Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán (tej- és tojásmentes)...

Vegán (tej- és tojásmentes) cukrász hogy lehetek?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy vegán cukrász legyek, ahhoz a sima cukrász képzést kell megcsinálnom? Le lehet úgy tenni, hogy nem eszek bele a tejes,tojásos ételekbe? :/

Láttam hogy "elvileg" indul vegán cukrász és szakács képzés, de sehol sem láttam ahol lehetne jelentkezni, mind ilyen pár éves bejegyzés ami erről szól.

(Persze vegán cukrászdában szeretnék dolgozni majd)


2021. jún. 29. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Normál cukrász képzés kell hozzá, utána meg azzal dolgozol, amivel akarsz.


Az meg rajtad múlik, hogy mit kóstolsz meg és mit nem. Nem fognak kényszeríteni, hogy kóstold meg.

2021. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

("Az meg rajtad múlik, hogy mit kóstolsz meg és mit nem. Nem fognak kényszeríteni, hogy kóstold meg."


A veganizmus nem étkezés, hanem egy állatjogi mozgalom. Egy vegán pl. nem vesz szőrme, bőr ruhákat, ezeket pl nem lehet megkóstolni, mégis ha venne ilyeneket , már nem lenne vegán... Mint hogy egy vágó hídon dolgozó hiába él 100% növényi étrenden, ruházkodik és kozmetikázik vegánul, attól még nem lesz vegán, mert állatokat mészárol.)


Elnézést, csak technikailag akartam elrendezni a dolgokat.


Kérdező szerintem erre az időre amíg tanulsz, hagyj fel a veganizmussal annyira amennyire a cukrász tanfolyam megköveteli.

2021. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Arulj vattacukrot :)
2021. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dolgoztam mar bufeben, hozza kellett ernem hushoz is, de sose ettem belole. Ez a resze ANNYIRA nem zavar, el tudok tole vonatkoztatni, de megkostolni nem tudnam es nem is akarom.
2021. jún. 29. 11:50
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez ilyen vagy-vagy kategória. Egy cukrásznak, szakácsnak óhatatlanul kóstolnia kell,főleg új recepteknél (és neked mindegyik új lesz eleinte) , illetve később is ,mert az alapanyagok eltérő minősége,íze miatt lehet,hogy módosítani kell az eredeti recepten.

Ha nem eszel bele semmibe , akkor azt sem tudod milyennek kell lennie . Szerinted lehet így sütni-főzni olyan embereknek,akik fizettek és elvárásaik vannak a pénzükért cserébe ? Illetve ha jól tudom pl. cukrász iskolánál kizáró ok ha lisztérzékeny vagy , pedig léteznek olyan cukrászok is akik gluténmentes helyen dolgoznak . Ettől az iskolában nem ez az alapvető.


Én ezt úgy tudom elképzelni maximum, hogy elkezdesz dolgozni egy ilyen vegán helyen,mint kisegítő, és az ottani szakemberektől tanulsz. Más kérdés,hogy egy ilyen helyet,ahol arra is van idő/kedv,hogy téged tanítgassanak és még fizessenek is érte fogsz-e találni .

2021. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

#1 vagyok, nem tudom miért lettem lepontozva.

Ma Magyarországon csak úgy lehet süteményt sütni és árulni, ha van az embernek cukrász végzettsége. Tehát ha saját vállalkozást akár valaki, akkor ezt meg kell csinálni.

Cukrászdában el lehet helyezkedni végzettség nélkül is, ha van olyan tulaj, aki felvesz.


Azt pedig tudom mi a veganizmus, nem kell elmagyarázni.

Ha a kérdezőnek amúgy az belefér, hogy tojással, tejjel dolgozik, de nem kóstolja meg, az szerintem rendben van.


Ez kb már morális kérdés, kB olyan, hogy egy vegán a kutyájának vehet-e húst vagy sem.

Mindenkinek magának kell azt meghatározni, mi fér bele.

2021. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ha a kérdezőnek amúgy az belefér, hogy tojással, tejjel dolgozik, de nem kóstolja meg, az szerintem rendben van."


Szerintem is rendben van, de attól még vegánnak nem vegán. Szőrszálhasogatás volt részemről, igen el kell végeznie a cukrász képzést (ami nem vegán) azért hogy később vegán cukrász lehessen, ezért írtam én is hogy erre az időre adja fel a veganizmust amennyire a szakma megköveteli, én is le lettem pontozva, pedig rosszat nem akartam :D mindegy...

2021. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7

De miert kene feladnom a vegansagot arra az idore? Attol fuggetlenul en nem eszem meg, es nem is tamogatom, mivel vegan helyen fogok elhelyezkedni.

2021. jún. 29. 15:12
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem bántásból, kérdező, de ezt azért gondold át még egyszer. Hány vegán cukrászdát ismersz, illetve biztos vagy-e benne, hogy oda téged felvesznek dolgozni? Ha meg nem vesznek fel, akkor lesz-e pénzed és minden másod saját vállalkozást indítani? (Pl. tudsz-e számolni?)

Egyébként ha ismersz vegán cukrázdát, akkor menj be hozzájuk, és kérdezd meg tőlük, hogy ők mit ajánlanak.

2021. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtam, annyira add fel, amennyire a szakma elvégzése megköveteli. Például fizetned kell közvetlenül vagy közvetetten tejtermékért,tojásért, vagy meg kell kóstolnod az ezekből készített ételeket. Ezek a dolgok ellentétesek a veganizmussal, mert ez mind állathasználat. Ezért mondtam hogy a képzés erejéig ezeket az elveket fel kell adnod. A veganizmus arról szól, próbáljunk a lehető legkevesebbet ártani, itt most ebben az esetben te ennyit tudsz tenni, de mindegy, ez mind inkább filozófiai dolog, a végeredmény úgyis az lesz, hogy a megszerzett szakmáddal segíteni fogod a veganizmust.


Egyetértek a 9-es hozzászólóval.

2021. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!