Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy nem hìznak el a vegánok...

Hogy nem hìznak el a vegánok a tészta zabálás mellett?

Figyelt kérdés

Bocs a clickbait kérdésért, tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű... Már egy csomó féle diétát kipróbáltam és teljesen agymosottá váltam a low-carb életmód kapcsán. Működik is, jól érzem magam, de legyünk őszinték, néha tényleg elég nehéz:

1. Mivel magas állati protein tartalmú (valamivel ugye jól kell lakni) sokba is kerül. Legalábbis többr mint a krumpli és a barnarizs.

2. Nehéz megállni a CH-mentességet/csökkentett bevitelt hosszútávon.

3. Kezedek félni a túl sók hús bevitelem miatt. Mint egészségügyi, mint etikai oldalról.

4. Genetikailag magas a vérnyomásom 120-130/80 alaphangon, és ugye ez már borderline kategória.


Nem vagyok kövért, de szeretnék fogyni. Az útobbi egy évben nagyon rákaptam erre a vegán világra, sok receptet kipróbáltam meg minden. A TENE verzióra gondolok. Egyébként nem eszem tejtermékeket már egy éve, és a carb-fear-em miatt csak TK dolgok jöhetnek szóba, tehát ezzel sincs bajom. Emelett látom, hogy a vegánok bűntudat nélkül tolják a lencse bolognait, paprikás krumplit ecc. és mégis mindegyikük olyan jól néz ki (Akár személyes ismeretségi körömben is). Szeretnék belevágni ebbe, de CH mennyisége ezen az értrenden megijjeszt! Milyen tanácsokat adnátok, hogy megtörténjen ez a mind-shift? Szerintem sokkal szabadabbanaj tudnám magam érezni egy ilyen étrenden.


Köszi előre is!



2021. máj. 1. 10:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Hát ne zabálj annyi tésztát! :D

"valamivel ugye jól kell lakni"

Nem kell. Annyit egyél, hogy ne legyél éhes. De nem kell mindig jóllakni. Az sem árt meg, ha keresek valami hobbit, hogy elfoglald magad, és ne a kajával foglalkozz egész nap.

2021. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is, nem a CH-t kell csökkenteni, hanem az egyszerü CH-kat (lásd cukor vagy finomított lisztes ételek).

Másodszor a vegánok föleg nem tésztát esznek, hanem alapesetben zöldségféléket, amikben van CH, csak éppen nem az, ami problémás lenne.

A sok zöldséghez esznek tésztát, krumplit, rizst, nem pedig ezek helyett!

A vegán/TENE étrendben sokkal alacsonyabb a zsíradékok mennyisége, mint azok esetében, akik hússal akarnak jóllakni, és a zsíroktól sokkal könnyebben hízik valaki, mintha azokat csökkentette.

2021. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

"valamivel ugye jól kell lakni"


ERRE valók a zöldségfélék, természetesen nem a ronggyá fözött formában, mert úyg nem laktat és íze sem sok marad.


Ha a SOK zöldséghez eszel KEVÉS tésztát, akkor semmi gond.

2021. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

1. Sok rost (ténén nem lesz gond)

2. Mozogni.

3. Kalóriadeficit

Ennyi. Üdv. Egy 7 éve vegán

2021. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

A TÉNÉ-verzió 10-15%-nyi zsírbevitelt enged, ezért lehetséges, hogy a képviselői elkerülik a magas kalóriabevitelt, így kevesebb az esélye az elhízásnak. Amúgy a sima állatvédő vegánok, akik erre nem figyelnek oda, simán híznak. Az én környezetemben vannak ilyenek.

Minden olyan étrendben, amelyik "garantálja" a fogyást vagy a súlytartás, van valamilyen megszorítás. Nem hinném, hogy a teljes értékű növényi étrenden természetesebbé válna az étkezéshez való viszonyod. Sőt, ugyanazt a veszélyt rejti magában, mint a low carb. Míg az utóbbiban a túlzott szénhidrát-megvonás, aadig az előbbiben a túlzott zsírmegvonás borítja fel a női hormonrendszert. Mindkettőre van példa a környezetemben.

2021. máj. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Figyeld meg jol! Lehet, hogy nem is ZABÁLNAK!!!!!! B+!
2021. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Novenyekkel, zoldsegekkel, magokkal es csumolcsokkel kell jol lakni, nem tesztaval.


Teszta a husevoknel is csak koret ... ellenben sokfajta koret letezik a tesztan kivul, egyaltalan nem kell tesztat enni.

2021. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én is TÉNÉ szerint étkezem, nyugodtan kérdezz, akár itt, akár privátban, szívesen segítek, már eléggé benne vagyok a témában. :)

Először is ajánlom ezt a cikket:

[link]


A lényeg az, hogy valójában soha senki az életben nem hízott még el közvetlenül a szénhidrátok miatt, ugyanis a szénhidrátot csak egy nagyon minimális százalékban alakítja át a szervezet zsírrá (de novo lipogenesis). Ez úgy működik, hogy a ch egy ún. oxidatív prioritást élvez a zsírral (és a fehérjével) szemben, azaz először azt égeti el, így a többlet zsír szépen elraktározódik testzsírként. Ez is egy ok arra, hogy a high carb-low fat TÉNÉ jobb, mint a low-carb/ketó/atkins féle diéták. Tehát ne félj a szénhidráttól, mert ha nem vagy kalóriatöbbletben, akkor eleve nem hízhatsz 85 %-os ch bevitel mellett sem. Akkor miért félni a ch-tól?


Egyébként én, és a TÉNÉ-s ismerőseim sem esznek sok tésztát, inkább barna/fekete rizst, quinoát és hajdinát fogyasztok zöldségekkel, hüvelyesekkel. Meg persze rengeteg gyümölcsöt és kevés olajos magvat.


A túlzott hús fogyasztás miatt jogosan aggódsz. A magas vérnyomás is jó eséllyel csak rosszabb lesz low-carb étrend mellett idővel. Lépj be a Teljesértékű növényi étrend csoportba fb-on és ott is elég hasznos dolgokat lehet olvasgatni.


#5

Valójában az emberi szükséglet zsírból pont ez a 10-15 %. A 30 % csak azért terjedt el, mert anélkül a hús-tej- és tojásipar óriási veszteségeket könyvelne el, ha tudnák az emberek, hogy mennyivel több zsírt esznek, mint kellene. Az teljesen ki van zárva, hogy bárki, AKI ELÉG KALÓRIÁT ESZIK, 10-15 %-os zsírbevitellel hormon problémákat szerezzen. Nem fogsz ilyen orvosi esetet találni. Az ismerősöd vagy tényleg 0-5 % zsírt vitt be, vagy egyszerűen nem evett eleget, azért lettek problémái. TÉNÉ mellett erre 0 % az esély.


"Nem hinném, hogy a teljes értékű növényi étrenden természetesebbé válna az étkezéshez való viszonyod."

Ezt határozottan cáfolni tudom a saját, és az említett fb csoportban jelen lévő rengeteg ember példáján. Miért baj az, ha az egészségtelen dolgok ki vannal szorítva? Olyan ez, mintha azt mondanám, hogy az egészségtelen életvitelbe nem fér bele a cigi. Akkor ez olyan rossz? Ez is egy megszorítás.

2021. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Legtöbben nem zabálunk, ezzel meg is oldjuk a problémát. Jól írta a kolléga, hogy "nem kell jóllakni". Annyit kell enni, amennyire a szervezetednek szüksége van, és nem annyit amennyit nem sajnálsz magadtól!
2021. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
21%

#8

"Az teljesen ki van zárva, hogy bárki, AKI ELÉG KALÓRIÁT ESZIK, 10-15 %-os zsírbevitellel hormon problémákat szerezzen."


Mennyi az elég kalória? Akiről tudok, hogy alacsony zsírbevitel mellett így járt, az éppenséggel orvos, és nem érezte azt, hogy keveset enne, mindig jóllakottságig evett. Jelenleg szeretné visszakapni a ciklusát.


A cigit és az ételt nem venném egy kalap alá a kérdés szempontjából. Cigi nélkül lehet élni, kaja nélkül nem. Arról pedig, hogy melyik táplálék egészséges, nincs egyezség a táplálkozástudomány területén.

2021. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!