Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánoknak ez miért baj, mi...

A vegánoknak ez miért baj, mi a gond azzal ha valaki ilyen sajtot eszik?

Figyelt kérdés

Néha tényleg egy agyatlan szektának látok sok vegánt

...én csak olyan sajtot eszek amit az ismerős (Krisnás) csinál, ő nem vágja le a tehenét, szabadban van , jól érzi magát, sokkal jobb helye van mint a természetben, mert ott ha beteg lesz csak szenvedve elpusztul vagy állandóan vadászna rá valami, megsebzi stb. ismerősömnél nem fázik, mindig kap ételt, biztonságban van, ha beteg lesz állatorvos meggyógyítja.. ezt nem tekintem kihasználásnak, én is adok neki valamit és ő is ad nekem valamit... tejet...


2021. aug. 11. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Oké, de miért általánosítasz? Az összes vegánnal beszéltél?
2021. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert az állat hiába érzi magát jól, "ki van használva", nem szabadon él, a saját akarata szerint. Hogy ez miért ekkora baj a vegánok szerint, azt ne tőlem kérdezd, én sem értek vele egyet. De emiatt van. Illetve sokan definícióként tekintenek a vegán étkezésre, tehát bármi ami állati eredetű, az nem fér bele. Még akkor se férne bele, ha mondjuk egy tehén becsöngetne egy vödör tejjel a szájában, odaadná és azt inná meg az ember.
2021. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor a házi állat tartása sem megengedett egy vegánnak? ugyanúgy lehetne szabadon...
2021. aug. 11. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

A szabadon élő állat él természetes módon, és sokkal jobban érzi magát még akkor is, ha netán valami történik vele, de addig legalább jól érezte magát.

Ez kb oylan, mintha téged valaki bezárna egy kertbe, mert ott nem ér semmi baj, de nem mehetsz el onnan sehová.

2021. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A szabadon élő állat él természetes módon, és sokkal jobban érzi magát még akkor is, ha netán valami történik vele, de addig legalább jól érezte magát."


Ezt honnan tudod, elmondta neked? látom kevés természet filmet láttál, mekkora pokol a természet..

Valamint csomó olyan kísérlet volt hogy állatot a vegánok elengedtek aztán vissza mentek mert ott érzik magukat jól, mert ahhoz szoktak..

2021. aug. 11. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Vegán vagyok, de semmi problémám a háziállat tartással. Szerintem az egy kölcsönös pozitív folyamat, azaz, az állat is profitál belőle. Etikailag semmi kifogásom nem lenne az ilyen sajt ellen, azonban egészségügyi okokból én nem enném meg.
2021. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Én nem általánosítanék, mert szerintem sok vegán egyetért veled abban, hogy ez egy sokkal humánusabb módja az állattartásnak. A baj az, hogy nagyon kevés embernek van ilyen lehetősége. Az emberek túlnyomó többsége az ipari állattartásból fakadóan jut sajthoz és egyéb termékekhez, ahol az állatok összehasonlíthatatlanul rosszabb körülmények között élnek. De mivel az emberek rengeteg állati eredetű ételt fogyasztanak, nem lehet megoldani, hogy mindenkinek ilyen forrásból származó tej jusson.

A legtöbb vegán látja a különbséget a te példád és az ipari termelés között, viszont ez sajnos nem megoldás arra, hogy az összes embert ellássák tejjel.

2021. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tudjuk, hogy miért, hogyan lesz az tehénnek teje?


Nyilván sokkal humánusabb az, amit leírsz a nagyipari állattartásnál és tejtermelésnél. Ráadásul reális elképzelés ezt támogatni (úgysem mond le mindenki a tejtermékek, sőt, a hús fogyasztásáról). Viszont sok vegán idealizált világképébe ez sem fér bele, mert az állat mesterséges megtermékenyítésével jár, és a mi történik a bocival kérdéskör sem épp etikus.

2021. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek kb. 1%-a eszik olyan sajtot, ami a fenti módon lett előállítva. A többi jellemzően ipari terméket vesz.
2021. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!