Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen íze van a tokaji...

Milyen íze van a tokaji esszenciának (nektár)?

Figyelt kérdés
Igy leírás alapján én mézre tippelek(viszont amennyire drága 100 ezer kihagyom) de kiváncsi vagyok aki kóstolta már

2019. ápr. 12. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy ízt nem lehet leírni, még egyszerűbb esetben sem.

Egy aszúesszencia íze az adott évtől, és konkrét borászattól is függ. Plusz olyan komplex íze van, hogy még ha megkóstolod, személyesen, akkor se tudod szavakba önteni. Egyedi íze van. Még fél óra múlva is fedezel fel benne ízeket.

Egyébként ha azt mondom, hogy botritiszes, az mond valamit?

2019. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen!

Nagyon érdekes, nem hittem volna hogy valóban ennyire különleges(legjobb esetben is egy botritiszes mézet tudtam elképzelni ami jobb szinbe van feltüntve reklámokkal mint ami) , viszont ez kifejezetten kiváncsivá tett és mindenképpen sort fogok rá keríteni.

Hol érdemes beszerezni ami azért még megfizethető(max 150 ig) nagyon nehéz eligazodni annyi évjárat és pincészettől van?

2019. ápr. 12. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol kéne beszerezni, nekem lehetőségem volt ingyen kóstolgatni ilyeneket, onnan ismerem, amúgy nem adnék érte ennyi pénzt.

Egyébként hogy mennyire különleges... hát egy sima aszú bor is az, azok között is vannak kiválóak, és azokról is el lehet mondani ugyanezt, hogy nagyon komplexek, rengeteg íz van bennük, ahogy kóstolgatod, szagolgatod, szinte elveszel benne.

Az eszencia nekem túl tömény, túl édes, szerintem ha csak az ízére vagy kíváncsi, akkor kóstolj meg egy kiváló minőségű tokaji aszút, kb olyan íze van, csak nyilván mindenben töményebb. Kivéve az alkoholtartalmát. Az kevesebb, hiszen pont abból a rengeteg cukorból nem lett alkohol.

2019. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként meg különbség van a tokaji esszencia, és a tokaji aszú esszencia között, (az első válaszban én is aszú esszenciára válaszoltam)

szóval az aszú eszencia is egy jóval töményebb változat, és azért azok közt vannak "olcsóbbak" is. Már amennyire egy 50-100 ezer ft-os bor olcsó...

2019. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na tessék, itt van neked kis kiszerelésben olcsóbban:

[link]

2019. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 12. 17:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Rákerestem plusszban igen van 70 körül több helyen is, attól függ hogy az ember mennyire felkapott pincészetett nézz extrém esetben van 200 is.

Viszont ahogy olvasom a tokaji aszú eszencia az a gyengébb változat(180 gramm cukor legalább), és az igazi tömény a tokaji eszencia (450 gramm cukor literenként legalább)

2019. ápr. 12. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak azért mondtam, mert ízre hasonló az aszúesszencis is, nem olyan tömény, de olcsóbb. 30 körül is lehet venni.

Más eljárással készül. Olyan mint a duplaerőleves, mikor az erőlevest nem vízzel főzik, hanem előzőleg elkészült erőlevessel.

A tokaji esszencia meg olyan mint ha főznél egy erőlevest, és alapból 8-szor annyi cuccot pakolnál bele. :)

2019. ápr. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!