Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ilyen létezik? Vagy csak...

Ilyen létezik? Vagy csak trollkodás?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam, hogy írta valaki egy disznóvágással kapcsolatos videóra, hogy ő vega, de ezzel nincs gondja. Nem hiszem, hogy létezik ilyen ember..
2021. nov. 3. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Sok okból lehet valaki vega.

Még, ha valakinél állatjóléti okai is vannak, az sem feltétlen jelenti azt, hogy magával a levágással van a baja, lehet az ipari tartás során tapasztalható életkörülmények neki nagyobb problémát jelentenek.

2021. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek koromban indítottam a húsról. 12 éves koromtól 18 éves koromig nem ettem. Viszont mamáméknál minden évben volt disznó vágás,amiben én is részt vettem. Szóval még nem ettem,de segítettem,amiben tudtam. Nagyjából így...
2021. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat undorodtam*
2021. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 tehát nem az állatok miatt voltál vega, csak a húst nem szeretted
2021. nov. 3. 20:04
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Vannak környezetvédelmi vegák is, lehet ő is ilyen volt.
2021. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5 az milyen?
2021. nov. 3. 20:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész szituáció függő, nem ilyen fekete-fehér a dolog.


Sok vegán is úgy van vele, hogy a házi kedvenc tyúk tojásait simán meg lehet enni, nem árt senkinek.


A nagyüzemi a gáz, amikor az állatok embertelen körülményeknek vannak kitéve, és sokan csak ehhez férnek hozzá mivel városiak.


Pl fenn északon az inuitok hagy egyék a fókát, ott nem terem semmi...

2021. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A környezetvédelmi vegáknak is az üzemi állattartással van baja. A takarmány pl kukorica rengeteg földet igényel, amin ha pl csicseriborsót meg szóját termesztenének, sokkal kevesebb erdőt kéne kivágni ugyanannyi ember megetetéséhez.
2021. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 mert vidéken nem szenvedhet az állat a sok suttyó óljában?
2021. nov. 3. 21:07
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 a környezetvédelmi vega azért nem fogyaszt húst, vagy más állati termékeket, mert az ipari állattartás túl környezetszennyező. Aki így gondolkodik, az például ruha vásárlásnál, vagy bármilyen vásárlásnál figyelembe veszi a környezeti hatásokat. Emögött az az elgondolás áll, hogy minden vásárlás egy szavazat valamire, és ő nem támogatja anyagilag a környezetszennyezést, illetve a lehetőségekhez mérten igyekszik a legkörnyezetbarátabb megoldásokat választani mindenre. Ilyesmi.
2021. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!