Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azért vannak mű hús vegán...

Azért vannak mű hús vegán termékek (vegán párizsi, vegán virsli stb.), mert a vegánok is vágynak húsra?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 11:29
1 2 3 4
 1/34 Tabbouleh ***** válasza:
95%

Részben igen, persze személyfüggő.

Ezekben általában több a növényi fehérje, ami a vegánoknak is nélkülözhetetlen

2021. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
én nem eszek húst, de a lidl-s vegán darált"húst" nagyon szeretem, van 1-2 étel amihez kell ilyen jellegű hozzávaló, így nekem sokat segít. Hús íz egyáltalán nincs, én nem vágyok rá, nem azért veszem.
2021. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
49%

Ha összekeverek különböző liszteket,és mindenféle növényi részeket, soha nem fogok húst kapni, műhúst se, ez egy kreált, nem létező fogalom. Nem is értem, miért nevezik műhúsnak, ha ráadásul nem is akarnak húst enni?

Azért vannak a mű dolgok, mert nagyon jó üzleti lehetőségek vannak mindenben, ami mű!

2021. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a 3-as nagyon jól megfogalmazta a lényeget. Tényleg egy újabb üzleti lehetőség, amivel lehet kábítani a népet.
2021. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

Alapvetően igen.

Volt pár éve botrány belőle (pontosan nem tudom már hol), egy gyorsétterem vegán, műhúsos ételeket árult. Nagyon nagy sikere volt, eszméletlen sokan vették, mert finom volt. Aztán kiderült egy év múlva, hogy nem is vegán, de még csak vega sem, mert tartalmaz egy jó részt húst is. Nagy botrány lett belőle, majdnem az egész étterem csődbe ment. Ez is azt mutatja, hogy alapvetően a vegánok is vágynak a finom, húsos ízre, csak azért tagadják meg maguktól, mert vagy nem tudja feldolgozni a szerveztük megfelelően a húst (ilyen eset az előbbi gyorséttermi balhés példánál nem volt, erre senki sem panaszkodott, tehát akik azt ették valószínűleg nem ezen okból tették), vagy mert nem szimpatizálnak a hús és más állati eredetű ételek asztalra kerülésének folyamatával. Persze, mindig van kivétel. Biztos van olyan is, aki nem szereti a húst, se más állati ételeket. De ezek az emberek csak nagyon ritkán szokták magukat vegánoknak nevezni, szimplán csak elmondja hogy ő ezeket nem szereti és kész.

2021. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vagyok se vegán, se vegetáriánus, de #5-ős, te most jöttél rá, hogy a vegánság egy állatjogi mozgalom, és a legtöbbjük etikai okokból nem eszik semmilyen állati eredetűt, és nem azért, mert a hús ízét utálja?
2021. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Az ember mindenevő így vágyakozik a hús után.
2021. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
23%
6: Ez nem egészen így van. Most nagy divat lett etikai okokból nem enni. De korábban inkább egészségi okok miatt nem ettek, vagy próbálták ki ezt a fajta diétát (is). És ma is sokan vannak így.
2021. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy mindenevő, csak azt jelenti, hogy megtudja emészteni a húst is. De nem mindenki vágyakozik utána, ahogy én sem.
2021. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
34%

Termeszetesen, hisz az ember nem novenyevo allat. Hanem mindenevo!

Nemsokara pedig szabalyozzak a vega/vegan termekeket is, nem lesz olyan hogy vega hamburgerhus, vega kolbasz, novenyi tej sem (hiszen a tej megnevezes allati szarmazek). Nem lehet igy hivni majd ezeket es ezt a csomagolason is feltuntetik stb.

Mondjuk aki valoban vega/vegan nem is fogyaszt ilyesmit, hiszen onbecsapas.

Ezek a kamu termeke hatalmas uzlet, pontosan azoknak a divat vegaknak keszult, akik tarsadalmi nyomasra, menozesbol, szulok bosszantasabol vagy ilyesmi miatt talaltak ki, hogy ok nem esznek hust, tejtermekeket stb.

2021. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!