Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, hogyan készítenétek...

Vegánok, hogyan készítenétek vegán módon a töltött paprikát, ha nem tartalmazhat szóját?

Figyelt kérdés
(Gluténmentes is legyen.)

2022. szept. 3. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Töltelék:vöröslencse+rizs
2022. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem elöször is az derült ki, amikor átálltam növényi étrendre, hogy a hagyományos ételeket kopírozni nem érdemes, mert nem lesz olyan, mint eredetileg.

A töltött paprikát pl nem szójával töltöm (most eltekintve attól, hogy szójára érzékeny vagyok, de szerintem ízre is rossz), hanem megpirítok gombát, padlizsánt, apróra vágott sárgarépát, ha langyos, teszek hozzá fött fekete lencsét, hagymát, esetleg fokhagymát, füszereket, meg kevés kukoricakeményítöt, és ezzel töltöm a paprikát. Ezt nagyon kevés vízben megpárolom, hogy ne mossa ki a tölteléket, és tálaláskor teszek rá paradicsommártást

A másik, amit szoktam, hogy a paprikát hosszában vágom félbe, úgy teszem tüzálló tálba, sült paprika-paradicsom-hagyma-padlizsánnal töltöm, a tetejére vékony paradicsom vagy padlizsán szeleteket teszek, amit erösebben sózok, füszerezek és sütöben megsütöm.

2022. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Szejtánnal...
2022. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Ha nagyon profi akarsz lenni, ázsiai üzletben veszel szárított shitake gombát, beáztatod forró vízbe, ha megpuhult felkockázod, ezután úgy bánsz vele, mint a hússal. Főzheted is. A shitake illatra, ízre is a legjobban hasonlít a húshoz. Kevés is elég belőle, intenzív íze van


Főtt csicseri borsót villával kicsit összetörsz, és dinsztelt hagymán lepirítod, az is jó.

2022. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Borsófehérje?
2022. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lencséből. A frissbox ebedelos hazshizszallitos cegben van is ilyen menu
2022. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! 💚
2022. szept. 6. 06:20
 8/9 anonim ***** válasza:

gombával.

vagy borsóból készült szójakockához hasonló "pörkölttel", ha azt eheted

2022. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 7. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!