Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok a rovarokat sem...

A vegánok a rovarokat sem bántják?

Figyelt kérdés

Ugye a vegánság lényege az, hogy ne öljenek meg/használjanak ki miattuk egyetlen állatot sem, mert nekik is joguk van élni. Ezért pl mézet sem esznek, mert az a méhek kizsákmányolása.

Viszont mi a helyzet a többi rovarral? Mit tesz egy vegán, ha mondjuk hangyák jönnek elő a lakásában, bejut egy csomó büdösbogár, megcsípi egy szúnyog, vagy kiránduláson kullancs megy bele, esetleg megcsípi egy darázs?

A rovarok is állatok, tehát a vegán eszme értelmében őket sem ölhetik meg, mert ők is ugyanúgy éreznek.


Szóval vegánok: hogy szabadultok meg a rovaroktól és egyén ízeltlábúaktól, "vegán módon"?



2019. dec. 17. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A vegánság lényege, hogy értelmetlenül ne ölj meg állatot. Ebbe nyilván nem tartozik bele az önmagad és házad védelme. Ha van mód az adott lény kíméletes eltávolítására pl. egeret ragasztó helyett élve elfogó csapdával elkapni, akkor azt használja az ember.
2019. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz hasonlítanám, hogy nem verünk meg vagy ölünk meg alapból senkit. Viszont ha egy betörő épp nekünk támad, akkor mi is védekezhetünk.
2019. dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem értem soha.

NEM vagyok vegán, de őszintén nem értem, miért kellene rovarokat kinyírnom. Ha pl megcsíp a szúnyog, alap hogy lesöpröm csak magamról. Mi a túróért akarnám, hogy rám kenődjön a véres rovartrutymó? :D A büdösbogarat is kihajítom az ablakon, úgy nem lesz gázkamra a lakásból. Stb.

A kullancs az, amit kiszedek, és nem igazán izgat, hogy ebbe belepusztul. (Ha túlélné, akkor nem zavarna, hadd menjen.)


Egyébként a vegánság lényege, hogy ne használd ki vagy bántsd az állatokat csak azért, mert miért ne.

Értelemszerűen az önvédelemre nem vonatkozik.

2019. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, ha megcsíp valami, arra lehet mondani, hogy önvédelem, valóban. De mi a helyzet, ha tényleg pl hangya, büdösbogár, katica, vagy egyéb hasonló rovarok tömegével jutnak be a lakásba. Ők nem bántanak, szóval itt nem lehet önvédelemről beszélni, szimplán idegesítő, kellemetlen a jelenlétük. De mondhatnám akár a pókokat vagy a csótányokat is. Az ilyesmi rovaroktól hogy szabadul meg egy igazi vegán?
2019. dec. 18. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A pókokat végképp nem értem, miért kéne bántani.

Amúgy az "önvédelem" alatt értettem többek között a lakhely, élelem, stb. védelmét is. :)

Szóval meg lett válaszolva a kérdésed.

2019. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a katicát se értem, miért kellene bántani.....
2019. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!