Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega akarok lenni. Milyen...

Vega akarok lenni. Milyen ételeket, vagyis inkább alapanyagokat ajánlotok, ami pótolja a húst/húban lévő dolgokat? Gomba, Tojás?

Figyelt kérdés

Gombár szeretem. Az pótolja a húst?


Megjegyzem: nem fanatikus vega, vagy vegán akarok lenni, aki se tejterméket, se tojást nem fogyaszt. Szerintem ezekkel semmi gond nincs.



2020. máj. 20. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Tejtermékek (föleg sajt, túró), tojás, hüvelyesek tartalmaznak nagyobb mennyiségü fehérjét. A gomba csak állagban helyettesíti valamennyire a húst.
2020. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Tofubol, szejtanbol lehet remek dolgokat csinalni :) vannak novenyi “husik” is pl borsobol, lencsebol, csicseriborsobol lehet jokat csinalni, en a falafelt is nagyon szeretem, ilyen zoldseg-fasirt szeru :D lidl-ben szoktam egyedul talani fustolt tofut, annak en jobban szeretem az izet mint a naturnak, az kicsit nekem furcsa izu, olyan semmilyen, meg fiszerekkel is. Gombabol is biztos lehet jokat csinalni, sajnos azt nem szeretem ugyhogy nem tudok arrol velemenyt irni. De nezegesd meg amiket irtam, biztos lesz olyan ami neked is izlik :)

2020. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem vagy szójaellenes, akkor van ilyen granulátum, abból is tudsz akár fasirtot vagy spagettit készíteni. Vagy lazanyát (nem tudom, hogy írják:D). Meg lehet kapni az Auchanban zöldségkorongot pl hamburgerhez is. A növényi tejek is jó vitaminforrások. Én tojást nem eszek, ahol tudom kerülöm, mint a húst, tejet meg nem ihatok(laktóz). Egyedül sajtot eszek szinte, néha ilyen túrórudik azért lemennek meg a pudingok(bolti). :D

Van még szójakocka, azt pl "rizseshúshoz" vagy "pörihez" is jó. A titka, hogy baromi erősen kell a szóját és a tofut is fűszerezni, nem elég annyi rá, mint akár a húsra, több kell. A szóját, ami ilyen száraz cucc, minél tovább vízben áztatom, a granulátumnak olyan 20 percet hagyok. A vizet is só, bors, vegeta, megszórom már.

Egyél sok babot és lencsét, abban sok vas van, olajos magvakban is. Azok fontosak.

2020. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Egyel halat, finom falat :) Ha bojt idejen lehet halat enni, akkor szerintem egy vegetarianus is megteheti ... es ha mar megteheti, akkor nyulat is ehet, hiszen a vatikan halla avanzsalta a nyulat, hogy bojtkor lehessen enni :)
2020. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Te lakto-ovo vegetáriánus akarsz lenni, ami teljes értékű táplálkozás. Ha korábban nagyon sok húst ettél és szereted, akkor lehet, hogy érdemes fokozatosan leszokni, mert sokan nem bírják a drasztikus változást. Pl. először elhagyod a vörös húsokat, felvágottakat, aztán a fehér húsokat is. Vagy egy héten egyre több vegetáriánus napot tartasz, végül csak azt.
2020. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Ne legyel vega! Olyan mint ha gender lennel. Csak azert akarsz elterni a megszokottol, mert most divatos masnak lenni es amugy is ne mondja mar meg senki.


Kell az embernek az allati feherje. Igy alkotott meg minket a termeszet.


Gondolj csak bele: Indiaban mindenki vegetarianus ... csak a tigris nem tud rola :D

2020. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6


Nem a gender-libs terrorpropaganda miatt döntötem így.

Ezeket teljes mértékben elítélem.

Persze, tudom, körükben ez "divatos", de náluk ez a sznobság kifejezője inkább, mint inkább meggyőződés.


Én simán sajnálom az állatokat, főleg az ipari méretű leölésüket, "gyógyszeres" felhizlalásuk. Meg elegem van abból, hogy a legdrágább húsokban/szalámikban is találtam már porcot, csontot. (Milőtt valaki belém kötne, tudom, hogy van csonttal kapható hús, de nem olyanban találtam.) Na meg pár éve 2x volt a neten/TV-ben, hogy nem is tudom milyen húsban valami zöld(?) tályogot vagy mit találtam. Persze tudom, utóbbi nagyon ritka jelenség, de előfordulhat akárkivel, főleg, ha ilyen nagyüzemi "állattartás" van.


Szóval én nem kérek többet a húsból.

2020. máj. 20. 14:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Libsi*
2020. máj. 20. 14:52
 9/15 A kérdező kommentje:

Találtak*

Úgy látszik nem megy az írás. :D

2020. máj. 20. 14:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nem olvastál figyelmesen! A kérdező csak a húst akarja elhagyni, tejterméket, tojást továbbra is fogyasztana. Azok állati eredetű fehérjéket tartalmaznak, tehát teljes értékű lesz az étrendje!
2020. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!