Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Milyen pozitív...

Vegánok! Milyen pozitív változást vettetek észre magatokon az áttérés után? Milyen tippeket tudnátok adni annak, aki szeretne vegán lenni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 21:44
1 2
 1/15 heroinbandi válasza:
22%
ne legyél vegán.
2022. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nagy csodátnem tett, picit talán szebb a bőröm és nincs az étkezések utáni elnehezülés, kaja-kóma..


A tippem pedig, hogy ne drága húshelyettesítő vegán csoda dolgokat vegyél, hanem az olcsóbb szezonális zöldségeket keresd és használj bátran fűszereket.. csodákra képes. Sok sikert! :)

2022. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha vegán akarsz lenni, olvass utána a neten, hogy kell összeállítani az étrendedet, föleg hogy elegendö fehérjét is fogyassz.

Kezdetben ne ess kétségbe, ha véletlen nem vegán ételeket is fogyasztasz véletlen, idö kell, hogy mindent figyelembe tudj venni.

Minden élelmiszeren, amit veszel, olvasd el az összetevöket, igen sok helyen van állati anyag is benne, ahol nem is sejtenéd.


Nekem a különbözö vegán "húskészítmények, tejtermékek", egyebek nem jöttek be, ezeket nem fogyasztom soha, emellett a többsége tele van egyéb adalékokkal, amik kifejezetten egészségtelenek.


Ami változás azóta, hogy nem eszem állati termékeket: a vérképem, EKG azóta tökéletes, a vérnyomásom optimalis, sokkal vitálisabb vagyok, jobb az általános közérzetem, sokkal kevésbé vagyok fáradékony, megszünt a vizesedés a lábamban akár egész napos állás esetén is, nincs emésztési problémám, megszünt az évtizedek óta mindig fellépö migrénem, nekem megérte váltani.

Meg ami még szintén pozitív, sokkal több finom ételt eszem, rengeteg új receptet fedeztem fel, sokkal változatosabban étkezem, és sokkal érdekesebb fözni is.


A hülyékkel meg ne foglalkozz, rajtuk nem lehet segíteni.

2022. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
10%
Hát ha már valakinek baj van ág EKG-val is, annak talán a kardiologiara kellene menni, nem vegánnak lenni….
2022. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A rosacea az arcomon már egyre nagyobb területben mutatkozott, ezen kívül reggelente be volt dagadva az arcom, szemem, ami vagy egy óráig nem múlt el, na ez a vegánná válás korai szakaszában eltűnt. Étkezések utáni fáradtság, és kajakóma megszünt, mostmár nem érzem úgy, mintha nehéz kő lenne a hasamban. Ha vegán kajával degeszre is zabálom magam, meg sem közelíti azt a feszítő nehéz érzést, amit húsevőként tapasztaltam. Leadtam 10 kilót, mert csomó egészségtelen termék kiszorult a vegán életmód miatt. Amik nem testi változások: nagyon megszerettem új recepteket felfedezni, megnőtt a zöldségfogyasztásom, sokkal kreatívabb vagyok a konyhában, megismertem más nemzetek konyháját, sokkal tudatosabb vásárló lettem, sokkal tudatosabban élem az életem, elkezdett érdekelni a környezetvédelem, elkezdtem mozogni. Ez mind nem történik meg, ha nem változtatok az életmódomon, mert a vegánság engem hihetetlen mód inspirált, és nagyon sok mindnet megtanultam ebben a pár évben, mióta vegán vagyok, csomó mindent tanultam az egészséges étkezésről, mindenről. Nem akarok túl érzelmesnek tűnni, de a legjobb dolog, ami történhetett velem. Egy átlag egészségtelen, birka fogyasztó voltam, velem csodát tett, nyilván aki előtte is tudatosabban éli az életét, az nem tapasztal ekkora változást.


Ami tanácsom van, hogy alaposan olvass utána a jól felépített növényi étrendnek, minden tápanyagnak, ételcsoportnak. Nézd meg a vegán tápanyagpiramist. Használhatod kezdetben a Cronometer nevű appot, amibe beírod amit ettél, és megtudod, hogy aznap minyen tápanyagból mennyit vittél be, így biztosan nem fogsz mellélőni semmivel.


Ne ess kétségbe, ha valami nem azonnal megy. Nekem a vegánság kezdeti szakaszában főzés szempontjából csak az számított, hogy a kaja a lehető legjobban hasonlítson az eddig megszokott ízekhez. Ezért akkoriban nem főztem még túl egészségesen, vagy változatosan. Az indiai nagyon fűszeres ételek sokat segítettek elhagyni a húst. Nagyon hasznos vegán youtuberek vannak, érdemes tanulni tőlük.

2022. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vagyok fáradt, a sport teljesítményemben is hatalmas javulást tapasztalok. Én is úgy érzem, hogy a legjobb dolog, ami történhetett velem.
2022. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4-es: nem azt írtam, hogy volt komoly bajom az EKG-van, hanem hogy tökéletes - a kettö közt nagy különbség van. Ahogy ahhoz sem kell rossz vérkép, hogy valaki újat csináltasson.
2022. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3-4 hónap nagyon nehéz volt, többször majdnem feladtam. Rettenetesen puffadtam, ment a hasam sokat, nehezen alakult ki, hogy akkor most hogyan és miket kellene ennem. Korábban elég sok húst ettem, heti 5-6 kondiedzés mellé, ugye célom volt ezt vegánként is folytatni, csak más fehérjeforrásokkal. Eleinte nem ment, nehéz volt, híztam.

Most lassan fél év után már azt mondom, megérte nagyon. Annyira sem puffadok, mint a vegánság előtt, úgy lakom jól, hogy nincs kajakóma érzés, vszeg a több CH miatt sokkal erősebb vagyok, gyorsabban regenerálódom, abszolút nem hatott negatívan az izomzatomra sem az átállás.

Mentálisan sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok.


Javasolni azt tudom, hogy ne egyik napról a másikra állj át (mint ahogy én tettem😅). Készülj rá mentálisan, olvasgass sokat a témában, hogy hogyan érdemes összeállítani az étrendet (magyar forráskent pl ott vannak Varga Balázs iromanyai és könyve). Gyűjtsd magadnak recepteket, nézd meg, mik azok az élelmiszerek, amik alapok lesznek innentől az étrendedben.

A bélflórának nagy csapás a hirtelen átállás, úgyhogy szerintem érdemesebb fokozatosan elhagyni az állati dolgokat és ezzel párhozamosan emelni a növényi forrásokat, pl előbb hagyd el a húsokat, majd a tojást, végül a tejtermékeket. Én hirtelen álltam át, ennek lelki okai voltak inkább, de elég nehéz volt a testemnek a váltás.

Ja, és a sok vegán címkés hús meg tejtermék utánzó cucc drága és kuka. Azokra ne alapozz. Lehet néha enni ilyeneket, de abszolút üres kalória kb mind tele adalékokkal.

2022. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elötte rengeteg izületi és veseproblémám volt, illtve rettenetesen felfújódtam minden étkezéskor.

Amikor elhagytam az állati élelmiszereket, pár héten belül megszüntek az izületi fájások, a vesegörcsök, és az emésztésem is azóta jó, nem puffadok, nincs szorulásom vagy hasmenésem sem.

2022. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak emésztési problémáim, főleg a rosszul összállított étrend miatt. A quinoat, kukoricát, földimogyorót nem tudom megemészteni, de a hüvelyesek és káposztafélék már kevésbé gázosìtanak el. Ajánlom, hogy az elején csinálj egy probiotikum kúrát.

Mióta elhagytam a tejtermékekez azt vettem észre, hogy megszűnt a PMS-em, nem feszült többé a mellem, szinte azt sem éreztem amikor megjött!

2022. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!