Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan pótoljam az igazi...

Hogyan pótoljam az igazi húsleves gyógyító hatását hús nélkül?

Figyelt kérdés

Bizonyos helyzetekben a tyúk húsleveshez úgy fordultam, mint egy orvossághoz. Akik felnőttként lettek vegánok/vegetáriánusok, szerintem biztos tudják, miről beszélek. Hiába főzök zöldségekből nagyon finom levest, amikor nem kifejezetten az íz, hanem a hatás kell jobban. És a leve is megteszi, ha igazi húslevesből van. (Konkrétan a szüleimtől hozom lefagyasztva, amivel szeretnék felhagyni idővel.)


Nagyon aktív sport tevékenység vagy munka után, amikor egyszerre kell folyadék, só, zöldség és zsír, meg nem tudom mi van még a húsban, ami kifő és jót tesz, de muszáj meginnom. Ugyanígy vagyok megterhelő betegség alatt/után. Az is bele játszik, hogy egész gyerekkoromban ez volt a módi, (persze a normál gyógyszerek szedése mellett), és amikor még gyenge is az ember, jobban sóvárog a sokszor bevált módszer után.



2023. aug. 25. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Egy jo zoldseges turmix ugyanoda visz max meg kell melegitened :-D
2023. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van különbség a zóldség leves és a turmix között hatás tekintetében? Mert előbbit próbáltam, gazdagon zöldségekkel. Ha turmixolom, miben lesz másabb?
2023. aug. 25. 22:11
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném hogy tudod, állati kollagén, nyomelemek, minden... szerintem ha ezt az egy dolgot tartod meg vegánságodban is nagyon sokat segítesz a környezeteden!
2023. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
3: a vegán az állatok miatt vegán, nem a környezet miatt.
2023. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

A "húsnak" NINCS semmiféle gyógyító hatása, ha hús nélkül készíted ugyanúgy, semmiben sem lesz másabb hatású!

Sok éves állatmentes tapasztalatom van, az, hogy szerinted csak hússal jó, rossz szokás, de ettöl még nem igaz.

2023. aug. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Egy finom zöldséges levesnek maggi erőleves kockából, tofu kockákkal jó sok finom zöldséggel ugyanaz a hatása.
2023. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Most őszintén!

Ki a fene parancsol neked, önmagadon kívül?

Ha tapasztalataid alapján az anyád húslevesével hamarabb gyógyulsz, akkor egyed azt! Innen senki nem fog menni ápolgatni téged betegségedben, afelől nyugodt lehetsz.

Az a húsleves meg amúgy is elkészül, ha eszel belőle, ha nem, legfeljebb nem a lefolyóban végzi.

És a húsleves és a zöldségleves közti különbség?

Egy tartalmas húsleves még 3 óra múlva is forró, a zöldségleves meg félóra múlva hideg. Na vajon miért?

2023. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

10-es: nincs igazad, a "Húsleves" nem a hús miatt meleg sokáig, hanem mert a tetején vastag zsiradékréteg van.

Ha egy zöldséglevesre ráöntesz egy csomó olajat, az is meleg marad órákig.


Szóval az egyetlen "gyógyhatást" a rengeteg zsír adja, ha ez szerinted egészséges, akkor tényleg baj van veled!

2023. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Én nem eszek húslevest, és nem is mondtam hogy egészséges lenne.
2023. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

#11

Hát lehet, hogy a tiéd tetején vastag zsírréteg van, az enyémen nincs.

Mondjuk én leszedem a tyúkról a hájat, mielőtt felteszem főni és még amikor elkészül is szedek le róla.

(7-es voltam)


És hogy világos legyen mindenkinek, felőlem mindenki azt eszik amit akar! Voltam én is vegetáriánus 3 évig a gyerekem kedvéért és érdekes, hogy ő előbb hagyta abba mint én. De ehhez nekem nem kellett hogy a Gyakorin mondják meg nekem a frankót no name "dietetikus professzorok"

2023. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!