Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, vegánok! Ti mikor...

Vegák, vegánok! Ti mikor lettetek vegánok, és miért?

Figyelt kérdés

Mennyire volt nehéz megszokni a hús és az állati eredetű ételek nélküli életet? Volt már amikor vissza akartatok szokni a húshoz? Milyen pozitív vagy negatív tapasztalatokat szereztetek ezzel az életmóddal?

Nem vegák és nem vegánok! Ti pedig képesek lennétek leszokni a húsról? Szerintetek lenne értelme hús nélkül élni?


Indítsunk eszmecserét, várom mindenki válaszát :D



2022. szept. 6. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Remélem, nem baj, hogy nem vegánnak tartom magam, hanem csak növényi élelmsizereket fogyasztok, kifejezetten elvi háttér nélkül.

Kb 5 éve kezdtem bele, eredetileg két hetes tesztbe. Elötte ugyanis rengeteg egészségügyi problémám volt (magas vérnyomás, gyakori migrén, vizesedés, izületi fájdalmak, gyakori vesegyulladás, fáradékonyság, stb), és egy ismerös szerint lehet állati fehérje érzékenység az oka, ezért javasolta, hogy két hétig próbáljam ki az állatmentes étkezést.

A két hétböl azóta majdnem 5 év lett, ugyanis majdnem azonnal sokkal jobban éreztem magam, fél év múlva a követketö orvosi ellenörzésnél meg a doki le volt döbbenve, mert minden értékem normális lett.

Érdekes módon nem igazán hiányzik (nem hiányzott) semmi állati élelmiszer, nem tudom, miért. A családnak továbbra is készítek húsos, tejtermékkel készült illetve tojásos ételeket, de nem érzem úgy, hogy akár csak meg kellene kóstolni ezeket, teljesen közömbösen állok hozzájuk.

Viszont sok új ételt, receptet próbáltam ki azóta, sokkal több félét eszem, mint korábban, szóval egyáltalán nem érzem, hogy vissza kellene térni a régi éterndemre.

2022. szept. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Több mint húsz éve vagyok vega. A hús azért nem hiányzik meg undorból szoktam le egyrészt másrészt ma is ugyanúgy a klasszik magyaros húsos kajáknak megfelelőt eszem vega változatban. Például miért hiányozna a toroskáposztából a hús ha egyszer szójakockából ugyanolyan fűszeres dolgot csinálok bele mintha hús lenne, nincs hiányérzet. A törtkrumplihoz ugyanúgy tofuból/szejtánból/szójából megcsinálok bármilyen szeletet, steaket, cigánypecsenyét tényleg bármit ami régen a hús része volt az ételnek. És így tovább. Nem is tudok olyan húsos kaját hirtelen amiből ki kellene hagynom a "húsnak megfelelő" részt. Sőt olyan dolgokat is eszek vega változatban amit húsevőként sosem vettem a számba, pl bacon vagy a már említett steak, sosem ettem volna meg húsként és vígan falatozom a vega verziót. :)
2022. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

4 éve lettem vegán, most már csak vegetáriánus vagyok, de az ételeim főkén növényiek még mindig. Hús abszolút nem hiányzik, én egy pillanat alatt megszoktam hús nélkül, igazából nagy megkönnyebbülés volt elhagyni.

Én nagyon élvezem a vegán ételeket. Vegán kozmetikumokat nagyon könnyű beszerezni, és nagyon olcsóak a DM-ben. Vegán cipő beszerzése a legnehezebb mindig.

Egyetlen negatív benne, hogy nem szabad elfelejteni a b12 vitamin pótlását. Illetve vendégségben sokszor nehéz volt, hogy én vegán vagyok, ezért is adtam fel, és mostmár vendégségben elfogadok vegetáriánus ételeket is, illetve utazás közben ha nincs vegán opció, akkor is a vegát választom.


A mai állatipar miatt döntöttem így, azzal nincs bajom, ha valaki otthon tart állatot és levágja magának. De azt képmutatásnak tartom, hogy ha nem vagy képes levágni egy állatot, de azért megveszed és megeszed a húsát. Nagyon "bírom" még az ilyesmiket, mikor húsevők képesek összeveszni egymással, hogy szabad-e összenyomni a pókot, vagy mikor lelőtt medvék miatt háborognak, de aztán napi szinten tömik magukba a húst. Flexitáriánusokkal (akik tudatosan lecsökkentik a húsfogyasztásukat) nincs bajom, ők legalább tesznek valamit.


Talán a legidegesítőbb dolog, mikor még mindig azon megy a vita, hogy a húsevők nem hiszik el, hogy a növényi étrend egészséges, és megpróbálják bemagyarázni az ellenkezőjét, holott ez már rég nem vita tárgya. Már nem erről kéne vitázni, mert ezek tények. Viszont a környezetvédelmi, etikai oldaláról még mindig van értelme vitázni.

2022. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
#2 ezzel én is hasonlóan vagyok! Kolbászt mindig is utáltam, de a vegán változatot nagyon szeretem.
2022. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

"Talán a legidegesítőbb dolog, mikor még mindig azon megy a vita, hogy a húsevők nem hiszik el, hogy a növényi étrend egészséges, és megpróbálják bemagyarázni az ellenkezőjét, holott ez már rég nem vita tárgya."


Miért ne hinnénk el? Vagy ti még mindig azt gondoljátok hogy még a húst is hússal esszük? Jó, biztos van ilyen is, de szerintem a legtöbbünk törekszik rá hogy nővényi eredetű élelmiszereket is bőven fogyasszon

2022. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

"Miért ne hinnénk el? "


Ne engem kérdezz, én elhiszem. A nagy részének viszont semmilyen tény nem elfogadható, vagy feldolgozható.


"Vagy ti még mindig azt gondoljátok hogy még a húst is hússal esszük? Jó, biztos van ilyen is, de szerintem a legtöbbünk törekszik rá hogy nővényi eredetű élelmiszereket is bőven fogyasszon"


Most ez mire válasz, vagy ezzel mit akarsz megmagyarázni? Nem kapcsolódik ahhoz, amit írtam.

2022. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

5-ös: ha te nem abba a kategóriába tartozol, akkor veled nincs gond, de a mindenevök egy része igenis minden lehetö és lehetetlen alkalmat megragad, hogy belekössön a vegánok étrendjébe.

A válaszod többi része meg inkább agresszív, semmi értelme itt ezzel elvinni a témát az eredeti kérdéstöl.

2022. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

"Most ez mire válasz, vagy ezzel mit akarsz megmagyarázni? Nem kapcsolódik ahhoz, amit írtam."


De, válasz. Ugyanis a fenti mondatból még mindig az jön le, mintha a húsfogyasztók csak azért nem egészségesek, mert egy gramm növényi eredetű táplálékot sem vesznek magukhoz.

2022. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem ez van odaírva.
2022. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Lehet hogy nem az van odaírva, de úgy is lehet értelmezni.
2022. szept. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!