Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha az ember vegetáriánus...

Ha az ember vegetáriánus étkezésre alkalmas volna akkor zúzája lenne?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Az ember alkalmas vegetáriánus étkezésre, ami viszont nem jelenti azt, hogy ugyanolyan formában, mint egyes állatok. Így például nem megfelelő táplálkozás, ha kizárólag füvet eszünk, mint a marhák, és a nyers kukoricát sem tudjuk megenni, mint a tyúkok.
2020. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Zúza a kemény magokat fogyasztó madaraknak van.

Én inkább a kérdést a kérődzők (szarvasmarha, szarvas, kecske, juh, őzek, stb) gyomorrendszere alapján tettem volna fel.

Akiknek:

A kérődzés során az állatok a tápanyagok elfogyasztása után az élelmet visszaöklendezik (visszakérődzik), majd újra elfogyasztják. Így az eledelt tehát kétszer rágják meg.

E táplálkozási mód során a bélcsatorna átváltozott. A gyomor rendesen négy részből áll, azaz összetett. A nyelőcső után a bendő (rumen) található, utána következik a recésgyomor (reticulum). A harmadik rész a leveles- vagy százrétű gyomor (omasus). Végül az igazi, oltógyomor (abomasus).

2020. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha az ember húsevő életmódra alkalmas volna, akkor nem kéne bélfertőzés nélkül bírnia a nyershús fogyasztását és rövid bélrendszerrel rendelkeznie, mint a húsevő állatoknak?


Na, ez kb. ilyen kérdés. Az embert felesleges az állatokhoz hasonlítani. Mindenevők vagyunk, ami azt jelenti, hogy bizonyos mennyiségben mindent tudunk komolyabb egészségkárosodás nélkül fogyasztani és bizonyos dolgokat el tudunk hagyni, szintén egézségkárosodás nélkül. A húst például el lehet hagyni. A lisztet, gabonaféléket is. Tulajdonképpen az olajos magvakat is (na, nem így egyszerre mindet, csak egy-egy csoportot kihagyva).


Az egyetlen, ami nem igazán kihagyható, az a zöldség-gyümölcs. Az eszkimók mondjuk jól bírják minimális bevitellel, de nekik a miénkhez képest speckó bélrendszerük van.

2020. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

#3

Abban egyetértünk, hogy mindenevők vagyunk, ezt viszont vitatnám:


"Ha az ember húsevő életmódra alkalmas volna, akkor nem kéne bélfertőzés nélkül bírnia a nyershús fogyasztását"


Az ember nem a nyers hústól kap bélfertőzést, hanem az abban esetleg jelenlevő kórokozóktól.

Legalábbis sem én, sem a kiterjedt baráti köröm nem szenvedett még bélfertőzéstől az elég gyakori tatárbifsztekes vacsoráink után.

2020. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

4-es, természetesen értem, mire gondolsz, de szerintem te is érted, én mire.


Meg tudunk enni a szushit is meg egy tatárbeafsteket is, de a gyomrunk nem alkalmas arra, hogy nagy mértékben bármiféle nyers húst fogyasszon, mint a húsevő állatok.

2020. dec. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Előttem levő: Ez nem teljesen így van, az ember is meg tudná emészteni a nyers húst is, ugyanis a gyomor és a bélrendszer a megszokott ételekhez alkalmazkodik és aszerint termelődnek az enzimek, ahhoz van igazodva a bélflóra.

Vannak olyan népek Ázsiában, akik esznek nyers húst, megpróbálom megkeresni...

Na meg is van:

[link]

2020. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
4-es: akkor a többi rendes mindenevő mért nem kap bélfertőzést a kórokozóktól? talán azért mert ők tényleg mindenevők és elég erős a gyomorsavuk, az ember meg nem? szerintem ez a helyes válasz
2020. dec. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Ha az ember növényevő lenne, akkor ez a kérdés fel sem merült volna. Nem lenne elég értelmes ahhoz, hogy ezt feltegye. A vegyes táplálkozására való áttérés az egyik, ami felgyorsította az agy fejlődését.

Állati őseinknek nem alakult ki zúzája, mert nem csak füvön, levélen éltek, hanem magokat, gyümölcsöket, gyökereket gyűjtöttek, amiben több az energia, mint a fűben, fában, levélben. De ahhoz, hogy elérjünk a mai szintre, csak a vadászat és a húsevés biztosította a szükséges energiát, anyagokat.

Ami a kórokozókat illeti, nem vagyunk hozzászokva. Ha most áttérnénk a nyers hús evésére, pár ezer év és sok-sok ember halála árán megedződnénk.

2020. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
hogy élné túl egy ember is a betegségek folyamatát? mert nem csak egyszer ennénk nyersen, hanem attól a ponttól mindig? ez így nagyon sántít. mind meghalnánk, ha nem a parazitáktól amik a nyers húsban vannak, akkor a gyógyszerektől amiket szednénk ezek ellen. úgy baromság ahogy van. nem vagyunk mindenevők.
2020. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De bizony, hogy mindenevők vagyunk!

Már az ősember is vadászta a mamutot és egyebeket, hogy megegye.

A tűz feltalálásával viszont rájött, hogy jobban ízlik neki sütve.

Sokkal hitelesebb lenne egy-egy tábor érvelése, ha nem a nyilvánvaló tények eltagadásával akarná a többieket meg,- vagy legyőzni!

2020. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!