Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Whiskeyre szabad sört inni?

Whiskeyre szabad sört inni?

Figyelt kérdés
Vagy érvényes a whiskeyre is a "borra sör, meggyötör" mondás?
2018. okt. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Micsoda kérdés. Hát mit igyon az ember rövid mellé kísérőt? Persze, hogy sört.
2018. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem. De nem szabad whiskeyt se, sört se inni. Káros, ártalmas. No de joooooo! Akkor meg?
2018. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Súlyos bűncselekmény, 20 évtől életfogytiglanig büntethetik, nagyon komolyan veszik, legtöbb helyen külön osztály foglalkozik vele
2018. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem is tudnám máshogy meginni.
2018. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tömény+sör ismételve is mindig remekül bevált nálam, szóval én gond nélkül iszom, ha valamiért az tűnik jó ötletnek (bár én sosem iszom whiskeyt, csak whiskyt, de ez apróság), az pedig nem érdekel, ki szerint mit szabad és mit nem. A szervezetem nem tiltakozik nagyon (pedig megtehetné, mert az alkohol sejtméreg, de ügyes és feldolgozza, én pedig nem iszom gyakran és sokat).


A mondásnak köze nincs hozzá, mivel a whiskey nem bor.

2018. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szar a whisky kólával hígítva kell inni. Ha jó, mellé kísérőnek sörrel.
2018. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Phoney ***** válasza:

A whiskyre sör ugyanakkor okozhat gondot, mint a borra sör – vagy bármire sör, ami erősebb a sörnél és nem szénsavas. Ha több adag ital ül a gyomrodban, és azt leöblíted egy sörrel, akkor a CO okozta nyomás mindent lezavar a belekbe, és ha egyszerre mondjuk 3-4 ital kerül oda, mikor már eleve félrészeg vagy, akkor esetleg megfejeled a padlót.


Tehát a bármire sör szabálya elég egyszerű: ha nem tudod, mennyi alkohol lehet a gyomrodban, akkor ne igyál rá sört. Ezért is érdemes a bort és a töményet folyadékkal kísérni, mert akkor nem lesz benned „meglepi” alkohol, ami később fog beütni.

2018. okt. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!