Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kérdezhetnék pár dolgot?

Kérdezhetnék pár dolgot?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és augusztus óta nem eszek húst. Az elején a diéta miatt, de rájöttem, hogy sokkal jobban érzem magam, ha nem eszek húst. Tejet minden nap (1 vagy 2 bögre de előfordul hogy egy liter) iszok. Halat régebben ettem, de lassan kezd elmenni tőle a kedvem miután láttam hogyan belezik ki a félholt állatot. Nem árt ez nekem?

Úgy értem, hogy fejlődésben, stb. Nem leszek olyan lassú gondolkodású mint egy-két indiai vega? Ki kell még valamivel egészítenem a táplálkozásom? Előre is köszönöm a válaszokat. Jaj és még valami. Az milyen vega aki iszik tejet, eszik tejterméket (imádom a sajtokat) de húst nem?


2010. nov. 21. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem kell foglalkoznod, hogy melyik kategóriába sorold magad. Egyszerűen azt kell enned és innod, amit a szervezeted kíván. Ha hús és hal nélkül jobban érzed magad, azokat hagyd ki az étrendedből. A többihez meg jó étvágyat!
2010. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Bisztriz válasza:
7%
Figyi!a húst meg a halat azért teljesen ne zérd ki!azokat különféle kajákkal is tudod hejettesíteni pl:gomba abbais van a húshoz hasónló fehérje.de a húseredetű fehérje a legjobb de ha zöldség eredetű fehérjéből sokat eszel azis majdnem ugyan ojan:)
2010. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szoktam enni gombát, meg gyümölcsöt is rendesen (napi 1 legalább). A halat akkor igyekszem nem kizárni, de a többi húst mellőzném.
2010. nov. 21. 17:05
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem fog megártani, ha heti egy alkalommal megeszel egy kis csirkemellet! Sőt! Az állati eredetű fehérjére szüksége van a szervezetnek, és tévedés, hogy a gombában meg bizonyos zöldségekben ugyan az megvan, még a szójában sincs. És persze a halat se hagyd ki!
2010. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Barkó Zoltán válasza:
A húsban sajnos rengeteg toxikus méreg is elő fordulhat,de mielőtt végleg lemondanál róla mérd fel a lehetőségeidet,hogy miképp akadályozhatod meg az azzal járó hiány állapotokat.A szervezeted nem játékszer,pláne 17-évesen.A proteinek nem csak állati eredetűek lehetnek mamár,de minden képp szügségesek.A Vegák egészségesebbek,és szellemileg frissebbek,lelkileg tisztábbakká válhatnak azoknál,kik inkább a zsíros húsokat részesítik előnyben,és a különbségek óriásiak.Vigyél be a szervezetedbe D vitamint,hátha az az oka annak,hogy nem kívánod a húsokat,de ha tudatosan választottad a vega életformát annak előnyei miatt,akkor csak gratulálni tudok a tapasztalataim alapján.
2010. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudatosan választottam, de most már nem is kívánom. Ha nagyon muszáj, akkor halat eszem, de mint említettem tejet minden nap iszok és sajtot is eszek. Remélem ezzel a szükséges fehérjéket többé-kevésbé pótolom. A többi húst meg nem tudom megenni, már egy kicsit undorodom is tőle (még ha kényeskedésnek is hangzik, de kb mint pár húsevő a tőktől vagy a sajttól) A válaszokat köszönöm.
2010. nov. 22. 19:05
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Hát te legalább nem éhezel!

Ajánlom nézz meg néhány videót éhező emberekről!

Rögtön kívánni fogod a húst!

Az meg hülyeség, hogy lelkileg tisztább leszel tőle!

2010. nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

18:16

És mégis milyen toxikus mérgek vannak a húsban? Megtennéd, hogy felsorolod? Meg azt, hogy mivel tudod pótolni az állati fehérjéből előállított esszenciális aminosavakat?

Nem hiszem, hogy frissebbek lennének a vegák, én eddig csak olyant láttam aki be volt lassulva mint egy csiga, és az is nehezére esett, hogy egy lépcsőt megmásszon.

Arról, hogy a szellemi képességeik jobbak, meg csak annyit, hogy világ életemben ettem húst, és most már igen közel van a 2. diplomám megszerzése.

2010. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező! ezen a linken : [link] mindent megtalálsz a fehérjékről, vitaminokról, ásványi anyagokról! Nyugi, a tejtermékek és a sok zöldség-gyümölcs teljesen egészséges, nem lesz tőle semmilyen szellemi visszamaradásod, mert ezekben is megtalálható az összes esszenciális aminósav és fontos vitamin/ásványi anyag, csak a "húsevők" szeretnek ilyen baromságokkal ijesztgetni, hogy majd az agyadból vonja ki a fehérjéket a szervezeted, meg hasonlók :D

Az indiai dologhoz annyit tennék hozzá, hogy biztos a lassú gondolkodásuk miatt származik onnét annyi remek matematikus és orvos pl. :D

Egyébként ovo-lakto vega, aki tejet és tojást is fogaszt. Ha eszel halat (és esetleg csirkét/pulykát), azt semi-vegának, azaz félig vegának nevezik.

Egyébként tényleg nem kell aggódnod, én 13 éves korom óta vagyok vega, és a vashiányom is elmúlt... jó a közérzetem, és eleven vagyok, és hidd el, a legtöbb vega erről számol be, ha megkérdezed őket...

Aki pedig a hús káros hatásairól szeretne olvasni elég elolvasnia ezt: [link] (igaz ez csak a vörös húsra vonatkozik) 21/L

2010. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A vegetarianizmus veszélyei:

Energiatartalom és a fehérjék

A zöldségek, gyümölcsök bármennyire egészségesek a vitamin és ásványi anyag tartalmuk miatt, energiatartalmuk kicsi. A növekedésben, fejlődésben lévő gyermekeknek testtömeg kilogrammra számítva több fehérjére van szüksége, mint felnőttnek. A növényi fehérjék pedig nem teljes értékűek.


Hiányok

A vegetáriánus étrenden tartott gyermekeket a vas, a cink, a kalcium, a D-vitamin, a B12-, B2- és a B6 vitamin hiányának kialakulása veszélyezteti. A növényi élelmiszerekből a vas rosszul szívódik fel: spenótból 1%, rizsből 1%, szójából 3-7%, húsból 37%, ezért okozhat vashiányt a tisztán vegetáriánus táplálkozás. A kalciumhiány oka, hogy a növényi élelmiszerek kalciumtartalma kicsi. Szükségletek: Tej és tejtermékek fogyasztása nélkül nehéz a kalciumszükségletet fedezni. A B12-vitamin csak állati eredetű élelmiszerekben található. A világon csak kevés olyan növény él, amelyikben megtalálható ez a létfontosságú vitamin. Az egyik ilyen növény az Aloe."

Mivel csak 17 éves vagy ezért a szervezeted még fejlődik.

2010. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!