Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azok,akik azért vegánok mert...

Azok,akik azért vegánok mert nem értenek egyet azzal hogy döglött állatot kell ennie az embernek,tehát elvi kérdést csinálnak belőle,Ők mi alapján eszik akkor a növényeket?

Figyelt kérdés

Ugyanis elvileg a növény is érző élőlény,és ezt egyre több kutatás is bizonyítja.Mert oké,hogy ne öljünk azért hogy mi együnk,de ha már ezen az elvi síkon vagyunk,akkor az érző növényeket mitől jobb megenni?

Szimplán csak a vegánok gondolatvilagára vagyok kíváncsi!

Köszönök előre minden normális választ!



2020. júl. 11. 22:42
1 2
 11/19 Béla211 ***** válasza:
69%
Kezdjuk ott hogy a legtöbb zöldségüng gabona félénk egy éves növény vagy is a télen úgy is elpusztul.
2020. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%

Civilizacio resze es a fejlodes iranyvonala, hogy mar nem vadaszunk/halaszunk/madaraszunk es gyujtogetunk, hanem kitalaltunk magunkrol gondoskodni, hogy az idonket hasznosabb/fontosabb/ertekesebb dologra fordithassuk. Ezert lett az allatartas es a novenytermesztes.


Veganok ugyan olyan divat deviansok mint a melegek. Egyszeruen ezt hozta a demokracianak nevezett agyrem.


Veganokkal csak annyira kell foglalkozni mint a transgenderekkel. Semennyire ... igazuk meg plane nincs.

2020. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Kedves #12!

Egészen biztos, hogy vannak divatvegánok, de szerintem tudatlanságra utal, ha valaki ennek a mozgalomnak az összes tagjára ráhúzza ezt a jelzőt. Én, személy szerint, hasonlóan szkeptikus voltam, eszem ágában se lett volna lemondani valamiről, csak azért, mert most ez a trendi. Aztán hosszas órákat töltöttem az okok böngészésével, és rájöttem, hogy mégiscsak lehet, hogy igazuk van. Nem kell mindenkinek egyetérteni ezzel, de igazán sajnálom, ha valaki úgy nyilatkozik valamiről, hogy látszólag egyáltalán nem nézett utána a dolgoknak.Ha belegondolsz, évtizedekig a rabszolgatartást is a civilizáció részének, és a fejlődés irányvonalának tartották, ami ma már igencsak megkérdőjelezhető. Több vegán közösség tagja vagyok, számos ilyen ismerősöm van, és bizton állíthatom, hogy egy sincs olyan közülük(legalábbis azok közül, akiket személyesen ismerek) , aki nem gondolta volna át a döntését.:)

2020. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

#12

Hogyhogy a demokrácia hozta? Az ókorban is voltak szép számmal olyanok, akik növényi étrendet folytattak.

Magyarországon 1883-tól indult "hivatalosan" ilyen mozgalom. Milyen demokrácia volt itt 1883-ban?


A többit szépen leírták már előttem, csak megakadt a szemem ezen. Nem értem, miért hiszik páran hogy a vega/vegán étrend a 2000-es évek új hóbortja....

2020. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
68%
A növények nem éreznek hanem ÉRZÉKELNEK, a kettő NEM ugyan az. Amúgy pedig HA ismétlem HA valamilyen csoda folytán mégis csak éreznének a vegánok nem brutális kínzások mellett tartják a növényeket majd dolgozák azt fel, hogy étel legyen belőle. Vagy láttál már salátát szétverve esetleg paradicsomot gázkamrában?
2020. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15#, IGAZAD van,NEM, még NEM láttam PARADICSOMOT GÁZKAMRÁBAN!


Köszönöm az okfejtéseket egyébként a kommentelöktől,érdekes dolgok kerültek a felszínre!:)

2020. júl. 15. 09:34
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#4-es válaszoló,

hogy a fenébe vonhatnál párhuzamot a szarvasmarhák 16kg-nyi növényszükségletével, valamint az emberi fogyasztásra alkalmas és érdemes növényekkel. Tudod te, hogy mit esznek a szarvasmarhák? Hát nem a teszkós uborkát, olivát, meg a paradicsomot, te fotelbarbár. Megnézném, ahogy 16kg kukoricasilót etetsz 20 emberrel. :)

2020. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%

#11-es válaszoló,

ezt nevezzük haszonnövénynek, ami nem is lenne, ha az ember nem vetette volna oda. Ugyanez érvényes a szarvasmarhákra, sertésekre, stb is. Haszonállatok. Ha az ember nem tenyésztené őket, akkor nem is lennének. Mondjuk miért is magyarázom ezt, aki nem akarja, úgy se fogja megérteni, aki meg érti, az nem is ítéli el.

2020. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves #17-es!

Habár kissé provokatív a hozzászólásod, megpróbálok kevésbé lekezelő stílusban válaszolni.

Először is, a kérdező a növények helyzetére volt kíváncsi, tehát az mindegy, milyen típusú növényről beszélünk, akkor is sokkal többet kell "megölni" egy marhahúslevesért, mint mondjuk egy zöldséglevesért. Azt a hosszabb magyarázatot csak abban a reményében írtam, hogy hátha így többen megértik, mire is szerettem volna kilyukadni az első hozzászólásomban.

Másrészt,valószínűleg kicsit rosszul fogalmaztam, de persze tudom, hogy a marhák nem a "teszkós paradicsomot" fogják falatozni. Az idő múltával, ha egyre kisebb igény a marhahúsra például, egyre kevesebb takarmánynövényt is fognak termeszteni. Mivel az állattartás sok földterületet igényel, ha a takarmánynövények helyett az ember számára nyugodtan fogyasztható, például zöldségeket, gabonaféléket ültetnének, meg lehetne oldva ez a probléma . Ráadásul, a szójatermesztésnek a 80%-a a haszonállatok takarmányába kerül, és speciel a szóját az ember is el tudja fogyasztani.

Egy fotelbarbár, akinek abban a bizonyos fotelban tényleg nem a barbárkodáson jár az esze.

2020. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!