Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti lenézitek (kinevet...

Vegánok! Ti lenézitek (kinevetitek, röhejesnek találjátok, bármi ilyen...) azokat, akik az élelmiszerárstop negatív hatásai miatt sopánkodnak?

Figyelt kérdés

Pl. nem kapni farhátot, az 1.5-ös tej drágább, mint a zsírosabb stb.


Ugye szeretett kormányunk többségében az élelmiszeripar mocskait arázta le, a hagyományos magyar konyhának megfelelő ételeket. Ezek között akadnak persze vegánok által is fogyaszthatóak (pl. cukor, liszt), de aki eljutott ilyen szintre, az nyilván jóval tudatosabb annál, minthogy segítséget jelentsen neki az árstop, mivel ilyesmit is maximum évente egyszer vesz.


2022. dec. 2. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ti vagytok az istenek, nálatok a bölcsek köve. Haladjunk.
2022. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint egy tipikus provokáló kérdés, aminek semmi köze a vegánsághoz!
2022. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk lehet kapni farhátot. A macskáim boldog morgással falják fel :)
2022. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak szimplán nem érdekel.

Az bosszant, hogy cukrot nem lehet venni.

2022. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

#3 szegény csirke, mások mellett ezért is pusztult el, hogy két macska boldog legyen pár óráig? Abszurdum. Minő kicsinyesség. Hithű vegán nem tart macskát. Se más ragadozót. Monnyon le!!!


Szerintem is provokáció a kérdés. És mint nem vegán mondom. Tudatosak lennének? Olvasd el a 3-as választ, és rájössz mennyire is azok. :D Ő nem eszik állatot, mert jujj, de a dupla macska 3 ember helyett is pusztítja őket. Micsoda szimbiózis, mekkora életfilozófia van e mögött. xD


Ennyit ér a kérdés, mint ez a baromság is, amit leírtam. Kb. ennyi igazság van benne.


Semmi köze a vegánságnak az árstophoz. Mint ahogy mi, ugyan úgy örülnek, ha valami olcsó, vagy szívnak miatta, lásd cukor. Nem hiszem hogy bárkit is lenéznének. Aki úgy dönt, hogy vegán lesz, megvan rá a nyomós oka. Nem csak különbözni akar a többitől, így lenézés sincs. Se árstopnál, se máshol.

2022. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Én a hozzád hasonló károgókat nevetem inkább ki ;)
2022. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, pontosan értem-e a kérdést, de megpróbálok válaszolni. Én inkább úgy fogalmaznék, nem igazán tudom átérezni ezt a problémát, mivel én megszoktam, hogy mindenre van helyettesítés. Jó példa erre szerintem a vegán konyhában a fehér krémmes cuccok (majonéz, besamel, sajtkrém, tejföl, stb) ezerféle recept kánaánja, tényleg baromi sok módon el lehet készíteni ezeket. Nem mondom, hogy mindenki legyen vegán, de a vegán konyha tényleg annyira kreatív, hogy én szeretettel tudom ajánlani mindenkinek hogy ismerkedjen vele, még ha nem is szeretne vegán lenni, csak egészségesebben, vagy olcsóbban étkezni, ebben a válságos időben mindenképpen hasznos lesz, gabonákból és hüvelyesekből nagyon sokféle ételt lehet készíteni. Szóval én inkább sajnálom, hogy ott a sok kincset érő olcsó hüvelyes zöldség, ami gabonával együtt teljes értékű fehérje, és tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal, teljesen eltelítik az embert, és sokan mégis inkább kuprogatnak hogy vegyenek egy kis húst, attól félve, hogy hús nélkül éhenhalnak. Pedig a lencse bolognai például olyan, amit fiatalabb húsevő ismerőseim teljesen maguktól felfedeztek, nem az én hatásomra, és abszolút odavannak érte, szóval ilyenekre gondolok.
2022. dec. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, szerinted tényleg a liszt, cukor, olaj, csirkemell, tojás és krumpli az élelmiszer “mocskai”??! És az hogy jön ide, hogy nem speciel rád szabták az árstopot, aki 1,5-ös tejet iszik? Esetleg sörre nem kérnél árstoppot, hogy kicsit feloldódj?


Tényleg azt gondolod, hogy ez ilyen sarkalatos pont másoknál is? De sok elmeroggyant kérdező van itt, akik ráérnek ilyeneken filózni naphosszat.

2022. dec. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
miert ennyire unszimpatikus minden vegan nekem? :-D
2022. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Azert, mert kerdezo nem normalis, a kormany rohasztja az orszagot, hogy jon ide.
2023. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!