Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet a tojást helyettes...

Mivel lehet a tojást helyettesíteni mert nagyon hiányzik?

Figyelt kérdés

Vegán lettem már lassan fél éve, úgy minden nélkül elvagyok de egyedül a tojás nagyon hiányzik, egyik kedvencem volt a lágytojás, tükörtojás... próbáltam helyettesíteni amiket olvastam de se ízben sem állagban nem azt kaptam mint egy tojás..

Mit csináljak, úgy ennék most is egy lágytojást..


2021. febr. 13. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak magadnak fogadtad meg a vegánságot a tojást szerintem nyugodtan engedélyezheted magadnak.
2021. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Tarts egy saját tyúkot, akinek olyan jó dolga lesz, hogy ihajj, és akkor nyugodtan megeheted a tojásait, mert nincs kizsákmányolva.
2021. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Miért vagy vegán? Gondolom valami lelki/etikai okai vannak.

Ha így van, akkor a házi tojás még simán beleférhet a világképedbe.


Persze ha nagyrészt csak divatból vagy vegán, akkor meg úgy kell neked...

2021. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Megennél egy petét?

Jó bocs, ne haragudj a hülye poénért! Nem vagyok vegán, nehezen értem, miért ne ehetnél meg egy tojást, de azt gondolom, hogy helyettesíteni nem lehet.

Mi lenne, ha ezután nem lennél vegán, hanem átállnál a tojást is fogyasztó vegetáriánus táplálkozásra, az nem járható út?

2021. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Pont az jutott eszembe, amit a kettes és a hármas is megfogalmazott.
2021. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
A vegaságban az a szép, hogy úgy csinákhatod, ahogy neked megfelel, és ahogy a körülményeid (család stb) engedik. Ha kívánod a tojást, annak oka van, egyél nyugodtan. A legrosszabb, ami történhet, hogy e tudod magadat vegánnak cimkézni
2021. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél háztáji tojást . Amúgy ha a sima nagyüzemi tojásból megeszel heti 5öt (csak írtam egy számot) ,akkor gondolom összedől a világ ...
2021. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
A tojás semmivel sem helyettesíthető. Kívánd nyugodtan továbbra is. A szervezeted jelzi, hogy valami hiányzik neki. Ne foglalkozz vele.
2021. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Biztos 100 recept van a neten angolul a vegán tojás pótlékokról. Van köztük ami kifejezetten finom de egyik sem lesz olyan mint a tojás. Tudom biztos itt valaki csinált már valamiből "rántottát". Viszont annak semmi köze a tojáshoz se ízben se textúrában.
2021. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Tudom le leszek pontozva azért mert a kérdésre válaszolok de legalább segítek.

A fekete só teljesen tojás ízt ad, tofut ha összemorzsolsz és keversz bele pici kurkumát a színe miatt, teljesen finom :) sajnos lágy és tükörtojásra speciel nincs ötletem/ nem próbáltam még, de ahogy írják, az interneten minden fent van, pont ez ne lenne?:P

Remélem sikerül!

2021. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!