Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van valami finomabb pia?

Van valami finomabb pia?

Figyelt kérdés
Amiket eddig kóstoltam de nem jöttek be: Vodka, pálinka, sör, baileys, Jäger, pezsgő.

2018. dec. 24. 17:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
Jack Daniel’s whiskyk. Sokféle van, igaz húzósak árban, de mindegyik finom!
2018. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést komolyan gondoltad? Egyrészt a finom teljesen szubjektív, itt honnan tudja bárki is hogy neked mi fog ízleni? Másrészt mi az hogy pálinkát meg pezsgőt meg sört már kóstóltad? Melyiket? Számtalan változata van mindegyiknek más más ízzel. Ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy van valami finomabb kaja, és húsételt, zöldséget és desszertet már kóstoltál...
2018. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen ízlésed van, ennyiféle eltérő ízből nehéz megmondani! A vodka érthető, mert az csak szeszes víz, nem más, íze nincs, csak ereje. A pálinka majdnem ugyanaz, csak erősebb, és legalább van aromája. A sör keserű, de attól függ mennyire, ha túl keserű volt, kóstolj másmilyent, többféle van abból is! A Baileys és a Jäger likőrök, finom édesek, ezért kissé meglepő. A pezsgő akármilyen lehet, attól függ milyet ittál: van édes, száraz (savanyú), illetve a 2 között félédes és félszáraz is.

Az #1-eshez hasonlóan a Jack Daniel's whiskey-t én is ajánlom, az egyik kedvencem, eléggé drága ugyan, de a kellemesen füstös utóízét nehezen tudnám megúnni! Whiskey-ből is van füstös helyett selymesebb ízű, ha esetleg azt kedveled, akkor például Ballantines. Szintén imádom még a különböző likőröket: St. Hubertus, Fütyülős, és Armillar Amaretto.

2018. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
A Metaxa is finom szerintem (görög konyak).
2018. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Henessy VS


a kedvencem.

2018. dec. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Neked ilyen Unicum-Cola meg screwdriver cuccon fognak ízleni. Esetleg Soproni APA meg Gösser/Stella.
2018. dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
*cuccok
2018. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Minőségi italokat kell venni, aztán nem lesz ilyen gondod
2018. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok italt nem próbáltál még akkor... S tuti a fentiekből sem minden fajtát. Ott vannak pl. a sörök. Van keserű, van édes és van olyan, ami leginkább egyik sem, egészen különféle ízben, az egyik kukoricás, a másik szilvára emlékeztető...

Én egyes whiskyket szeretek, pl. a Glenlivet, másokat is megiszom, de van, amit semmiképp, hiába whisky az is.

A legolcsóbb és ízesítetlen vodkákat nem ismerem, de van vodka, aminek egész tetszett az íze, de csak amíg nem kóstoltam egy még finomabbat... S a vodka talán még a legízetlenebb, legtisztább szeszesital, a többi csoportban jóval nagyobb a különbség...

A pezsgőt nem szeretem, de ittam már olyat, amit mégis.

A bort nem írtad, de egy száraz vörös speciel kicsit sem hasonlít egy édes fehérre, de persze egy más jellegű száraz vörösre sem. S én még nem is értek a borokhoz, csak ittam párfélét, amik eléggé különböztek egymástól...

A pálinka is sokféle, a törkölyt utálom, de ittam már nekem rossz meggypálinkát is (pedig drága és neves volt) s fantasztikusan finomat is.


Ha az alkohol maga zavar, akkor semmilyen alkoholos ital nem fog ízleni, azt semmi nem nyomja el, mindig észlelhető lesz.

2018. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a Görögök italát az Ouzót .

Én sem vagyok egy nagy alkohol fogyasztó, de ezt mindig szívesen iszom. Az ánizs ad neki egy érdekes "löketet".


Nem tudom hány éves vagy, de az én gyerekkoromban az orvosnál kétféle köhögés elleni szirupot "szolgáltak" fel.

Az egyik egy rózsaszín édes valami volt, míg a másik egy egy átlátszó érdekes ízű valami. Utólag jöttem rá, hogy az volt az ánizs íze. Már akkor is nagyon ízlett.

2018. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!