Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Változott volna a vegetáriánus...

Változott volna a vegetáriánus szó jelentése?

Figyelt kérdés
Régen tudtommal azt jelentette nagyjából, mint ma a vegán, csak nem vették bele az egyéb szokásokat. Ma mintha azt jelentené, amit régen a lakto-ovo vega. Tehát mintha ez lenne az új vega.
2022. jan. 1. 16:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Régen is azt jelentette, amit ma: nem eszik húst.
2022. jan. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Régen nem volt ennyi irányzat, egyszerűen csak vegetáriánus voltál, és kész.
2022. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy tudom hogy a vegán az inkább egy életszemlélet, ami tagad minden olyan tevékenységet, amivel bármilyen módon kizsákmányolás áldozta legyen egy állat. A vegetáriánus nem eszik állati eredetű élelmiszert.


Én nem vettem észre az évek során a jelentésben változást, igaz annyira nem is követem a témát. Esetleg annyit, hogy régebben tágabb volt az értelmezés és vegetáriánusoknak mondták azokat is, akik tojást, mézet stb. fogyasztottak.

2022. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Régen tudtommal azt jelentette, hogy nem eszik sem húst, sem tojást (ovo), sem tejterméket (lakto). Kivéve, ha ezek meg vannak említve külön.
2022. jan. 1. 16:42
 5/23 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a vegán életmód nem csak az étkezésre vonatkozik, de nem akartam belemenni.
2022. jan. 1. 16:43
 6/23 anonim ***** válasza:
16%
4. Akkor csak kivált belőle az a csoport, akik kizárólag nővényi eredetű táplálékot fogyasztanak.
2022. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Eredetileg a vegetáriánus annyit jelentett, hogy növényevő, azaz CSAK növényeket fogyaszt.

Egy idő múlva lettek lazább változatai, a laktó/ovo/ova-laktó vegtáriánusok, akik tejtermékeket, vagy/és tojást megengednek.

Mára a vegetáriánusok többsége csak a húst tiltja le, ezért a jelentése módosult.


A mai megfelelője az eredeti értelemben a növényi étrenden élő (TÉNÉ) emberek.


A vegán föleg nem táplálakozási irányzat, hanem állatvédelmi mozgalom, ezért van, hogy ök semmiféle állati eredetü terméket nem használnak, sem bőrből készült dolgokat, sem tollal töltött párnákat, stb - azaz jóval szigorúbb, mint bármi fajta vegetáriánus csoport.

2022. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
A vegetáriánus régen is azt jelentette amit ma, vagyis húst nem fogyasztanak. Tejet és tojást esznek. A növényi alapú táplálkozás az amelyik semmilyen állati eredetű terméket nem fogyaszt, pl. mézet sem. A vegán pedig egy teljes világszemlélet. Ők elutasítanak mindent, ami állatok kizsákmányolásával függ össze, pl. nem hordanak bőrből készült ruhákat sem.
2022. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Úgy látom, vannak itt ellentmondások. Valaki szerint a vegák esznek tejet és tojást, valaki szerint nem...

A vegán szó jelentését ismerem, már írtam, köszönöm.

2022. jan. 1. 17:05
 10/23 A kérdező kommentje:
tejet = tejterméket
2022. jan. 1. 17:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!