Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Pad Thai Wokbar - az alaplé...

Pad Thai Wokbar - az alaplé vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Összetevő listát nem találok sehol. A honlapon vegán opcióhoz azt ajánlja, hogy “kérd alaplé nélkül”, a vegetáriánusnál meg csak arra figyelmeztet, hogy állati eredetű összetevőket tartalmaz.

Ez mit takar?

Valahol az írják, hogy a pad thai egyik fő összetevője a halszósz.

Tojással, tejtermékkel nincs problémám, csak hús/hal ne legyen benne.



2023. aug. 2. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem ott keredezed meg tölük??? Nem ez lenne az egyetlen logikus lépés??? Meg ök az egyetlenek, akik tényleg tudják a választ!
2023. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha allati eredetu osszetevoket tartalmaz, akkor nem, hogy vegan nem, de meg csak nem is vegetarianus. A hal miatt.
2023. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
2-es: az állati eredetü összetevö nem feltétlen hús vagy hal, lehet akár tojás vagy tejtermék is.
2023. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
#3 nyilvan. En - sokakkal ellentetben - pontosan tudom, mi a vegetarian, a vegan, a row vegan. A kaja a honlap szerint nem vegan, de lehet vegetarian, kiveve akkor, ha halat tartalmaz. ;-)
2023. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A kérdezö szerint a vegetáriánusnál CSAK ANNYI VAN odaírva,h ogy állati eredetü összetevöt tartalmaz. AZT NEM, hogy "kivéve akkor, ha halat tartalmaz"!


Azt más oldalon olvasta, hogy "a pad thai egyik fő összetevője a halszósz" - ez nem ugyanarra vonatkozik!

2023. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
5 - hiaba nem ugyanarra vonatkozik, tartalmazhat halat, ez a Kerdezo aggalya is, nem csodalom!, a hal pedig hus es ezert se nem vegan, se nem vegetarian! 😉🤷‍♀️
2023. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kereken 20 év ovo-laktóz vegetáriánusságal a hátam mögött kösz szépen, de nem kell az okítás, pontosan tudom, mi vagyok, épp ezért tettem fel a kérdést.

Több receptet is megnéztem, szakácskönyvben is olvastam, hogy a pad thai-ba, mint ételbe autentikusan szoktak halszószt is enni.

VISZONT: azt nem tudom, a fővárosban is népszerű Pad Thai Wokbar étteremlánc receptúrája szerinti “alapszósz” mit takar, ami a tésztákhoz jár. Mert egyébként emellé még rengeteg féle szószt lehet választani, meg úgy kombinálod össze a feltéteket, ahogy te szeretnéd.

Még soha nem ettem ott, ezért tettem fel a kérdést.

2023. aug. 2. 23:48
 8/12 A kérdező kommentje:
*ovo-lakto
2023. aug. 2. 23:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: hívd fel öket, és kérdezz rá, ha ugyanis feltüntetik azt, hogy mennyire vegán, illetve hogy állati összetevöt tartalmaz, akkor nagyon valószínü, hogy pontosabb összetételt is tudnak mondani.

Elvileg tényleg valószínü, hogy van benne halszósz, dekis esély van arra, hogy nem, vagy nem mindegyikben

2023. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A legtöbb ázsiai étteremben a hasonló zöldséges tésztákon sima szójaszósz van és növényi olaj, esetleg plusz fűszerek.
2023. aug. 3. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!