Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 110 liter szilva cefréből...

110 liter szilva cefréből (ringló szilva van benne csak olyan jérce tojás nagyságúak voltak) jó érettek is nem fél érett 6 kiló cukrot tettem bele Menyi pálinkát várhatok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 13:35
 1/3 anonim válasza:
Kb 10 liter.De sok cukrot adtál hozzá,fájni fog a fejed tőle.
2018. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 litert akkor is ad, ha nem tesz bele valaki cukrot.


Szerintem 13-14 litert fog adni.


Amúgy nem javaslom a cukor hozzáadását a cefréhez.

2018. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden ilyen kérdésnél leszoktam írni azt, hogy a "cukrozott cefréből készült pálinkától" nem fáj a fejed. Ez egy tévhit!

Annál oda kell figyelni, mert az előpárlati frakció megnövekszik, ha ezzel nem számol a főzőmester és szimplán az alszesz mennyiségéből kalkulálja ki az előpárlat mennyiségét, s gyak. a matematikára bízza a frakcióelválasztást, nem pedig az érzékszerveire, akkor az okozhat esetleg fejfájást! Tehát a hibát a "főzőmester" okozza, nem a cukor!

Túl sok cukrot tettél bele! Ezt is leszoktam írni minden ilyen kérdésnél, hogy 2-3%-nál több cukrot ne tegyetek a cefrére, azt is szigorúan szirup formájában, ha eléggé leveses a cefre, ahogy bornál is (törvény szerint ebben az esetben bizonyos körülményeknél, bizonyos szintig megengedett), a cefrénél is lehet azt a lében feloldani, de nem úgy, hogy ráborítjuk a cefrére majd elkeverjük!

Vad, bogyós gyümölcsöknél esetleg lehet némileg több cukrot rátenni, 4-5%-nyit (bodza, kökény, csipkebogyó, som).

Aki kerek perec kijelenti, hogy nem kell cukor a cefrére, az egészen biztos, hogy ezt nem a tapasztalataira alapozza, mert az mást mondatna vele! Százszor leírtam már, hogy próbáljátok ki, ne tegyetek kategorikus kijelentéseket anélkül, hogy tapasztalatotok nincs mögötte.

Pár évvel ezelőtt mindenkitől azt hallottam, olvastam, hogy a kotyogó semmire nem jó, csak arra, hogy az erjedési folyamatot figyelemmel lehessen követni. Emiatt cefréztem 100kg almát kotyogó nélkül, (enyhén megnyitott csavaros fedelű hordóban) és 100kg almát kotyogóval ellátott, teljesen lezárt hordóban. A kotyogóval ellátott hordó plusz 2%-ot hozott! Ezen felül aromában eleve gazdagabb gyümölcsöknél az aroma megtartásában is produkál javulást!

Miért kell félrevezetni egymást úgy, hogy a kijelentéseink mögött nem áll tapasztalat?


Cukor esetében 100-100kg pépesített, érett, étkezési gyümölcsből készítettem cefrét. Mindkét esetben történt pektinbontás, helyes pH beállítás, az erjesztés irányított volt. Az egyikre nem került cukor, a másikra 3kg cukor került, szirup formájában. Amire 3kg került, az másfél literrel lett csupán több, de teljesen lényegtelen, hogy több lett, a feltételezést, miszerint ezzel kvázi kihígítod a végeredményt, azaz ugyanannyi aroma jut kvázi több folyadékra (alkoholra), nem hogy cáfolta, a végeredmény az volt, hogy a cukrozott cefréből ízesebb és illatosabb pálinka lett, abba jobban átjutott a gyümölcsjelleg.

Tehát az a törvény, amit megalkottak, hogy cukor nem kerülhet a cefrére, mert az törvénybe ütközik, azt egy idióta, dilettáns marhasz.r volt aki kitalálta! Akit ugyanúgy megvezettek azok, akik mondják-mondják, de az állításaik mögött nincs tapasztalat!


Készítettem 3x100kg gyümölcsből cefrét, (nem tudom már mi volt, asszem cseresznye). Az egyiket a vadélesztőkre bíztam, a másik kettő irányított erjesztéssel készült. Az egyikre fajélesztő, a másikra pedig sütőélesztő (Coop-os!) került, hőmérséklet 20-22 fok. Az előpárlati frakció a vadélesztősnél volt a legnagyobb, asszem majd' 2 decivel is több volt, mint a másik kettőnél! A másik kettő között egyáltalán nem volt különbség! Mondhatni hajszál pontosan ugyanott indult meg a középpárlat és az utópárlat, a kihozatal ugyanannyi volt!

2018. okt. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!