Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkát főzetek majd. Nagy a...

Pálinkát főzetek majd. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Helló. Egyik háznál aztmondták, hogy sok gyümölcs van vigyem el pálinkának. Oda adtam nekik a cefrés hordót, hogy szedjék bele. A körtének a szárát is belerakták, ami tudtommal nem igen jó dolog. Vagy tévedek? Esetleg valami megoldás? Vagy annyira nem rontja a pálinka minőségét? Válaszokat köszönöm!

2018. aug. 29. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem annak a pálinkának mindegy lesz.
2018. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá, azt tudom, hogy apám a cefrébe csak gondosan megtisztított, hibátlan gyümölcsöt tesz, se mag, se szár, se kukacos, nyomott, rothadó rész nincs benne. Lehet, hogy ő viszi túlzásba, mindenesetre piszok jó pálinkái vannak, igaz, dolgozik is vele elég sokat.
2018. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

El lehet távolítani a szárat, de nem létszükséglet.


Nekem ezt pálinkamester szakmérnökök mondták.


S szerintem ez lesz a legkisebb baja annak a cefrének!

2018. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
keserű lehet tőle, illetve penészdhet is, illetve nyilván rontja az ízélményt is. de benne maradhat. jó lett volna összevágni/darálni , ne egybe legyena gyümölcs benne.
2018. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az lesz a legkisebb gondod hogy szára rajta van, gondolom a földről szedtél fel a férges rothadt körtéket.
2018. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ki lett válogatva, ami rossz volt a kertvégében végezte. Darálva lett a körte! Pontosabban,.. mire gondoltok, hogy "nem az a legnagyobb baja" hogy bele került a szára?
2018. aug. 30. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor mindenki nevében mondhatom, hogy mea culpa.


Általában ilyenkor az van, hogy mindent beledobálnak, de szerencsére nem így történt esetedben.

Amúgy a kissé rohadtakat nem kell feltétlenül kidobni, nálunk a disznók imádják bármelyik gyümölcsöt.


Hivatalosan úgy kellene csinálni, hogy 1-2 nap alatt megrakod a hordót, nem pedig 1-2 hétig gyűlik. Ez hogy történt?

Irányított erjesztés volt?

2018. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 IgaziValasz válasza:
Faág, levél, moniliás gyümölcs, gyümölcs szára, bogár és föld nem kerülhet cefrébe, különben keritésszaggató lesz belőle (ami minden csak nem tiszta és finom pálinka). Jól tudod, és igen nyomósan rontja a minőségét a pálinkának. Ha minden körte szára belement, akkor ajánlom az átszűrést, ami sok melóval jár (attól függ milyen mennyiséggel dolgoztok).
2018. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy nap alatt megtelltek a hordók, mivel többen szedték és rakták a hordóba. Körülbelül 300 Liter cefre van!
2018. szept. 1. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor mihelyst megforrt, főzesd ki minél gyorsabban!
2018. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!