Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán étel miért drágább...

A vegán étel miért drágább mint a nem vegán?

Figyelt kérdés

2023. márc. 31. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én a kérdést nem értem. Egy kiló zöldborsó sokkal olcsóbb, mint egy kiló kolbász. Egy kiló lencse vagy bab harmada annyiba kerül, mint egy kiló gyengébb minőségű sonka. Nem értem, hogy pontosan milyen ételeket kéne összehasonlítanunk, ahol a te kijelentésed megigazul.
2023. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tej:


[link]

ALPRO mandulaital 1l 1119 Ft.


[link]

Tesco ESL félzsíros tej 2,8% 1 l

415 Ft.



Majdnem 3 kijön ebből, míg a vegánból 1.

2023. márc. 31. 16:29
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát mert a tej az állatból jön eredetileg. Ha állati eredetű zöldborsót akarnál előállítani, az is sokkal drágább lenne, mint az eredeti.
2023. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

"Ha állati eredetű zöldborsót akarnál előállítani, az is sokkal drágább lenne"

Így van. Mindig azok a feldolgozott vegán, vega, plant based élelmiszerek a drágák, amiket az ipar azért hozott létre, hogy az egyén tudja pótolni valami alternatívával az állati eredetű ételeit. Nem a zöldség, a gyümölcs, a hüvelyes, a mag, a gabona, az álgabona a drága, hanem az "Alpro tej", meg a "vegán hambi".

2023. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Vegán hamburgert már ettem, ugyanolyan az íze.

Alpro tejet is ittam az valami olvadós műtej.

2023. márc. 31. 16:48
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

"Alpro tejet is ittam az valami olvadós műtej."

Pontosan, műtej. Ez a lényeg.

2023. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk a mandulatejet a sima tejjel összehasonlítani tán nem egyenlő a vegán étrenddel.

Összehasonlíthattad volna a párizsit is a 18ezer forintos kilóáron kínált "műhússal" is, ez nem mutatja a vegán étrend árát...

Sokkal olcsobban jövök ki mióta vegán vagyok.

2023. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

A vegán ételek NEM DRÁGÁBBAK, csak a vegán HÚSHELYETTESÍTö meg TEJHELYETTESÍTÖ termékek, amik teljesen fölöslegesek.

Ha valaki NORMÁLISAN eszik vegánul, akkor fele annyiba sem kerül az étel, mint vegyes étrenden.

2023. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat eszek, aminek "az a neve,ami".

Vagyis nem vegán műhús nuggetset prézlifalatos fagylalttal meg szósszal, ami ki tudja miből van, hanem salátát, hüvelyeseket, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat, mindent, amit olyan néven találsz a kertben is, ami.

2023. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Ezek kényelmi termékek, amik nem feltétlenül szükségesek ahhoz, hogy vegánként tudj táplálkozni. Amolyan kiegészítő finomságok, amit néha az ember megkíván, ezért megveszi akár drágábban is. Mivel el tudják adni ennyiért, indokolatlan lenne olcsóbban adni. Ne így képzeld el a vegán étrendet. Egy átlag, egészségesen táplálkozó vegán nem állandóan ilyen helyettesítő termékeket eszik.
2023. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!