Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ilyet megennék a vegánok?

Az ilyet megennék a vegánok?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy a jövőben sikerülne központi idegrendszer nélküli hústermő lényeket kifejleszteni. Mondjuk csak csirkecombok nőnek, és nincs agy, fájdalom, tudatosság.

Az ilyent a vegán elvek alapján lehetne fogyasztani? Ugye ezek alapján nem igazán a hússal mint táplálékkal van gond, hanem az előállításával, az állatkínzással.



2021. márc. 6. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, nem tudom, csak érdekességképpen mondom, hogy ilyet lehet csinálni.

Már évekkel ezelőtt voltak kísérletek, őssejtekből növesztettek izomszövetet. Nem tudom, hol tarthat most ez a dolog, vagy mi lett ezzel, lehet nem érte meg nagyban csinálni, nem tudom, de az biztos, hogy létező dologról beszélsz, technológiailag kivitelezhető.

2021. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem járunk messze azoktól az időktól, amikor a vegánok húsért mennek a henteshez. Szépen fejlődik a tudomány.

"A maastrichti egyetem kutatói 2013-ban mutatták be a világ első olyan hamburgerét, amelyhez a húst laboratóriumban hozták létre, öt évbe telt," Index.hu

És ez már egy régebbi példa!

Szóval igen.

2021. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%

Hűha, nagyon érdekes kérdés, elgondolkodtató.

Szerintem ez egyénfüggő lenne. Az általad leírt 'lények' tulajdonképpen hússzerű növények lennének. A jelenleg is piacon lévő húspótlókhoz hasonlítanám őket, valamelyik vegán imádja és rendszeresen veszi őket, mások nem bírnak rájuknézni sem, egyszerűen nem kedvelik a hús ízét, állagát.

Attól is függ, a termelés mennyire lenne gazdaságos, mekkora lenne az ökológiai lábnyoma, sok vegánt ennek csökkentése vezérel.


(egy vegán :))

2021. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Lobikhús, laborhús, szintetikus hús, ilyen neveken fut, ez egy létező dolog, Londonban már megkóstóltatták az emberekkel, és úgy olvastam, hogy ízlett nekik. Úgy tudom egyszer kell csak őssejt mintát venni hozzá. Szerintem vegán elvekbe belefér, de biztos nem mindenki értene ezzel egyet.
2021. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Már rég létezik a laborhús, szerintem sok csak elvi alapon vegánnak ez egy tökéletes megoldás lenne.
2021. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Vegánként már nem kell a hús imitálása....tehát nem is kell ilyen irányú (értsd műhús)kutatás ..vagyis nem a vegánok miatt.Inkább a nem vegánok, hanem a húsimádó emberek miatt van erre szükség, ugyanis a hús "előállítása" nagyon terheli a környezetet. A sok hús meg nagyon is káros...rákkeltő stb.
2021. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%

6os

Szóval a hús az rákkeltő, de a labor"hús" az rendeben van és egészséges.

Hmm

Vajon meddig lehet lebutítani az embereket?

2021. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

#7

A hús bizony rákkeltő. Valószínűleg a laborhús is ugyanannyira az. Én vegánként biztos nem ennék ilyet, mert bár etikailag belefér, egészség szempontjából nem, hiszen ugyanúgy hús, valószínűleg annak minden káros hatásával.

2021. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%
Ki mondta, hogy egészséges a labor hús? Amugy nem is veled kommunikáltam, hanem én a kérdezőnek válaszoltam. 8-as: én is vegán vagyok, elméletileg mi lettünk megszólítva, de pár agresszív embernek még sem tetszik a válaszunk.
2021. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes volt olvasni a véleményeteket.
2021. márc. 7. 17:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!