Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Veganok, nektek volt mar...

Veganok, nektek volt mar ilyen, hogy lendultok at rajta?

Figyelt kérdés
Lassan 4 eve vegan vagyok, etikai okok miatt. Es tenyleg szegyellem, de mostansag sokszor megfordul a fejemben, hogy ujra "csak" vega legyek. Sajnos semmi magyarazat nincs ra, tok jokat eszek, nem egyhanguan, egeszseges is vagyok. Csak annyi a gond, hogy kezdek belefaradni, hogy ugy erzem nehezitem a sajat dolgom. Pl mindig vinnem kell kajat magammal ha megyek valahova, akarmivel megkinalnak szinte mindig nemet mondok, mert nem vegan. Egy sima bufeben ha gyorsan kajahoz kell jutni, szinte semmi vegan opcio nincs, ami laktato is. Ott van az is, hogy imadok uj eteleket kiprobalni, etterembe jarni, de nincsenek vegan ismeroseim, ugyhogy nem varom el hogy a kedvemert ok is vegan etterembe jarjanak folyton. Es ez eddig nem is zavart, nem tudom miert van ez. Tenyleg csalodnek magamban, ha visszaternek sima vegetarianus etrendre, mert szo szerint a hanyinger fog el a tej- es tojasipartol, ugy ereznem hogy elarulnam magam is, meg amiben hiszek. Remelem el fog mulni ez az erzes, mert ez tenyleg csak lustasag, onzoseg lenne. Mit gondoltok errol?
2022. jún. 17. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Ez most rosszul fog hangzani, de valódi változást szimplán attól, hogy vegán vagy, nem érsz el. Ez csak saját magadnak egy ilyen lelki dolog, ezen a szinten is kell megoldani. Ha a hányinger fog el a tej és tojásipartól, nem hiszem, hogy vissza fogsz térni.
2022. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lelkiismereted megengedi, csak azon legyél, hogy minél jobban törekedj a vegán életmódra, de legyél magaddal picit megengedőbb. Csak magadnak tartozol elszámolással. Én 2 évig voltam vegán, pontosan ilyen okok miatt adtam fel, hogy édesanyáméknál el tudjak fogadni legalább egy süteményt, vagy ha nem terveztem előre, meg tudjak enni valahol egy ebédet. Szóval ilyen vegan at home, vegetarian out-tá alakultam. Magyarország nem áll még olyan jól vegán szempontból, de azét nagy fejlődésen ment át. Ausztriában pl könnyebb ilyen szempontból egy vegánnak. Legyél annyira vegán, amennyire megvalósítható. Sokan vita megy különböző országokban is arról, hogy túl szigorú, és nem fenntartható vegánnak lenni hosszú távon. Apróbb csalásokkal sokkal többen maradnának az életmód mellett. Pl a vegan at home, vegetarian out ilyen. De sokan például attól szenvednek, hogy külföldi nyaralásokon a veganizmus miatt meg se kóstolhatják a helyi gasztronómiát, így vannak akik csak a szülőföldön tartják magukat az életmódhoz. Én azon az elven vagyok, hogy ha az ember törekszik, tényleg mondjuk 93 százalékban vegán, de azt tudja élete végéig tartani, már sokkal jobb, mintha teljesen feladná az ember. Ha fejlődik a kínálat, bármikor vissza lehet térni 100 százelék vegán életmódra.
2022. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En is erre gondoltam. Hogy kb 90%-ban novenyo etrend. De akkor mar nem hivnam magam vegannak. Mindegy, alszom meg erre parat. 😅
2022. jún. 18. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj vegán barátokat találni, sokat segít.

Aztán pedig veszteségminimalizálás, ha már muszáj valami nem vegánt venni, akkor amiben a legkevesebb állati eredetű van. Vagy olyan helyet keresni, ahol akad vegán opció is. Pesten rengeteg ilyen van, vidéken nehezebb, de ha odaszolsz előre, akkor sok helyen szívesen készülnek

2022. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan életet élek amilyet említettél kérdező, 90%ban növényi étrenden élő. Nemtalálom azt helyesnek hogy ha elhívnak valahova akkor odamondjam neki hogy ha már elhívtál akkor csak nekem kedvezz külön étellel. Én magamtól betartok mindent mert azt tapasztalom hogy ez az út a legegészségesebb, de nem akarok senkit megbántani vagy kényelmetlen helyzetbe hozni. Talán ha látja a világ hogy ezek az emberek valóban tudnak valamit mert látszik rajtuk hogy valamit másképp csinálnak, akkor változni fognak a dolgok, addig viszont ez van.
2022. jún. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet en is atterek erre idovel.

Kulfoldon ilyen szempontbol (is) sokkal szerencsesebb.

2022. jún. 20. 10:00
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Na ne gondold hogy a magyar nép mindig ilyen húst hússal zabáló nemzet volt. Ez sajnos az iparosodással jött. Vannak nemzetek akik ezt kontrollálni tudják, vannak akik a mindent a hasnak elvel élnek, mi is ide tartozunk. De lehet találni leírásokat a neten hogy régen csak ünnepekkor meg lakodalmakon volt nagy húsfogyasztás, és nyilván az se ilyen minőségű volt mint amit ma leveszünk a szupermarket polcáról. Énszerintem ma is tartható az a régi fajta életstílus, csak oda kell figyelni a dolgokra az elején, meg ugye aki “különcködik” az ki lesz nézve meg beszélve rögtön.
2022. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem a magyar szokasokrol beszeltem, tudom hogy regen nem volt szokas ennyit enni, legfokepp mert nem volt ra penz.

Arra ertettem, hogy kulfoldon egyszerubb vegannak lenni, akar Amerikan is, mert elterjedtebb, tobb a vegan opcio, pedig ha van hus-zabalo nemzet, akkor az az amerikai.😆

2022. jún. 20. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Pont így érzek a gluténmentes étkezéssel kapcsolatban, mint amit a kérdésben leírtál. Annyi különbséggel, hogy nekem nincs választásom. Kitartást!
2022. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"pontosan ilyen okok miatt adtam fel, hogy édesanyáméknál el tudjak fogadni legalább egy süteményt"


A helyzet az, hogy nekem már nem ízlenek a tejes-tojásos sütemények, tehát elfogadni sem szoktam ilyet akár a szüleimnél, akár munkahelyen, akár más helyen (vendégség, hotel, stb.). Végül is egész könnyű lemondani ezekről, ha az ember ízlelése és szokásvilága megváltozott...

2022. aug. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!