Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Megosztunk egymással finom...

Megosztunk egymással finom VEGÁN ebéd vagy vacsi ötleteket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegán, de van kedvem vegán ételeket kipróbálni.


Kezdem:

Gombás tészta🍄

Ezt tettem a raguba:

Kókuszolaj, hagyma, csiperke, laska, leveles aprított spenót, mustár, mandulatej, só, bors. (én találtam ki:D)

Előtte a sütőben nagy hőfokon kicsit "kiszárítottan" a gombákat hogy majd hamarabb lepiruljanak.



2021. jan. 16. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A napokban találtam egy vodkás tészta receptet, azóta azt akarok enni, de mindig elfelejtek sörélesztőt venni.

[link]


Mostanában a vöröslencsére vagyok rákattanva, bolognai (hagyma, fokhagyma, paradicsomszósz, fűszerek, lencse), dahl ( [link] hamburger (hagyma, fokhagyma, reszelt répa, csicseriliszt, lencse).

2021. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az előbb rosszul linkeltem, bocsi.

2021. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2021. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Ha az állatokat véded akkor ne egyél kókusz meg pálmaolajat.

Se mandulatejet. Olvass utána mennyi erőt irtanak ki emiatt

2021. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%

Varjuk csak!? Gombas teszta? Hmmm!


Most akkor a gomba allat, vagy novemy? Mert, hogy egyik sem. Ehetik egyaltalan a veganok? :)


Persze most csak izelek, de azert jogos a felvetes szerintem :) (azt hiszem)

2021. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
A gomba gomba, nem állat, tehát vegán.
2021. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy nem allat! Talan noveny? :)))
2021. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Gomba meghatarozasa: "fotoszintetizáló pigmenteket nem tartalmazó, kitintartalmú sejtfallal rendelkező élőlények" ... szoval eloleny ... egy vegant ez nem zavar? Csak azert mert egy csoringer gomba? Akkor mar megeheto eloleny? :D
2021. jan. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért, talán állat?

A veganizmus meghatározása:A veganizmus az állati eredetű termékek használatának mellőzése és az ehhez kapcsolódó filozófia, ami elutasítja az érezni képes állatok árucikk státuszát; amely megnyilvánul a táplálkozás, a szórakozás, a ruházkodás és a higiéniai termékek választásában is.

2021. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

4: Egy dmes azt hiszem 1 kgs kókuszolaj nekem elég kb 4 hónapig (mellette olivaolajat is használok). Nyilván beleszámítana a védelembe ha nem fogyasztanék kókuszzsírt. Úgy gondolom nagyobb probléma hogy ipari szinten használják, rengeteg feldolgozott élelmiszerbe palmazsirt tesznek.

Növényi tejet pedig régóta fogyasztok, mert kicsit undorodok a simától. Hogyha rizstejet vagy zabtejet használnék az jobb lenne? (mandula és kókusz helyett). Gondolom igen, erre még nem gondoltam

2021. jan. 16. 18:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!