Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kezdő vegetáriánus vagyok. Kaphatnák tanácsokat ezzel kapcsolatban? Egyszerű reggeli, ebéd és vacsora ötleteket? Esetleg létezik ilyen applikáció, ami magyar?

Előre is köszönöm!


2021. máj. 30. 17:42
 1/6 Psylocyber ***** válasza:
100%

Én a zabot pusztítom minden reggel, zabkása formájában. Eléggé puritán ember vagyok, de általában feldobom valamivel amitől édes lesz, pl almával főzöm, vagy rakok bele áfonyát, esetleg diót és szőlőt, de a "bogyók" 90%-a jól illik a zabhoz.

A zukkininek is rabja vagyok bármilyen formában, m pl vajon pirítottam és csak egy pici sót tettem rá. Amúgy a párolt zöldséggel nehéz mellélőni, sőt gombával párolva, vagy tojást ráütve ott van a fehérje is.

A zöldséglevesek hu de éhes lettem, igen a zöldségleves bármilyen formában!

A burgonyafélék nagyon jók, pl a kettévágott és töltött édesburgonya valami körettel tuti étel.

Emellé rengeteg magot eszek, pl dió, mogyoró, mandula, és nem maradhat ki a tojás sem (szigorúan bio, azaz szabadtartásos) a fehérje miatt.

Bocs nem receptek voltak ezek, de én eleve véletlenszerűen kombinálok mindent. Megyek eszek valamit :)

2021. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 XR115 válasza:
100%

Én már 6 éve vagyok vega. Azt nem tudom hogy van ilyen applikáció. Reggelire ehetsz pl: müszlit; mézes kenyeret, vajas-, sajtos-, hagymás kenyeret; vagy akár szalámit is rakhatsz bele mert van olyan ami vegetáriánus az Aldiban is kapható stb.

Ebéd: ugyan úgy ehetsz bármit csak a hús kell helyettesíteni mással pl: spenótos spagetti, sajtos pizza, tojás rántotta, paprikás gomba, aranygaluska és még sorolhatnám.

Vacsora hát ebben kevesebbet tudok segíteni, mert azt sem tudom mit szoktak az emberek vacsorázni, mivel én soha nem szoktam. De kb. úgy eheted az összes kaját csak mellőzd belőlük a húst.

Ez az amit soha nem értettem az éttermekben nagyon kevés választék van és a legtöbb mind olyan amiben valami rántott kaja van, pedig az összes ételt ellehet készíteni vegetáriánus, csak kreatívnak kell lenni.

2021. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2021. máj. 30. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Konyhafőnökben láttam valamelyik nap egy vegetáriánus rakott krumplit, nagyon dicsérték. Illetve vegáknak vannak a tofuk húspótlóként, nem?
2021. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Vegetáriánus? MILYEN vegetáriánus?
2021. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyar applikációt nem tudok sajnos, de ha egyet ajánlhatok mégis, akkor az a cronometer. Alsós szintű nyelvtudás kell hozzá, beírod az ételek nevét amit megettél, és látni fogod makro-, és mikro tápanyagokból mennyit vittél be. Így garantáltan nem tudod mellélőni a táplálkozást, kezdőknek erősen ajánlom.


Reggeli ötletek: gyümölcs turmixok, zöld turmixok, corn flakes, zabkása, de kenyérre kenhetsz humuszt, babkrémeket, padlizsánkrémet, ajvárt, tzatzikit, zöldségkrémeket, mogyoróvajat, különböző magvajakat, magpástétomokat. Mivel vega vagy tojáskrémet, körözöttet is kenhetsz. Muffin formába szoktam tenni apróra vágott zöldségeket, ráöntöm a felvert tojást, só bors, és megsütöm, ez inkább hétvégi reggeli recept, nem sietős reggeles. De amerikai palacsintát is lehet sütni hétvégén reggelire, pl. banános zabpalacsinta.


Főtt ételek: Az ételekben a húst könnyen kiválthatod akár gombával, padlizsánnal, hüvelyesekkel mint a bab, lencse, de használhatsz tofut, szója granulátumot, szójakockát. Szója granulátum és szójakocka esetében öntsd le őket forró vízzel, majd az áztatóvizet negyed óra múlva öntsd le, így finomabb lesz. Az ételekhez pici szójaszószt adva visszaadhatunk egyfajta pörköltös ízt (a szójaszószban pörkölt gabona is van) amit a hús elhagyása miatt elvesztettünk, mert ugye egy csomó recept úgy kezdődik, hogy pirítsd le a húst. Ennyit a praktikákról, receptek:

Vöröslencse bolognai (a vöröslencse nem puffaszt a többi hüvelyessel ellentétben) de sima lencséből is készítheted. Csicseriborsó pörkölt, főtt tojásos borsópörkökt, csilis bab, sárgaborsó curry, lencsefasírt, krumpli curry. Rakott ételekbe vegán kolbászmorzsát szoktam csinálni, vagy a füstölt tofut villával összetöröm, megfűszerezem és lepirítom, de magyaros fűszerezésű lencseragu is kiválthatja a darálthúst. Töltött ételekkel ugyanez, csak rizst hozzáadva. De ezt a tölteléket akár fasirtnak is meg lehet sütni sütőben.

Zöldségmentő receptek: buddha tál, kínai zöldséges pirított tészta, tésztasaláta, melegszendvics, tortillába tekert zöldségek, nyári tekercs.

Tojásos sült rizs, maradék főtt rizstből, zöldségekkel, szójaszósszal.


Bátran kísérletezz akár magyar, de indiai, keleti, mexikói, olaszos receptekkel is.

2021. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!