Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ebben az esetben fogyaszthatna...

Ebben az esetben fogyaszthatnak a vegánok tojást?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem az a kérdés, hogy a vegánok miért is nem ehetnek tojást. Erre választ kaptam.


De, ha a saját kertekben emberi körülmények között tartok 2-3 tyúkot akiket nem a húsuk miatt tartok az oké?


2023. szept. 9. 15:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Ha neked oké, akkor egyél, ha neked nem oké, akkor ne egyél!
2023. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan. Nem fognak a vegánok börtönébe vetni és megkínozni egy szelet rántott hússal.
2023. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
A fene érti a vegánokat, de a tojás állati eredetű, és kiscsibe is születhet belőle, már ha meg van termékenyítve a tojás. Néha semmi ésszerűség sincs a vegánságban, csak szigorúság, hogy soha ne egyél állati eredetű ételt, italt, illetve ne is használj, és ne hordj semmit amit az állatok kihasználásával, és szenvedésük által készítenek. De nagyon keskeny a határ, hogy mi számít egyáltalán kihasználásnak. A lovaglás, vagy lóval vontatni szekeret, az kihasználás?
2023. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha nincs kakas (szóval nincs is megtermékenyítve a tojás), akkor az simán oké, hiszen amúgy sem lenne belőle csibe.
2023. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ehetsz tojást de akkor vegetáriánus leszel és nem vegán.
2023. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
jo kerdes es jogos...szerintem ilyen esetben baromsag a vegansag. mert nem megfosztod az allatot valamitol vagy ölsz
2023. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
60%
Kihasználod a tyúkokat a tojásaikért, amiket nem neked tojtak. Ugyanezért nem ehetsz pl. mézet sem, hiába szállnak vígan a méhek.
2023. szept. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
#7: A tyúkok meg kihasználnak minket, mert etetjük őket, gyógyítjuk ha betegek és megvédjük őket a ragadozóktól. Ez egy üzlet.
2023. szept. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%
Ők tudtommal nem kérték, hogy tartsd őket bezárva. Megvárod amúgy, míg végelgyengülésben, vagy betegségben elpusztulnak, aztán majd eltemeted őket? Mellesleg nem engem kell győzködnöd a hülye érveiddel... Egyél biotojást, csak ne gondold, hogy vegán vagy (mondom ezt nem vegánként).
2023. szept. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Kitana. ***** válasza:
69%
Mondjuk a tyúkok, ha mindet szabadon engednénk, szerintem konkrétan pár éven belül kihalnának, szóval annyira nem rossz biznisz nekik bezárva lenni, pláne ha van normális életterük. A ragadozók elől nem sok esélyük lenne a szabadban.
2023. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!