Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti milyen gyakran...

Vegánok, ti milyen gyakran esztek meleg ételt? Én van hogy két hétig nem, lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
Másfél éve lettem vegán. Előtte mindennap ebédre melegételt ettem. Viszont mióta nem eszem húst, nagyon sokszor ebédre csak salátákat, magvakat meg gyümölcsöt eszem akár hetekig. Nem is igazán szeretem a párolt zöldséget, a salátán kívül meg nem nagyon kapni vegán kaját a munkahelyen. Megoszlanak a vélemények hogy kell-e meleg ételt enni, nekem semmi bajom tőle, de azért nem tudom. Mások is vannak így?
2019. szept. 19. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a meleg étel hiányától lesz bajod, hanem attól, hogy a leírásod szerint nagyon egyoldalúan táplálkozol. Vegánként erre egyébként is oda kell figyelni, mert vannak olyan tápanyagok, amik többféle növényi ételben megtalálhatók, de kisebb mennyiségben, ezért fontos, hogy tudd, mit kell enned.


Nem az a fontos, hogy minden nap fogyassz meleg ételt, hanem az, hogy minden nap elfogyaszd a szükséges tápanyagokat, és ezt gyümölcsökkel és salátával nem tudod megoldani. Úgy sejtem, a munkahelyen kapható saláták sem túlzottan változatosak.


A megoldás az lenne, ha készítenél magadnak ebédet, amit magaddal vihetsz. Rengeteg egyszerű, gyors, tápanyagban gazdag vegán étel van. Hideg és meleg is. Ha nem szeretnél így ebédelni, akkor a többi étkezést kell újragondolni. A gyümölcsök, friss zöldek és magvak egészségesek, tehát jó, ha ezeket fogyasztod, ha mellette mást is.

2019. szept. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a meleg étel nem annyira fontos, de ez hogy csak salin élsz, nagyon egyoldalú, így kell hülyén csinálni a vegánságot.

Egyáltalán utánaolvastál, hogy milyen tápanyagokra kell odafigyelni, és hogyan, mennyit kell bevinni, és hasonlók?

2019. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak párolt zöldség létezik ám, ha vegán vagy.

Simán csinálhatsz egy csomó ételt, amibe nem kell hús. Zöldségpörköltek, tésztaételek, zöldséges rizottók, rakott zöldségek, de pl egy egyszerű paradicsomos káposzta is vegán étel.

Ha csak szottyadt salátán tengődsz, nem fogod sokáig húzni.

Ha nincs vegán kaja, akkor csinàlj magadnak otthon, és vidd be a melóhelyre. Nem a főtt étel a lényeg, hanem a tápanyag.

2019. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor áttértem a vegánságra még odafigyeltem. Akkor ahol dolgoztam, ott volt egy csomó étterem, voltak vegán éttermek meg akár egy olasz étteremben is vannak vegán tészták.

Sajnos az új munkahelyem ebből a szempontból borzasztó, van egy kantin a legközelebbi étterem 30 percre van. A kantinban meg kb egy vegán kaja sincs, igazából normál kajából is 4-5 féle van, ami többnyire rántotthús, meg pörkölt féle. Ha kéthetente van paradicsomos káposzta, v paradicsomos tészta akkor azt eszem.


Főztem egy ideig magamnak, aztán egyszerűen meguntam h este 9-re hazaérek és még nekiálljak főzni. Ráadásul az irodában a gép előtt enni se egy nagy élmény, pláne ha a többiek nyavalyognak h kajaszag van. A konyhában nem lehet ebédelni, ott mindig a kiváltságos 4 fős társaság költi el az ebédét kb 1 óra alatt.


Már próbálkoztam h szólok a főnökségnek h rossz az étteremben a választék, de a vegán szó hallatán kiröhögtek, mire bepöccentem és megmondtam h felnyomom az éttermet az ÁNTSZnél (mert nem csak a változatossággal van baj hanem a kaja minőségével is) amire azt mondták h kirúgnak másnap ha megpróbálom, mert azt csak utána tudtam meg h az étterem üzemeltetője a nagyfőnök haverja.


Szóval az h salátát meg hideg kaját, szendvicseket stb eszem ez már inkább azért van mert belefáradtam a dologba. Igazából már nem is kívánom a kaját, mert olyan rossz kedvem van folyton. De mindegy, úgyis fél éven belül eljövök innen mer sz . r a munkahely, csak kiváncsi voltam, de legalább hivatkozhatok rá, h egészségtelen nekem ez a munka.

2019. szept. 21. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Szóval csak nem vagy elég tökös, hogy úgy élj, ahogy neked jó... Jár a taps...
2019. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul az irodában a gép előtt enni se egy nagy élmény, pláne ha a többiek nyavalyognak h kajaszag van. A konyhában nem lehet ebédelni, ott mindig a kiváltságos 4 fős társaság költi el az ebédét kb 1 óra alatt."


Tehát összegezve, egy olyan helyen dolgozol, ahol a konyhában nem lehet, a kantinban nem érdemes, a gépednél csak bűntudat mellett eszel?

Az ilyen helyet nem fél év, de amint lehet van másik otthagynám.

2019. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ráadásul az irodában a gép előtt enni se egy nagy élmény, pláne ha a többiek nyavalyognak h kajaszag van."

Én nagy ívben tennék a nyavalygókra. Mégis hol egyél, van jobb ötletük? Az ételszag kb. addig tart, amíg eszel (utána max. a nagyon érzékeny orrúak érzik), ennyit igazán kibírhatnának, nekik egy kis apróság, neked viszont fontos, hogy rendesen megebédelj.

Ha este már fáradt vagy főzni, főzhetnél előre hétvégén, pár napig a hűtőben is kibírja sok étel (pl. főzelékek), párolt zöldségek, fasírtok). A köret (pl. rizs, krumpli, tészta) megfőzése kb. 20 perc. Az egészséged a tét, szerintem ennyit fontos lenne rááldoznod. Legalább napi egyszer egyél főtt ételt, másképp nem valószínű, hogy elég tápanyaghoz jutsz ezen az étrenden.

2019. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!