Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tegyük fel az emberiség vegán...

Tegyük fel az emberiség vegán lenne. Mi lenne a haszonállatokkal amiket fogyasztunk?

Figyelt kérdés

Kiengednénk a természetbe? Továbbra is tartanánk őket?

Az emberi szervezetnek nem okozna gondot a 0 hús?



2023. jan. 18. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A haszonállatok kipusztulnának. Nem szaporítanák tovább. Annyira háziasítva lettek, hogy a természetben nem maradnának életben.


"Az emberi szervezetnek nem okozna gondot a 0 hús?"


Erre még nincs pontos és mindenki által elfogadott tudományos megállapítás.

A vegánok azt fogják mondani, hogy jobb és egészségesebb a hús nélküli étkezés.

Akik vegyesen táplálkoznak, azok azt fogják válaszolni, hogy az emberi szervezetnek szüksége van állati eredetű élelemre is.

2023. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mivel haszonállatok és többé nem kellene őket tartani valószínűleg le lennének ölve nagyrészt. Kisebb részt ki lennének engedve a természetbe ahol a franc se tudja meddig húznák.
2023. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintagazdaságokban jó lenne a nemesítést továbbőrizni. Most is van egy csomó olyan tevékenység, ami állami támogatásból működik.
2023. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
2023. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem valószínű, hogy a világ összes embere hirtelen, egyszerre hagyna fel a húsfogyasztással, a haszonállatokkal ugyanaz történne, ami az összes elavuló fogyasztási cikkel. Ahogy csökkenne az igény, egyre kevesebbet termelnének belőle, tehát nem születne annyi új állat. A kereslet csökkenésével együtt az állatok tenyésztése is visszaszorulna, és az ezzel foglalkozó cégek más, jobban eladható termék után néznének. Idővel annyira kevés hús fogyna, hogy már egyáltalán nem érné meg állatokat tenyészteni, legalábbis ipari körülmények között. Így nem maradna ránk egyszerre több milliárd elő haszonállat.
2023. jan. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#3,#5 mondja jól
2023. jan. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
A haszon állatok kihalnának! Max lenne pár darab állatkertbe stb hogy ilyen is van, volt! Esetleg pár fajtát ami olcsóbb pl csirkét tenyésztenének takarmánynak húsevő állatoknak kutyának, macskának vadon élő állatoknak! Mert az állatokat aztán végképp nem lehetni rábírni hogy zöldségen éljenek...
2023. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Az mondjuk érdekes kérdés, hogy bárki is elmenne állattenyésztőnek/hentesnek/mészárosnak, aki zöldségeken él. Talán gilisztákat sem lenne szívük kivégezni pár kutya és macska kedvéért. Valószínűbbnek tartom, hogy tőlük is elbúcsúzhatnánk. Azaz mivel egyre kevesebb hús/kutya/macskaeledel lesz a piacon és egyre drágábban, megszűnne a tenyésztés, a kóbor macskák talán ellennének rovarokon, rágcsálókon. Jönnének helyettük esetleg házi pónilovak, nyulak, disznók... Én nem várok egy ilyen világra, persze nem is érném meg.
2023. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
8# De ennyi erővel a háziasított szoba kutyákat is be kéne tiltani mert az is állat kínzás mert egy állatnak a szabadban a helye.. Nem 4 fal közt! Napi 2xer kivinni pórázon mint egy rabszolgát...Pláne ha zöldségen akarnánk nevelni akkor aztán végkép értelmetlen az egész! A nyúl, disznó, póni nem lenne jó házi állatnak mert nem pitizik mint egy kutya...Ez is az emberiség önző kreálmánya volt pár 100 éve hogy kitenyésztették a házi kutyát ami szórakoztat minket mint egy bohóc! Ennyi erővel bármibe bele lehet kötni, és minden rossz!
2023. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
#9 Nem írtam én semmilyen betiltásról... A kutyatartást kizárólag lakásban én sem nagyon támogatom, itt a lakótelepen is van elég, a macskák egy részének viszont állítólag nincs kifogása ez ellen, van amelyik utál kimenni. Zöldségen nevelésről meg végképp nem írtam. Az otthoni állattartásnak egyáltalán nem célja a pitizés, ez csak néhány kutya szokása, de szerintem tőlük sem várják el, ez butaság, ne haragudj. Az említett állatok otthoni tartásának akadálya inkább a szobatisztaság és a méretük lehet, főleg ha azt nézzük, hogy egy nagyobb állat termelhet is rendesen... Arról a 100 évről egyébként lemaradt 1-2 nulla... és a többi sem stimmel, nem tudom, ezeket honnan vetted.
2023. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!