Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van különbség a francia és az...

Van különbség a francia és az angol brandy között?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam anyósomtól egy üveg St Rémy brandyt. Még soha nem ittam brandyt ezelött, de nagyon ízlik. tudom, hogy létezik belőle angol is. Az mennyiben más mint a francia?
2018. dec. 29. 23:42
 1/1 Phoney ***** válasza:
100%

Hagyományosan az angolok is főleg a franciák brandyjét isszák.


Létezik angol brandy, de mivel ez kisüzemi kuriózum, nincs egységes hagyománya, azaz nem lehet az angol és franca brandy közti eltérésekről általánosságban beszélni.


De a brandy műfajában egyébként sincsenek hatalmas országonkénti eltérések, mert amíg pl. a whisky vagy a rum különböző nemzeti hagyományokkal rendelkezik, addig a brandy nemzetközileg már jó ideje a francia cognac hatása alatt áll, többé-kevésbé mindenki azt követi. Ez alól talán az armagnac az egyetlen ismertebb kivétel.

2018. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!