Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mikor fejezik be a magyar...

Mikor fejezik be a magyar emberek a proli viselkedést a vegán és vega étrenddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok:


- legelés kifejezés használata

- témába vágó, szakmunkás "viccek" vagy "poénok" elsütése, amin 50 éves kor alatt senki nem nevet

- előhozakodás az ősember táplálkozásával meg a fogazatunkkal

- növényi étrend és szexuális orientáció összekapcsolása


Én direkt azért lettem vegetáriánus, hogy az efféle sötétség ellen lázadjak. Ma már szívesen visszatérnék a mindenevő étrendre, de nem azért, mert bármilyen hiánybetegségem (lol), alultápláltságom lenne, vagy ne lenne finom az étel, hanem mert az új konyha feltérkepezése révén a gasztronómia ismereteim olyan mértékben kitágultak, hogy sokkal gazdagabb étrendet tudnék fenntartani. Korábban az élelmiszeripar moslékain (pl. parizer, virsli, hurka) kívül nagyjából csak rántott húst ettem.


Ez a primitív viselkedés viszont visszatart, nem akarok ahhoz a csoporthoz tartozni, ahol ilyenek is tagok. Valahányszor fontolóra veszem a hús visszavezetését, mindig szembe jön egy cikk a témában, ahol aztán randalíroznak a kommentszekcióban. Mi kellene ahhoz, hogy átlag Józsi a debreceni paneljében értelmes, intelligens felnőtt módjára viselkedjen a témát illetően?


2023. szept. 6. 15:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
20%
Egyrészt semmikor sajnos, másrészt ennek semmi köze a magyarokhoz, más országokban is ez megy.
2023. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, akik ilyeneket beszólogatnak, ők azokkal is ugyanezt csinálják, akik nem a nokedlit eszik pacallal 24/7, hanem bármilyen növényi alapú dolgok szerepelnek a hétköznapi étrendjében pl. saláták, főzelékek, hüvelyesek, stb. Van egy réteg, akiknél egyedül a savanyúság elfogadott formája a zöldségfogyasztásnak, az is csak akkor, ha egy nagy tál nokedlihez eszel két szál savanyú uborkát. De ezek amúgy más témákhoz odahánynak mindenféle hülyeséget, nem érdemes sehol a kommentszekciót olvasgatni, mert ilyen boomer, proli emberek játszótere.
2023. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
47%
Akkor, amikor a magyar vegák/vegánok is befejezik a proli viselkedést.🤷‍♀️
2023. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Egyetlen értelmes, intelligens felnőtt módszer létezik a probléma kezelésére: ha alkalmazkodsz a jelenséghez.

A világ soha nem lesz olyan hely, ahol mindenki az ízlésünknek megfelelően gondolkodik, beszél vagy cselekszik. A többi 8 milliárdból sok milliónyian a torkát is hajlandóak elvágni a másiknak ilyen-olyan okból. Ez van.

2023. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Anyós rendesen sajnálta páromat, ha húsmentes ételt főztem épp ebédre 😂
2023. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Miért lettem lepontozva? 😅

Talán tervezik abbahagyni?

Talán külföldön nincs ez?

#1

2023. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
55%

Ja, értem.

Azt mondod, hogy a vegyes étrenden elők mind prolik, mert azt mondják, hogy a vega étrenden élők mind bzik. És ezért vagy te felsőbbrendű. Miközben ugyanazt csinálod, csak pepitában😅 Veri nájsz.

2023. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

#5

Nálunk az van hogy az én anyám próbálja a hátam mögött a páromra tukmálni a húst mert “nyúlkaján tartom” (amúgy azt eszik amit akar és ezt többször is elmondta anyámnak) 🫠

2023. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, hol éltél eddig külföldön, de itt, Németországban senki enm akad fenn azon, ha valaki vega vagy vegán, minden hülye megjegyzés nélkül tudomásul veszik, söt a legtöbben megprobálnak tekintettel lenni erre.

Söt itt annyira általános, hogy senki nem akad fenn azon, ha egy "melós" egy salátát eszik a munkahelyen kenyérrel vagy zsömlével, hús nélkül, az emberek jó része ilyeneket vesz magának, és senki nem problémázik rajta.

Szóval itt "külföldön" nincs ez, itt az emberek többsége normális, elfogadja, hogy ha valaki mást csinál, mint ö maga.

2023. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

#9

Akkor miért látok külföldi (amerikai, angol) videókban, fórumokon is rengeteg vegá(no)kat gyalázó kontentet? 🤨 múltkor valaki redditen terjesztette hogy a vegánok ki akarják irtani a ragadozó állatokat mert azok állatokat ölnek… nem csak nálunk ez a színvonal.

2023. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!