Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti a horgászatot...

Vegánok! Ti a horgászatot elítélitek?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor pedig miért? Erre mindig is kíváncsi voltam, hogy a vegánok mit gondolnak a horgászatról mint szabadidős tevékenységről :)

2020. júl. 23. 16:36
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
60%
Persze hogy elítélik, hiszen a horgászattal megölik az állatot...
2020. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Miért ölnék meg az állatot?

Aki ért a horgászathoz kicsit is az ki tud fárasztani úgy egy halat, hogy kutya baja ne essen. Ha pedig keletkezik is egy kis seb, ott van rá a szájfertőtlenítő spray amit ma már kötelező használni magánkézben lévő tavakon.

2020. júl. 23. 16:47
 3/58 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Nem vagyok vegán, de amikor a saját szórakozásodra kínzod szerencsétlen állatot, azt még én is elítélem.
2020. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
59%
Mindent elítélnek.
2020. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

De még mindig nem értem, hogy miért lenne ez állatkínzás.


Ma már többről szól a horgászat mint, hogy előveszel egy zsebpecát, rákötsz egy 3-as horgot, raksz rá egy gilisztát aztán amit ki fogsz, beleb**zod a diszperzites vödörbe.


Egyre több ember állatbarátabb és korszerűbb technológiát használ a halfogásra amivel megkíméled a halat. Például tilos szakállas horgot használni, gereblyézni, kötelező pontymatract használni, szájfertőtlenítőt használni, a merítőszák állapota is megvan szabva. Rengeteg korlátozással védik ma már a halakat. Persze tudom, hogy sokan tojnak rá egy nagyot hiszen a "szabály azért van, hogy megszegjük" elven élnek, ráadásul vad vizeken nehezebb is betartatni mindezeket, de ha lebukik valaki akkor súlyos büntetést kap. Ha magánkézben lévő tavon szegi meg a szabályt akkor kitiltják a területről, de ha vad vizen kapják el akkor az engedély is bevonásra kerül + súlyos pénzbírság.


Én egyszer annyit követtem el, hogy a fogási naplóba, elfelejtettem bejelölni, hogy horgászni vagyok, kijött a halőr, és 8 hónapra elvette engedélyt + 30 ezer

2020. júl. 23. 17:13
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálja az állat, amit akar? Nem? Kellemes ez neki? Nem? Sérül közben? Szeret a levegőn lenni? Jót tesz az neki? Nem árt neki a levegő? Te jól érzed magad, ha valaki a víz alá nyom?


Ezeket a kérdéseket figyelembe vetted?


Vegánok ennél kevesebbért is vérre mennek. Ne félj!

2020. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
43%
A vegánok vajon tudják, hogy a legújabb kutatások szerint a növények is érzenek?
2020. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem horgászod ki, akkor szájfertőtlenítő se kell neki. Meg mi értelme van, ha úgy is viszadobod? Akkor már inkább ki se fogd! Csak azért, hogy egy fotót csinálhass vele, hogy ekkora halat fogtál? Azt meg kirakod valamelyik közösségi oldalra?
2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim válasza:
70%

Én mint vegán, nem azt gondolom, hogy "juj ne fogd ki a halat mert az fáj neki!!". Inkább azzal van a bajom, amikor egy halászhajóval felhúzzák a hálót és sok száz hal egy kis helyre összetömörülve vergődik az életéért.

A tejjel és a tojással is úgy vagyok, hogy elvi és etikai alapon nem eszem, és elítélem az állatok iparosított és szörnyű körülmények közt tartását, de ha a Mari néni a falu végén tart pár tyúkot és annak eszi a tojását, vagy megfeji néha a Gizi nevű tehenét, annyit mondok, egészségére!

Visszatérve a horgászatra, ha most valaki azt mondaná, menjek el vele horgászni, elmennék. Persze egyből elengedném a kifogott halat.

2020. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

"Azt csinál az állat, amit akar?"

Hát nem köteleztem rá, hogy szívja be a horgom, ergó szabad akaratból tette.


"Kellemes ez neki?" Azt honnan tudod, hogy fáj neki? Ha jól akad, nem érez semmit. Bár ez már biológiai kérdés inkább. De azt gondolom, hogy a szájánál nincs annyi érzékelőreceptor mint a teste többi részénél.


"Sérül közben?"

Ha megfelelő a szereléked és a fárasztási technikád is jó akkor nem. Itt jön az, hogy tudni kell bánni a horgászbottal.


"Szeret a levegőn lenni?"

Nem, de én speciel arra törekedem, hogy a lehető legkevesebb időt töltse a parton, gyors szákolás, folyamatosan történő vízzel locsolás, kíméletes visszaengedés. Minden felfogás kérdése.


"Jót tesz az neki?" Mértékletességtől kutya baja sem lesz, mint ahogy neked sem ha x időre a víz alá buksz.


"Nem árt neki a levegő?"

Annyi nem.


"Te jól érzed magad ha valaki a víz alá nyom?"

Gondolom az ide kommentelők többsége a válaszokból ítélve megtette a volna :D Egyébként nekem sem lesz tőle bajom hacsak nem a megfojtás a cél :D

2020. júl. 23. 17:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!