Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit mivel szabad keverni?

Mit mivel szabad keverni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen alkoholra milyen alkoholt lehet inni, a rosszullét elkerülése végett? Pl. szeretem a sört. A-mellé milyen rövidet lehet inni? Olyan kombinációk érdekelnének, amik megvannak egymás mellett a gyomorban is.

2019. jún. 3. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Figyelj, sok hülyeséget fognak írni, de egy a lényeg: A gyomrodban vagy nyomás lehet, vagy sok alkohol. Tehát pl. a sör az nagyon feszít, (mert szénsavas) így majd gyorsan tovább akar menni, tehát a bent lévő alkohol előbb szívódik fel. Ezért sörre nem érdemes sok töményet vagy bort inni. És persze ha sok akármilyen folyadék van benne, az is feszít, tehát arra sem. Közben érdemes vizet is inni. Hogy a tömény milyen tömény, az már részletkérdés. Ja, és még annyi, hogy vörösborból nem érdemes sokat inni egyszerre.
2019. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pálinka-sör kombó elég bejött nekem, mint oly sok embernek... És a pálinka alatt pálinkát értek, nem mindenféle töményet!
2019. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam sör tömény jól megy együtt a bor az amit úgy érdemes fogyasztani hogy mást ne igyál mellé.
2019. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Pálinkát sajnos nem szeretem. Egyszer volt, hogy ittam 2 vodka juicet, majd rá 2 sört, nem siettem az ivással, néhány óra leforgása alatt fogyasztottam el ezeket, de legekvésnél kijött belőlem minden. Pedig nem éreztem a fejemben, hogy be lennék rúgva...


Mondanám, hogy pl. csak sört iszom ha úgy van, de az meg nem az igazi, hogy mindenki issza a rövidet a társaságban, mindenki már kezd részeg lenni, én meg mondjuk csak sörözöm, így nem tudom tartani a szintet velük. Van egy mondás, tudjátok. “Egyformán igyunk, hogy egyformán beszéljünk.”

2019. jún. 4. 07:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Unicum-kóla, miután bevertél egy nagy adag sertéspörköltet.
2019. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sör mellé szerintem az Unicum a legjobb.
2019. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!