Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért ellenszenszenvesek a...

Miért ellenszenszenvesek a vegánokkal kapcsolatban? (Nem a "hittérítős vegánokra" gondolok 😋)

Figyelt kérdés

Szervusztok!


- Miért ellenszenvesek a vegánsággal kapcsolatban azok az emberek akik mellre tudják szívni az ellenzését akkor is hogyha nem hozzák elő a témát?

- Miért esik nehezükre elfogadni emberneknek valaki álláspontját főleg ha nem is eröltetik senkire?

- Miért kezdődik ott a férfi hogy húst eszik?

- És ismerkedésnél ez vajon negatív elsők közötti benyomás lányoknál ha felböffen ez a téma? 🙃


Véleményekre vagyok kiváncsi csupán jöhet hideg meleg, nem kioktatást szeretnék tartani. 😁


Köszi a válaszokat!

26/f



2023. jan. 15. 03:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem lenne hátrány, szerintem egy kapcsolatban a vegán fél részéről kompromisszum, hogy együtt tudna-e élni egy nem vegánnal, aki rendszeresen eszik olyan ételeket, illetve termékeket is használ (mert a veganizmusban ez is benne van), ami nem vegán.


Persze, a szeretet mindent kibír, csak nem tudom, mit reagálnék, ha összeköltözés után szóvá tenné azt, hogy húst eszem, nem jó látni a hűtőben a nyers húst, büdös, amikor sül stb...


Szóval ez azért kellemetlen lehet a vegán félnek.


Ugyanígy, én nem dohányzom. Egy dohányost sem zavar, hogy én nem, de az már zavar, hogy ő igen, én ehhez nem tudok hozzászokni, a legtöbben bent a lakásban is szívják...

2023. jan. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%
Még egy dolog ugyanerre az analógiàra, én a buli-piálós korszakomon nagyon hamar túljutottam, mert sajnos nem bírom az alkoholt. Szóval felőlem elmehet minden pénteken a haverokkal sörözni, mert ez sok férfinak alapvető hobbija, de én ilyesmit tuti nem tudok vállalni minden hèten. Őszintén, nekem a havi 1 is sok lenne. Erre meg rám sütheti, hogy fapina vagyok, aki nem élvezi az életet. De igen, bőven elég nekem évente 2-3 alkalommal néhány jó társaságban próbálkozni ezzel, csak minek, ha minden bajom van tőle.
2023. jan. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
95%
A "hittérítős vegánok" miatt van, hogy sok emberben előítélet alakult ki a vegánok iránt. Másrészt inkább egy vegánt zavarna az, hogy a másik nem vegán, hiszen a veganizmus filozófia, nem csak táplálkozási forma.
2023. jan. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
66%

Nőként én:

- a tejtermékek egyes számú rajongója vagyok,

- nem vetem meg a húst, sőt obligát hogy minden nap húst eszem,

- munkám során állatokkal dolgozom - végül meg is ölöm őket. (Kutató vagyok.)


Szerintem így vegán férfi nem maradna mellettem szó nélkül, és tulajdonképpen egy vegántól "el is várnám", hogy ne tűrje szó nélkül, tekintve - ahogy hármas is írta - ez nem táplálkozási forma, hanem elvrendszer.


Amúgy eszembe nincs konfrontálódni a vegánokkal, ameddig nem kezdődik el a dögevőzés, a hittérítés. Igazából utána sem, max kiröhögöm őket. Részemről csinálják, ez is egy életforma.

2023. jan. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Kafa hozzáállás!

Én is úgy vagyok vele hogy mindenki úgy éljen ahogy jól érzi magát.

Nekem pl mindenevő volt a párom sosem volt belőle probléma amíg volt ilyen téren.

Csak azt veszem észre hogy sokak szemét piszkálja még az ismerősök között is, harmadik éve kapom az ívet oké nagyrészt poénból persze, csak mikor valami új társaság van vagy vendégség hát elég kellemetlenül tud kijönni a helyzet számomra föleg ha idősebbek is vannak nekik nagyon kirívó tud lenni.

Viszont csajszik részéről is elég nagy kompromisszum szerintem hiszen nem tudom meghívni akármire, mert nem járulok hozzá ilyesmikhez, pl étterembe nem tudom meghívni, fagyizni stb... szerencsére eléggé a konyha ördöge vagyok azért ez kárpotolhatja 😊

2023. jan. 15. 05:13
 6/46 A kérdező kommentje:
Igen elvrendszer, viszont ezt addig "korlátozom" amíg a saját részem nyúlik, amiket én támogatok, vásárolok, stb. Egyszer ismerkedtem és kiderült hogy hobbi vadász, ijj mondom, fel sem mertem hozni a vegán témát. Amúgy valahogy elfogadok minden hasonló dolgot, pedig nekem is az állatok miatt kezdődött, nem zavarna kapcsolat terén sem ha klappol minden, de igen... valószínűleg nagyon más síkon mozognánk ha ennyire a két véglet a nézeteink. De mint pl kutatóként, nyílván ha emberek/tobbi állat javait szolgálja meg tudom benne látni a hasznosságot és elismerem hogy szükséges rossz (már ha szükséges).
2023. jan. 15. 05:51
 7/46 anonim ***** válasza:
31%

Nekem egyrészt a szektások miatt ellenszenvesek.

Egy idő után, ha valaki belefut néhány elvakult agymosott zombiba, akik habzó szájjal, tajtékozva hirdetik, hogy ők a világmegváltók, az ember elkezd általánosítani.

Én inkább meg se szólalok, inkább kerülöm őket.


A másik, hogy egyszerűen felvilágosulatlan ostoba embereknek tartom őket.

Maga a vegán szó is egy fantazmagória. 8 milliárd ember él a Földön. Senki nem tud vegán lenni. Csak miután meghalt.

Ez egy komplex téma, talán senki nem ismeri az összes ismeretlent, de az úgymond "vegánok" jelentéktelen információ részletek birtokában játszák meg a felsőbbrendűt, a követendőt, a megváltót.

Ez az, ami undort, megvetést kelt bennem.

Aki elkötelezett egy ilyen életmód mellett, az nekem szimplán arra bizonyíték, hogy egy saját gondolatok nélküli, befolyásolható, buta, gyenge ember.

Nem minden esetben ellenszenves, de megvan róla a véleményem, és nyilván nem fogom a barátságát keresni.

2023. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
22%

Az ilyen ostoba emberek miatt, mint a 7-es válaszoló!

Ugyan fogalma sincs a témáról, de "kinyilatkozik", és hirdeti az ostobaságokat!

2023. jan. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
31%

Igen, a 7-esnek igaza van.

Rengeteg paleoantropológiai lelet bizonyítja, hogy az ember akkor kezdett kiemelkedni a majmok közül, amikor komolyabban ráállt a húsfogyasztásra. A nagyobb agy rengeteg fehérjét, és úgy általában energiát követel, amit a növényevő állatok nem tudnak biztosítani a testüknek. És ez a folyamat, a mindenevés évmilliók óta alakítja az ember szervezetét. Most egy divat miatt úgy döntünk, hogy innentől a természet szabályai nem vonatkoznak ránk? Kb. mintha a hal eldöntené, hogy ezentúl a szárazföldön fog élni, és a fákon fog repkedni.

Természetesen, ez mindenkinek a magánügye, hogy hogy teszi tönkre magát, de ha ezek habzó szájjal okoskodnak, meg "térítenek", az zavaró. Ha valaki nem ilyen, azt csak szimplán lenézem az ostobasága, befolyásolhatósága miatt.

Ismerek embert, aki kimondottan jókötésű fiatal férfiként döntött úgy, hogy semmi állati terméket nem eszik. Mivel sportolt, és nem tömte magát húst helyettesítő bogyókkal, egy év alatt úgy lerobbant a szervezete, hogy 3 hetet töltött intenzíven. Akkor ő is átgondolta a dolgokat, azóta csak kimondottan húst nem eszik.

2023. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
62%

Megint 7-es vagyok, na látod, itt van pl. a 8-as.

Saját maga nem ássa bele magát a témába, nem ismeri az ok-okozati összefüggéseket, a hatásokat, a valódi problémát, a célok elérésének az eszközeit, hogy hány szempontból, és miért utópia a vegánság, és hogy miért lehet akár kártékonyabb az állatokra nézve, mint a húsevés, stb...

Csak a szokásos felületes maszlag, tud a témáról 3 mondatot, és ennyi.


Hangsúlyozom, éppen emiatt kerülöm is ezt, mert méltatlan ilyen emberekkel a "vita" (nem is lehetséges) úgyhogy nem vitatkozni akarok, se téríteni, se észt osztani, ezért nem is kezdtem bele megindokolni azt amit leírtam.


A kérdés az volt, miért alakulhat ki ellenszenv.

Na erre a 8-as többek közt jó példa. Nem kérdőjelez meg semmit, csak szemellenzős módon ítél olyan semmitmondó infók alapján, amit valakitől hallott, aki látta mikor mondták a tiktokon.

2023. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!