Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen karácsonyi receptet...

Milyen karácsonyi receptet tudtok ajánlani? (ovo-lakto vega vagyok. )

Figyelt kérdés

Már egy ideje ovo-lakto vega vagyok, de félek, hogy karácsonykor "visszaesem". Elképzelhetetlennek tartom, hogy állatokat egyek meg, de ezt a környezetem nem érti meg. Félek, hogy a hagyományos karácsonyi vacsorán "rákényszerítenek", hogy megegyem a húst, és utána visszaesem.

Ezért arra gondoltam, hogy karácsonykor én is csinálok egy ovo-lakto menüt, hogy észrevegyék, hogy attól, hogy még nem eszem meg az állatokat, "normális" életet tudok élni.

Valakinek ötlet, hogy mi legyen a menü? Már egy csomó könyvet végignézem, de nem találtam olyat, ami olyan igazi karácsonyos lett volna.


L/14


2010. nov. 14. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

nosalty.hu/vegetarianus/ovo-lakto_vega

remélem jól írtam, ha nem akkor erre próbálj rákeresni, sok ötlet van benne.

2010. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
34%
Te hülye vagy!Azt hiszed majd egészséges leszel,h megvonod magadtól a húst?Nagy baromság... aki ilyen táplálkozást követ nem 100-as!Ne csodálkozz ha a körülötted lévők nem értenek egyet veled!Nyugodtan lepontozhatsz de igazam van!
2010. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%

Elozo, ne idegesotsd fel magad, meg gyerek, majd kinovi. Addig meg hagy bolondozzon, majd ha a heverok beulni piizazni o meg csak csendben ul es nezi oket, rajon, hogy nem erdemes ilyen fiatalon ezt az eletmodot kovetni.(:


[link] (hogy ne offoljak)

2010. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki ezt a kérdést, hogy "áttérítsetek". Így érzem jól magam. Hogy nem veszek részt állatok feláldozásában. Mert nem az a lényeg, hogy az az állat, amit megeszel tud-e beszélni, vagy olyan szinten, mint az ember gondolkodni, hanem az, hogy tudja-e érzeni a fájdalmat. És amúgy meg sokkal egészségesebb. És nem bolondozok. És nem akarok piálni.

De a linket megnézem, köszi:)

2010. nov. 14. 15:06
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Egy 14. éves gyerek még fejlődésben van. A szervezete nem fogja megkapni a szükséges tápanyagokat. Majd jönnek a porc kopások fiatalon, a menstruációs zavarok, immunhiányos állapotok stb. Akkor vajon majd mellé állnak a szolidáris állatkák, amiket nem evett meg?
2010. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Már írtam egyszer, hogy nem akarom, hogy áttérítsenek. Így érzem jól magam. Ha utánaolvastál volna, tudnád, hogy a hús csak a fehérjék miatt kell. Azt meg rengeteg egyéb ételtől is meg lehet kapni.
2010. nov. 16. 21:29
 7/21 anonim ***** válasza:

Itt találsz pár ötletet, de ha úgy futsz neki hogy visszaesel kétlem hogy vega lennél.


[link]

[link]

[link]

2010. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
" ha utána olvastál volna" . Dietetikus vagyok.
2010. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, de nekem van több indiai ismerősöm,akik egész életükben vegetáriánusok voltak. Nincs porckopásuk, tökéletes az egészségük és még csak elhízva sincsenek. Tejet meg pl szinte egész Ázsiában nem isznak az emberek.

Ha megfelelően táplálkozik (rengeteg zöldség, bab, borsó, lencse, nyers zöldség és gyümi levek), akkor jobban jár mint a húsevők.

Vegetáriánus lasagne nagyon finom, darált hús helyett zöldségkeverékkel (lencse, padlizsán, paprika stb.)

2010. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
Tejszines gyümileves, gombát, cukkinit túró, sajtkrém, fűszerek keverékével tölts meg szórj rá sajtot süsd 20 percig.
2010. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!