Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy legyek vegetáriánus...

Hogy legyek vegetáriánus hiánybetegségek nélkül?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Dietetikussal, előre megtervezett étrenddel.

De akár egy egyszerű facebook csoport is pont ugyanennyi segítség.

Keress rá pár “vegák, vegánok, növényi étrend” címkére és rengeteg csoportot fog kidobni. Kérdezni sem ciki.

2021. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Semmiféle speciális étrend nem kell, főleg nem dietikus által megtervezett, ennek semmi értelme sincs, csak pénzkidobás.

A vegetáriánus életmód semmiféle hiányt nem okoz, nem okozhat, mert csak húst nem esznek, a tejtermékek meg tojás fogyasztanak, így elég fehérjét visznek be.

Ami inkább gond - nem, illetve főleg nem a vegetáriánusoknál - az a túl kevés vitamin és rostanyag, az elegendő zöldségfogyasztásra kell nagyon odafigyelni mindenkinek.

2021. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én 5 éve az vagyok, magamnak készítem az ételeket. Semmi hiánybetegségem sincs, tökéletesek az értékeim és sokkal jobban is érzem magam azóta. + a fasting is sokat segített mellé.
2021. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Még a vegán étrendhez sem kell dietikus meg elöre megtervezett étrend, elég a józan paraszti és meg egy kis utánaolvasás.

4 éve nem eszem állati termékeket (sem húst, sem tejtermékeket, sem tojást) egészségügyi okokból.

Semmiféle hiánybetegségem sincs, rendszeresen ellenöriztetem az egészségi állapotomat, sem hianyam nincsenek, a vérképem és egyéb értékek optimálisak, és sokkal több finom ételt eszek, mint elötte, sokkal változatosabb étrenden élek.

A vegetáriánus életmód ennél jóval lazább, tényleg semmi probléma nem lehetséges, ha változatosan étkezel.

2021. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

"Még a vegán étrendhez sem kell dietikus meg elöre megtervezett étrend, elég a józan paraszti és meg egy kis utánaolvasás."


Ok, és? Ez te vagy, örülünk, hogy neked ment, de ez nem mindenkinél van így. Én például szerintem egy hét alatt összeesnék vega étkezés "címszóval", hiába lesnék el egy-két receptet a netről. Itt nem az ételekről van szó, hanem komplett értendről, hogy ez vagy az a vitamin, nyomelem épp ne maradjon ki.

De ugyanígy írtam én is, hogy lépjen be vega csoportokba facebookon. Sokkal jobb ha élő tapasztalatot, bevált étrendet hall, vagy épp olcsó megoldásokat kap. Attól hogy elolvas 10 weboldalt és mindegyiken mást írnak, max összezavarodik.

2021. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan mire gondolsz, milyen hiánybetegséged lehet?
2022. jan. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Az már rossz, ha először itt próbálsz tájékozódni. Olvass utána a neten, minden vilagosan le van írva, ha valami részlet nem egyértelmű, kérdezz, de ne várj nagy átfogó esszéket itt.
2022. jan. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 afer válasza:
100%
A kérdés mögött érzek egy olyan tévhitet, mintha a vegetáriánus élet a hiánybetegség veszélyét jelentené szemben a húsevéssel. Ezt a tévhitet azok a fanatikus húsevők terjesztik, akik valamiért ellenszenveznek a vega élettel, és mindenféle áltudományos badarságot hordanak össze. Azonban, aki sok nyers gyümölcsöt, zöldséget, hagymát, magvakat, hidegen sajtolt olajat, teljes kiőrlésű kenyeret fogyaszt, tej és tojás mellett, annak semmiféle hiánytól nem kell tartania, és nincs szüksége diatetikusra sem. Ugyanez igaz a tej- és tojásmentes életmódra is, csak ott picit jobban kell figyelni a megfelelő fehérjedús növényi táplálék, valamint a vas stb. bevitelére. Vannak nagyon jó könyvek a témában, ha van kedved bármelyik nagyobb könyvtárból ki lehet kölcsönözni, segít a könyvtáros (Klasszikus könyv pl. Oláh Andor: Reformkonyha, de sok újabb, jó könyv is van.) Érdekes szemléletformáló olvasmányok. De ha egy jó honlapot keresel, akkor itt van pl. ez: [link] Itt rengeteg infót találsz mindenről, ami vega vagy vegán. A legfőbb motiváció számomra két tényező: 1) sokkal egészségesebb élet, mint a húsevés 2) az állatokat és közvetve a természetet is kíméljük a hús nélküli étrenddel. De nem elég hús nélkül élni, az egészséghez még egy dologot tud hozzáadni az ember: a sok mozgást. Hogy mi ez a sok mozgás az egyéni szimpátia kérdése: futás, úszás, gyaloglás, kerékpár súlyzó stb. Ami tetszik. Csak rendszeres legyen!
2022. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!