van belole szoke, barna, IPA).


Az Azuga is jo, bar draga, es nem lehet mindenutt kapni.


A Ciucas olcso, de nem tul rossz.

2018. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erdélybe sokkal olcsóbb a sör mint nálunk és még az alapsöreik is sokkal jobbak. Pl. Ciuc 6-os pakkba átszámolva durván 140-150Ft-ba jön darabja én simán üti a Sopronit meg a Borsodit. Ursus, Silva, Ciuc, Golden Brau, Bergenbier, Timisoarana, Neumarkt, Bucegi mind alapsör ott és jó sörök, ezek közül a legdrágább is olcsóbb mint nálunk egy Soproni de ugyanakkor a legolcsóbb is megüti a Soproni szintjét. Amúgy írtad az Argust, az ott is van. Lidl kb. ugyanúgy néz ki mint nálunk csak ott szinte minden sokkal olcsóbb. Az argus se kivétel ez alól. 2 éve sikerült akkor besétálnom mikor a 2 literes Argus épp akciós volt, 3.5 lei azaz durván 250Ft volt akkor :D
2018. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Iható az Igazi Csíki Sör, de egész jó a Csíki Sör (Ciuc) is, függetlenül a nagy kultúrharctól.


A Temesvárit (Timisoreana) vagy szereted vagy nem. Van egy jellegzetes mellékíze, akik szeretik, pont azért isszák, akik nem szeretik, pont azért kerülik. De az egyik legrégebbi sörgyár Erdélyben, nagy múltja van.


Én a kolozsvári URSUS sört szeretem a legjobban, amolyan középút, szerintem pont az, amit keresel a leírásod alapján.


Aztán vannak nagyon gyengus sörök is, számomra ilyen a vásárhelyi Neumarkt, de a Bürger vagy a szatmári Samberg is. Ezeket én kerülöm.


Akadnak finom kézműves sörök is mostmár, sokféle van, de szerintem most nem azt keresel.


Remélem, segítettem. :-)

2018. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és igen, a Silva is tényleg jó (annak is van egy jellegzetes mellékíze, amit vagy szeretsz vagy nem, de nekem bejön).


A Bucegi-et és a Ciucast (főleg utóbbit) én gyenge minőségű sörnek tartom viszont, nem ajánlanám.

2018. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a magyar sörökhöz viszonyítva az átlag sokkal jobb Romániában, nem tudsz nagyot tévedni, ha mondjuk az Ászokból indulsz ki, annál a kínálat háromnegyede sokkal jobb, minőségibb sör. És sokkal több féle van.
2018. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 az Arany Ászok Frissenszűrtet egész véletlenül Romániában gyártják.
2018. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de nem a gyártás földrajzi helyére gondoltam én, hanem a licenszre.
2018. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem akartam megsérteni senkit, vagy valamiféle versengést beindítani. Az én személyes megítélésem és ízlésem szerint mondtam csak, hogy a romániai sörök jobbak (míg borban viszont a magyarországiak messze kenterbeverik a román borokat).
2018. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!