Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hús helyetesítése?

Hús helyetesítése?

Figyelt kérdés

Amikor olyan ételeket készítünk, ami natúr szelet alapú pl. Dubary szelet, hawai szelet stb. Akkor az aki nem húst használ alapnak, az mivel helyettesíti?


Minél több megoldás érdekel! Tehát nemcsak pl tofú. Bármilyen ötlet jöhet!


2021. ápr. 7. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ÖSzintén szólva az ilyen ételekben a húst helyettesíteni nem jó ötlet, mert sosem lesz "igazi" hatása. Ezeket jobb teljesen átalakítani, más jelleggel készíteni el, úgy ugyan nem az a fogás, de jobb étvággyal meg lehet enni, mint az utánzatokkal készítettet. (Sok éves tapasztalat)


De ha valamiért feltétlen ugyanazt akarod húsmentesen, akkor lehet szejtánt használni - ez megfelelően elkészítve eléggé emlékeztet ízben is meg állagban is a hússzeletekre, de ha kicsit lazábban veszed a helyettesítést, lehet sült gombát, vastagabb szeletekre vágott, lisztbe mártott és úgy megsütött padlizsánszeletet használni, meg esetleg zöldségrösztiket is el tudok képzelni, megfelelően ízesítve.


Nekem az a variáció jön be jobban, ami egyértelmüen más, azt szivesebben eszem, mint a "majdnem olyan, de mégsem" tipusú helyettesítőket.

2021. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy nekem 2 felé kéne főznöm. Magamnak húsmentesen, páromnak meg az eredeti recept szerint.


Nem akarom ízben ugyanazt elérni, de várandós vagyok, és nekem bírok húst megenni ennyi mennyiségbe. Illetve meg tudom enni csak nem esik jól. :(

Még annyi, hogy tojás és tejtermékek is lehetnek benne.

2021. ápr. 7. 16:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így valamennyire más.

Ami müködhet, ha pl. fött krumpliszeleteket használsz, vagy tócsnifélék is jók lehetnek. Meg amit írtam, sült gomba, padlizsán, esetleg bármilyen más zöldségféle, amit szeretsz - vagy egyszerüen kihagyod a húsos részt és a Dubary szeletnél, hawai szeletnél a körítésre - krumpli, akár püré, rizs, bulgur, vagy amit éppen beterveztél - teszed a karfiolt, vagy ananászt és úgy sütöd meg.


De ami eszembe jutott, az ananászból aránylag egyszerüen lehet "ázsiai" ragufélét készíteni, vagy a karfiolból curryt, ami nem igazán sok plusz munka és bármelyik körítés mellé eheted.

2021. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja, meg még egy ötlet: esetleg nézz körül vegetáriánus receptek közt, sokszor vannak tippek vega elkészítési módokra is, meg adott esetben találhatsz olyan recepteket, amik húsmentesek, de ha a párod ragszkodik a húshoz (habár jóval egészségesebb heti 2-3 húsmentes napot tartani), akkor egy-egy szeletet tudsz sütni neki mellé, az nem túl sok plusz munka.
2021. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ez a könyv adhat pár tippet, főleg ez a lényege, ha valakinek vega és nemvega opciót is kellene főznie: [link]


Bár mi egyszerűbben oldottuk meg, ha kettőnkre főzök akkor nincs hús. Ha a párom húst szeretne enni, akkor rendel vagy készít magának. Fölösleges túlbonyolítani.

2021. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

A tofu soha nem volt húshelyettesítő, aki ezt az ökörséget kitalálta azzal meg kéne etetni a világ összes tofuját nokedlivel. Mint tápanyag természetesen ugyanúgy fehérjeforrás, de ezzel nagyjából véget is érnek a hasonlóságok, ennyi erővel akár a trappista sajtot is mondhatnánk húshelyettesítőnek.

Húst helyettesíteni - akármilyen meglepő is - de elsősorban hússal lehet. A rossz minőségű sertés tarja és csirkemell helyett sokkal kisebb mennyiségben, de érdemes áttérni a marha és gerinces vadak értékesebb részeinek elkészítésére, illetve főleg a halra. Hogy őszinte legyek engem is elfogna a hányinger, ha ezeket a natúrszeletes fogásokat kéne gyakran ennem, pedig nem vagyok áldott állapotban, de ha csak ezeket az olcsó-ócska húsokat eszi az ember az sokkal ártalmasabb, mint a szélsőséges vegetarianizmus. De pl. a muszlim-mediterrán konyha felé is érdemes nyitni (bárány, kecske). Mivel a hús ízét a benne oldott zsírsavak adják nem tudod kiváltani, legfeljebb olyan dologgal, amibe főzés során szintén belekerülnek ezek az aromák - pl. a hamis gulyás, hamis húsleves, stb.

2021. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

#6

Attól függ, a szelet húst nem helyettesíti a tofu, de mi pl. szoktunk néha bolognait* csinálni morzsolt tofuval, befűszerezve egy raguban egész jó, persze nem olyan lesz az íze mint a húsnak, de egész elfogadható helyettesítő szvsz.

(*: igen, tudom hogy ez már így nem szabvány bolognai.)

2021. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

6-os: legalább olvasnád el, MIRÖL VAN SZÓ!!!!


A kérdezö NEM AKAR húst enni, ezért NEM hússal akarja helyettesíteni!

Másrészt senkit nem érdekel, hogy te mit szeretsz és mit nem.

2021. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
#6: Nem nem akar, hanem nem tud, s erre továbbra is az a válasz hogy ha jobb minőségű alapanyagokból készülne ez valószínűleg megváltozna. A húsban levő tápanyagokat beviheted akármiből, de gasztronómiailag egy húsos receptben a húst nem tudod lecserélni se szójára, se gombára, semmire, ahogy a húspótlóként reklámozott élelmiszerkészítmények is mind azon buknak el, hogy molekuláris szinten sincs semmi közük az utánzandó alapanyaghoz. A szója, gomba, sóskakrém mind nagyszerű dolgok, de azok szója- gomba- és sóskakrém-receptekben tudnak működni, egy húsételben nem tudod lecserélni a húst.
2021. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Igazából a vadhús sem megoldás, mert ott rohad a fagyasztóban a szarvas, a fácán és a vadisznó. Még kolbászunk is vadhúsból. Van ismerősünk ebben a bizniszben.

Nekem mennyiségi gondjaim vannak. Ha készítek egy húslevest és a tányérra kerül egy kisebb darab semmi bajom. Ha kolbászt főzök a levesbe és 1-2 karika belekerül hát nem halok bele. A töltött padlizsánt is piritott szalonás, zöldséges bulgurral töltöttem, mert ennyi még ok.

De egy rántot hússzelet már sok. A vadasba a szarvascomb már sok.

Amíg húsvét előtt böjt volt még a párom elfogadta a mérsékelt fogásokat és készült a currys ananásztól, a turóscsuszáig minden. De már nem bírja a böjtöt. Én meg megértem.


Nem várom, hogy a hús helyetesítő hús ízű legyen, minden másba megoldom nélküle (sok vegán receptet ismerek), ha neki fasírozott van a főzelékre nekem falafel. Ha neki rántotthús, nekem rántot karfiol. A lasagne is simán működik nálam darálthúsi nélkül, az volt hústvékor nálunk, nyílván páromnak húsos raguval.


Egyedül erre a natúrszeletre nem találok alternatívát, mert ok pl dubary szeletnél meg csinálhatok magamnak csőben sült karfiolt, imádom. De múltkor pl. tejszínes barack ragúval töltött csirkemell volt a fogás. Én magát a gyümölcsös tölteléket úgy ahogy volt tudtam volna kanalazni. Magamnak úgy készítettem, hogy nem egy mellet töltöttem meg, hanem egy vékony filére pakoltam... de úgy éreztem elrontotta a hús az egészet.

A padlizsánon gondolkodtam én is, csak félek, hogy szétsül teljesen mondjuk egy besameles ragu alatt. Azért fordultam hozzátok, itt mindig jó tippek szoktak jönni, hátha valaki tud erre is valami bevált receptet.

2021. ápr. 7. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!